Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Directeur Hunze kan eindelijk genieten na 'pittige week' Rosmalen

Directeur Hunze kan eindelijk genieten na 'pittige week' Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Marcel Hunze, de toernooidirecteur van het grastoernooi van Rosmalen, kan na een "pittige week" eindelijk genieten. De twee favorieten maken in het finaleweekend nog kans op de titel en ook Nederland is, in de persoon van Tim van Rijthoven, nog vertegenwoordigd.

Na twee jaar absentie wegens de uitbraak van het coronavirus keerde het Libéma Open dit jaar weer terug op de tenniskalender. Maar het weerzien verliep niet zoals gewenst omdat het schema in de eerste dagen wegens de hevige regenval in de war werd geschopt. Na een hectische start heeft Hunze het nu wat rustiger.

"Het was wel een pittige week natuurlijk met twee regendagen, drie eigenlijk. Het is super om nu weer de sfeer te zien zoals we die graag zien", zei Hunze, die de edities van 2020 en 2021 noodgedwongen moest schrappen.

Onderhoud

"De toekomst van het toernooi is niet in gevaar geweest, maar de afgelopen jaren waren wel uitdagend. Omdat we een grastoernooi hebben, heb je te maken met elf banen die veel onderhoud vereisen. Dat was een enorme uitdaging en ook een serieuze kostenpost waarmee we moesten omgaan. Maar ik heb niet gevreesd voor het doorgaan van het evenement."

Het deelnemersveld was niet vaker zo sterk als dit jaar, met bij de mannen twee spelers uit de mondiale top 10: Daniil Medvedev en Félix Auger-Aliassime, respectievelijk de nummer 2 en 9 van de wereld. Beiden bereikten de halve finales en een zogenoemde 'droomfinale' lonkt voor Hunze. "En het is een fantastische bonus dat Tim het zo goed doet." Van Rijthoven, die van Hunze een wildcard ontving, boekte deze week zijn eerste overwinningen op de ATP Tour.

Nederlandse speelsters

Bij de vrouwen is Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 6, halvefinaliste. De prestaties van de Nederlandse speelsters stelden wat teleur. Arantxa Rus, de enige Nederlandse in de top 100, ontbrak deze week op het Autotron omdat ze de voorkeur gaf aan een graveltoernooi op Spaanse bodem.

"Ik begrijp dat grastennis niet in haar planning past, al had ik liever gehad dat ze er wel was geweest", aldus de directeur. "Maar het is niet dat het onoverkomelijk is voor toernooi en het is niet zo dat er nu sprake is van wrijving. We hebben het er goed over gehad en ik heb begrip voor haar situatie."

Het grastoernooi van Rosmalen staat sinds 1990 op de kalender en heet sinds 2018 het Libéma Open. Voorheen had het toernooi de namen Heineken Trophy, Ordina Open, UNICEF Open, Topshelf Open en RICOH Open.

Meer uit Sport

Zitskiërs Kampschreur en De Langen op medaillekoers in combinatie

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.

1 uur geleden
Honkballers definitief uitgeschakeld in World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.

14 uur geleden
TT van Assen uitgeroepen tot beste grand prix van 2025

ASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.

20 uur geleden
Trump roept Australië op Iraanse voetbalsters asiel te geven

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Australië opgeroepen asiel te verlenen aan de Iraanse voetbalsters, na hun uitschakeling in de Asia Cup. De spelers zongen bij hun openingswedstrijd van het toernooi niet mee met het volkslied, later deden zij dat wel terwijl ze salueerden. Na het niet zingen van het volkslied werden ze door een presentator op de Iraanse staatstelevisie "verraders in oorlogstijd" genoemd.

20 uur geleden
Paraskiër Kampschreur wint super-G, eerste goud voor Nederland

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is paralympisch kampioen geworden op de super-G. Het is de eerste gouden medaille voor Nederland op de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina.

1 dag geleden
Verstappen gaat midden in F1-seizoen racen op Nürburgring

NÜRBURG (ANP) - Max Verstappen gaat in mei deelnemen aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Dat doet de coureur van Red Bull in een Mercedes, de fabrikant die in de Formule 1 een van zijn concurrenten is. Zijn deelname aan de race in Duitsland wordt volgens een persbericht gesteund door zijn vaste sponsor Red Bull, wat ook te zien is aan het uiterlijk van de auto waarmee hij gaat deelnemen.

1 dag geleden
Voorbeeld Bogaerts kijkt al uit naar de volgende Baseball Classic

MIAMI (ANP) - Xander Bogaerts wil ook aan de volgende editie van de World Baseball Classic (WBC) deelnemen. "Ik zie dat we zoveel talent hebben" , zegt de 33-jarige aanvoerder van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Ik wil ze helpen."

1 dag geleden