Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Directeur Keuken Kampioen Divisie: sneller en strenger optreden

Directeur Keuken Kampioen Divisie: sneller en strenger optreden

ZEIST (ANP) - Sneller en strenger optreden bij ongeregeldheden in de voetbalstadions, dat is voorlopig het beleid van de clubs in de Eredivisie en Keuken Kampioen Divisie. Maandag overlegt de Regiegroep Voetbal en Veiligheid over de reeks incidenten in de afgelopen weken. "Op dit moment gebruiken we zoveel mogelijk de huidige maatregelen, die we sneller en strenger inzetten. We overleggen met diverse partijen wat we daarnaast nog meer kunnen doen", zegt algemeen directeur Marc Boele van de Coöperatie Eerste Divisie (CED).

De afgelopen weken ging het regelmatig mis bij wedstrijden in de Eredivisie. Dit weekeinde gebeurde dat ook in de Keuken Kampioen Divisie, de competitie waar de CED over gaat. De Limburgse derby tussen MVV en Roda JC in Maastricht moest vrijdagavond worden gestaakt vanwege ongeregeldheden op de tribunes. Zaterdag werd Excelsior - FC Eindhoven kort stilgelegd vanwege wangedrag van de supporters.

"Wat vrijdag bij MVV - Roda JC gebeurde, is dieptriest", zegt Boele. "Zo'n 25 tot 30 personen verpesten het daar voor 6000 supporters in het stadion. In eerste instantie dachten we dat het ging om een 'post-coronapiek', waarin bepaalde groepen mensen om wat voor reden dan ook stoom moesten afblazen. Maar dit is geen incident meer. We moeten voorkomen dat dit zich doorzet."

Overleg Regiegroep Voetbal en Veiligheid

Volgens Boele verpest een kleine minderheid het voor de grote menigte. "Ik denk niet dat deze personen supporters zijn. Ze komen wel naar het stadion, maar ze gebruiken het voetbal als platform om hun frustraties over wat dan ook te uiten. Dat zie je ook terug in de maatschappij. Het gedrag in de stadions is anders dan voor corona. Toen waren er ook wel eens incidenten, maar dat waren echt incidenten. We gingen toen ook coulanter om met de reglementen. Nu zetten we ze veel sneller en strenger in, dat zie je aan het snel groeiende aantal tuchtzaken en stadionverboden. Het is zaak dat die dan gehandhaafd worden. Als blijkt dat een stadionverbod een wassen neus is en iemand kan gewoon weer naar binnen, heeft het niet zoveel nut en moeten we zorgen dat we dat beter kunnen handhaven."

De KNVB en de Eredivisie CV, de overkoepelende organisatie van de Eredivisieclubs, willen op dit moment niet reageren. Ze wachten eerst het overleg af van de Regiegroep Voetbal en Veiligheid, waarin vertegenwoordigers van burgemeesters, de politie, de KNVB en het Ministerie van Veiligheid en Justitie zitten. Zij bespreken de situatie maandag aan het einde van de middag.

Meer uit Voetbal

Politie Nieuw-Zeeland onderzoekt beschuldiging speler Kaapverdië

AUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.

1 uur geleden
De Jong vindt titel met Barcelona specialer door zege op Real

BARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.

2 uur geleden
Paris Saint-Germain op drempel van kampioenschap in Ligue 1

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.

11 uur geleden
AC Milan thuis onderuit tegen Atalanta met De Roon

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.

11 uur geleden
De Jong kampioen met FC Barcelona na zege op Real Madrid

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.

11 uur geleden
Malen en Rensch bezorgen AS Roma winst bij Parma

PARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.

13 uur geleden
NAC-aanvoerder Kemper vindt degradatie harde klap

BREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.

14 uur geleden