Directeur Hunze kan eindelijk genieten na 'pittige week' Rosmalen
ROSMALEN (ANP) - Marcel Hunze, de toernooidirecteur van het grastoernooi van Rosmalen, kan na een "pittige week" eindelijk genieten. De twee favorieten maken in het finaleweekend nog kans op de titel en ook Nederland is, in de persoon van Tim van Rijthoven, nog vertegenwoordigd.
Na twee jaar absentie wegens de uitbraak van het coronavirus keerde het Libéma Open dit jaar weer terug op de tenniskalender. Maar het weerzien verliep niet zoals gewenst omdat het schema in de eerste dagen wegens de hevige regenval in de war werd geschopt. Na een hectische start heeft Hunze het nu wat rustiger.
"Het was wel een pittige week natuurlijk met twee regendagen, drie eigenlijk. Het is super om nu weer de sfeer te zien zoals we die graag zien", zei Hunze, die de edities van 2020 en 2021 noodgedwongen moest schrappen.
Onderhoud
"De toekomst van het toernooi is niet in gevaar geweest, maar de afgelopen jaren waren wel uitdagend. Omdat we een grastoernooi hebben, heb je te maken met elf banen die veel onderhoud vereisen. Dat was een enorme uitdaging en ook een serieuze kostenpost waarmee we moesten omgaan. Maar ik heb niet gevreesd voor het doorgaan van het evenement."
Het deelnemersveld was niet vaker zo sterk als dit jaar, met bij de mannen twee spelers uit de mondiale top 10: Daniil Medvedev en Félix Auger-Aliassime, respectievelijk de nummer 2 en 9 van de wereld. Beiden bereikten de halve finales en een zogenoemde 'droomfinale' lonkt voor Hunze. "En het is een fantastische bonus dat Tim het zo goed doet." Van Rijthoven, die van Hunze een wildcard ontving, boekte deze week zijn eerste overwinningen op de ATP Tour.
Nederlandse speelsters
Bij de vrouwen is Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 6, halvefinaliste. De prestaties van de Nederlandse speelsters stelden wat teleur. Arantxa Rus, de enige Nederlandse in de top 100, ontbrak deze week op het Autotron omdat ze de voorkeur gaf aan een graveltoernooi op Spaanse bodem.
"Ik begrijp dat grastennis niet in haar planning past, al had ik liever gehad dat ze er wel was geweest", aldus de directeur. "Maar het is niet dat het onoverkomelijk is voor toernooi en het is niet zo dat er nu sprake is van wrijving. We hebben het er goed over gehad en ik heb begrip voor haar situatie."
Het grastoernooi van Rosmalen staat sinds 1990 op de kalender en heet sinds 2018 het Libéma Open. Voorheen had het toernooi de namen Heineken Trophy, Ordina Open, UNICEF Open, Topshelf Open en RICOH Open.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
5 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
23 uur geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
23 uur geledenVARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.
1 dag geledenASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.
1 dag geledenLE MANS (ANP) - De Spanjaard Jorge Martín heeft voor het eerst in ruim anderhalf jaar een race gewonnen in de MotoGP. De oud-wereldkampioen van Aprilia haalde op het circuit van Le Mans kort voor het einde WK-leider Marco Bezzecchi in en won zo de Grote Prijs van Frankrijk. Martín heeft nu nog maar een achterstand van 1 punt op de Italiaan, na zaterdag ook al de sprintrace te hebben gewonnen.
1 dag geleden