Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Directeur Keuken Kampioen Divisie: sneller en strenger optreden

Directeur Keuken Kampioen Divisie: sneller en strenger optreden

ZEIST (ANP) - Sneller en strenger optreden bij ongeregeldheden in de voetbalstadions, dat is voorlopig het beleid van de clubs in de Eredivisie en Keuken Kampioen Divisie. Maandag overlegt de Regiegroep Voetbal en Veiligheid over de reeks incidenten in de afgelopen weken. "Op dit moment gebruiken we zoveel mogelijk de huidige maatregelen, die we sneller en strenger inzetten. We overleggen met diverse partijen wat we daarnaast nog meer kunnen doen", zegt algemeen directeur Marc Boele van de Coöperatie Eerste Divisie (CED).

De afgelopen weken ging het regelmatig mis bij wedstrijden in de Eredivisie. Dit weekeinde gebeurde dat ook in de Keuken Kampioen Divisie, de competitie waar de CED over gaat. De Limburgse derby tussen MVV en Roda JC in Maastricht moest vrijdagavond worden gestaakt vanwege ongeregeldheden op de tribunes. Zaterdag werd Excelsior - FC Eindhoven kort stilgelegd vanwege wangedrag van de supporters.

"Wat vrijdag bij MVV - Roda JC gebeurde, is dieptriest", zegt Boele. "Zo'n 25 tot 30 personen verpesten het daar voor 6000 supporters in het stadion. In eerste instantie dachten we dat het ging om een 'post-coronapiek', waarin bepaalde groepen mensen om wat voor reden dan ook stoom moesten afblazen. Maar dit is geen incident meer. We moeten voorkomen dat dit zich doorzet."

Overleg Regiegroep Voetbal en Veiligheid

Volgens Boele verpest een kleine minderheid het voor de grote menigte. "Ik denk niet dat deze personen supporters zijn. Ze komen wel naar het stadion, maar ze gebruiken het voetbal als platform om hun frustraties over wat dan ook te uiten. Dat zie je ook terug in de maatschappij. Het gedrag in de stadions is anders dan voor corona. Toen waren er ook wel eens incidenten, maar dat waren echt incidenten. We gingen toen ook coulanter om met de reglementen. Nu zetten we ze veel sneller en strenger in, dat zie je aan het snel groeiende aantal tuchtzaken en stadionverboden. Het is zaak dat die dan gehandhaafd worden. Als blijkt dat een stadionverbod een wassen neus is en iemand kan gewoon weer naar binnen, heeft het niet zoveel nut en moeten we zorgen dat we dat beter kunnen handhaven."

De KNVB en de Eredivisie CV, de overkoepelende organisatie van de Eredivisieclubs, willen op dit moment niet reageren. Ze wachten eerst het overleg af van de Regiegroep Voetbal en Veiligheid, waarin vertegenwoordigers van burgemeesters, de politie, de KNVB en het Ministerie van Veiligheid en Justitie zitten. Zij bespreken de situatie maandag aan het einde van de middag.

Meer uit Voetbal

NAC-aanvoerder Kemper vindt degradatie harde klap

BREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.

35 minuten geleden
Arsenal boekt zege bij West Ham United in titelrace

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Engelse titelrace een 1-0-overwinning geboekt bij West Ham United, dat in degradatieproblemen verkeert. De ploeg van trainer Mikel Arteta scoorde pas in de 83e minuut. Door de overwinning heeft de club uit Noord-Londen het kampioenschap nog altijd in eigen hand. Arsenal komt nog twee keer in actie en heeft 79 punten. Manchester City heeft met 74 punten nog drie wedstrijden te gaan.

36 minuten geleden
Telstar neemt afstand van Volendam door zege op Heracles

VELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.

1 uur geleden
Feyenoord zeker van tweede plaats en Champions League-voetbal

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is zeker van de tweede plaats in de Eredivisie, wat betekent dat de club komend seizoen aan mag treden in de competitiefase van de Champions League. De Rotterdammers speelden in De Kuip met 1-1 gelijk tegen AZ. Door een nederlaag van NEC in Groningen is de ploeg van trainer Robin van Persie zeker van plek 2.

1 uur geleden
NEC verliest bij FC Groningen in strijd om Europese tickets

GRONINGEN (ANP) - NEC heeft in de strijd om de plekken die recht geven op Europees voetbal met 2-1 verloren bij FC Groningen. Door de uitnederlaag zakt de ploeg uit Nijmegen naar de vierde plaats. Met nog een speelronde te gaan heeft NEC 56 punten, 2 minder dan FC Twente, 1 meer dan Ajax. De vierde plek geeft aan het eind van het seizoen recht op de voorrondes van de Europa League.

1 uur geleden
Fortuna wint in eigen huis van PEC Zwolle

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft in eigen huis met 3-2 gewonnen van PEC Zwolle. Voor de ploeg uit Sittard is het de eerste thuiszege sinds 20 februari. Door de overwinning staat Fortuna nu elfde in de Eredivisie.

1 uur geleden
FC Twente stijgt naar derde plek na ruime zege op Sparta

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is gestegen naar de derde plaats in de Eredivisie na een 4-0-overwinning op Sparta Rotterdam. Met nog één speelronde te gaan heeft Twente 58 punten, 2 punten meer dan nummer 4 NEC en 3 meer dan Ajax, dat vijfde staat. De derde plaats geeft aan het eind van het seizoen recht op een plek in de voorrondes van de Champions League.

1 uur geleden