Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Directeur Keuken Kampioen Divisie: sneller en strenger optreden

Directeur Keuken Kampioen Divisie: sneller en strenger optreden

ZEIST (ANP) - Sneller en strenger optreden bij ongeregeldheden in de voetbalstadions, dat is voorlopig het beleid van de clubs in de Eredivisie en Keuken Kampioen Divisie. Maandag overlegt de Regiegroep Voetbal en Veiligheid over de reeks incidenten in de afgelopen weken. "Op dit moment gebruiken we zoveel mogelijk de huidige maatregelen, die we sneller en strenger inzetten. We overleggen met diverse partijen wat we daarnaast nog meer kunnen doen", zegt algemeen directeur Marc Boele van de Coöperatie Eerste Divisie (CED).

De afgelopen weken ging het regelmatig mis bij wedstrijden in de Eredivisie. Dit weekeinde gebeurde dat ook in de Keuken Kampioen Divisie, de competitie waar de CED over gaat. De Limburgse derby tussen MVV en Roda JC in Maastricht moest vrijdagavond worden gestaakt vanwege ongeregeldheden op de tribunes. Zaterdag werd Excelsior - FC Eindhoven kort stilgelegd vanwege wangedrag van de supporters.

"Wat vrijdag bij MVV - Roda JC gebeurde, is dieptriest", zegt Boele. "Zo'n 25 tot 30 personen verpesten het daar voor 6000 supporters in het stadion. In eerste instantie dachten we dat het ging om een 'post-coronapiek', waarin bepaalde groepen mensen om wat voor reden dan ook stoom moesten afblazen. Maar dit is geen incident meer. We moeten voorkomen dat dit zich doorzet."

Overleg Regiegroep Voetbal en Veiligheid

Volgens Boele verpest een kleine minderheid het voor de grote menigte. "Ik denk niet dat deze personen supporters zijn. Ze komen wel naar het stadion, maar ze gebruiken het voetbal als platform om hun frustraties over wat dan ook te uiten. Dat zie je ook terug in de maatschappij. Het gedrag in de stadions is anders dan voor corona. Toen waren er ook wel eens incidenten, maar dat waren echt incidenten. We gingen toen ook coulanter om met de reglementen. Nu zetten we ze veel sneller en strenger in, dat zie je aan het snel groeiende aantal tuchtzaken en stadionverboden. Het is zaak dat die dan gehandhaafd worden. Als blijkt dat een stadionverbod een wassen neus is en iemand kan gewoon weer naar binnen, heeft het niet zoveel nut en moeten we zorgen dat we dat beter kunnen handhaven."

De KNVB en de Eredivisie CV, de overkoepelende organisatie van de Eredivisieclubs, willen op dit moment niet reageren. Ze wachten eerst het overleg af van de Regiegroep Voetbal en Veiligheid, waarin vertegenwoordigers van burgemeesters, de politie, de KNVB en het Ministerie van Veiligheid en Justitie zitten. Zij bespreken de situatie maandag aan het einde van de middag.

Meer uit Voetbal

Doelman Pasveer keert met zege terug bij Heracles Almelo

ALMELO (ANP) - Remko Pasveer is met een zege teruggekeerd bij Heracles Almelo. De van Ajax overgekomen doelman won met zijn nieuwe ploeg van Fortuna Sittard (2-1). Heracles is niet meer de nummer laatst van de Eredivisie en heeft 1 punt meer dan NAC Breda en Telstar.

25 minuten geleden
PSV laat Feyenoord kansloos (3-0) en ziet landstitel al naderen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de strijd om de landstitel in de Eredivisie zondag van alle spanning ontdaan. Het elftal van trainer Peter Bosz rekende in eigen stadion overtuigend af met Feyenoord (3-0) en vergrootte de voorsprong op de nummer 2 uit Rotterdam met nog dertien speelronden te gaan tot 17 punten.

39 minuten geleden
PSV vergroot enorme voorsprong nog verder met zege op Feyenoord

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de topper in de Eredivisie tegen Feyenoord eenvoudig gewonnen. De Eindhovenaren lieten de nummer 2 in het Philips Stadion met 3-0 kansloos. De eindstand was na zeventien minuten al bereikt.

50 minuten geleden
Mbappé laat Real Madrid in tiende minuut blessuretijd ontsnappen

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid behoed voor puntenverlies tegen het laaggeklasseerde Rayo Vallecano. Hij benutte in de tiende minuut van de blessuretijd een strafschop (2-1). Real Madrid blijft tweede in La Liga, met een achterstand van 1 punt op FC Barcelona, dat zaterdag van Elche won (3-1).

51 minuten geleden
Grim ziet talenten vermoeid raken en mist volwassen spelers

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim zag Ajax ook tegen Excelsior (2-2) na rust een voorsprong verspelen. "We spelen een goede wedstrijd en maken twee prima doelpunten", zei hij. "Maar we geven het ook weer weg binnen vijf minuten."

2 uur geleden
Godts baalt van 'onnodig' puntenverlies van Ajax

ROTTERDAM (ANP) - Mika Godts baalde van het gelijkspel van Ajax tegen Excelsior (2-2). De linksbuiten schoot de bezoekers met twee doelpunten op voorsprong, maar zag zijn ploeg toch weer in de fout gaan. "Dit is heel frustrerend", zei de Belg bij ESPN. "Dit is ons ook al vaker gebeurd. Er was ruim een uur niets aan de hand en toch gaat het weer fout."

2 uur geleden
Ajax laat het ook tegen Excelsior afweten na rust: 2-2

ROTTERDAM (ANP) - Ajax blijkt maar niet in staat om twee goede helften te spelen. De club leek op weg naar een simpele uitzege op Excelsior, maar leed toch puntenverlies in Rotterdam (2-2).

2 uur geleden