
Directeur Hunze kan eindelijk genieten na 'pittige week' Rosmalen
ROSMALEN (ANP) - Marcel Hunze, de toernooidirecteur van het grastoernooi van Rosmalen, kan na een "pittige week" eindelijk genieten. De twee favorieten maken in het finaleweekend nog kans op de titel en ook Nederland is, in de persoon van Tim van Rijthoven, nog vertegenwoordigd.
Na twee jaar absentie wegens de uitbraak van het coronavirus keerde het Libéma Open dit jaar weer terug op de tenniskalender. Maar het weerzien verliep niet zoals gewenst omdat het schema in de eerste dagen wegens de hevige regenval in de war werd geschopt. Na een hectische start heeft Hunze het nu wat rustiger.
"Het was wel een pittige week natuurlijk met twee regendagen, drie eigenlijk. Het is super om nu weer de sfeer te zien zoals we die graag zien", zei Hunze, die de edities van 2020 en 2021 noodgedwongen moest schrappen.
Onderhoud
"De toekomst van het toernooi is niet in gevaar geweest, maar de afgelopen jaren waren wel uitdagend. Omdat we een grastoernooi hebben, heb je te maken met elf banen die veel onderhoud vereisen. Dat was een enorme uitdaging en ook een serieuze kostenpost waarmee we moesten omgaan. Maar ik heb niet gevreesd voor het doorgaan van het evenement."
Het deelnemersveld was niet vaker zo sterk als dit jaar, met bij de mannen twee spelers uit de mondiale top 10: Daniil Medvedev en Félix Auger-Aliassime, respectievelijk de nummer 2 en 9 van de wereld. Beiden bereikten de halve finales en een zogenoemde 'droomfinale' lonkt voor Hunze. "En het is een fantastische bonus dat Tim het zo goed doet." Van Rijthoven, die van Hunze een wildcard ontving, boekte deze week zijn eerste overwinningen op de ATP Tour.
Nederlandse speelsters
Bij de vrouwen is Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 6, halvefinaliste. De prestaties van de Nederlandse speelsters stelden wat teleur. Arantxa Rus, de enige Nederlandse in de top 100, ontbrak deze week op het Autotron omdat ze de voorkeur gaf aan een graveltoernooi op Spaanse bodem.
"Ik begrijp dat grastennis niet in haar planning past, al had ik liever gehad dat ze er wel was geweest", aldus de directeur. "Maar het is niet dat het onoverkomelijk is voor toernooi en het is niet zo dat er nu sprake is van wrijving. We hebben het er goed over gehad en ik heb begrip voor haar situatie."
Het grastoernooi van Rosmalen staat sinds 1990 op de kalender en heet sinds 2018 het Libéma Open. Voorheen had het toernooi de namen Heineken Trophy, Ordina Open, UNICEF Open, Topshelf Open en RICOH Open.
Meer uit Sport
ROME (ANP/RTR) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich afgemeld voor de Davis Cup Finals volgende maand in het Italiaanse Bologna. Vorig jaar won Italië met kopman Sinner, de nummer 2 van de wereld, het landentoernooi ten koste van Nederland.
2 uur geledenJAKARTA (ANP) - Turnster Naomi Visser staat na drie van de tien subdivisies op de tweede plek bij het onderdeel brug in de kwalificaties bij de WK in Jakarta. Visser, die 14,000 punten scoorde, zag alleen olympisch brugkampioene Kaylia Nemour uit Algerije het maandag beter doen: zij scoorde 15,533 punten. Sanna Veerman bezet met 13,966 punten de derde plek in het brugklassement.
3 uur geledenJAKARTA (ANP) - Turnster Naomi Visser gaat na de eerste van in totaal tien subdivisies aan de leiding op het onderdeel brug bij de kwalificaties van de WK in Jakarta. Visser kwam tot een score van 14,000 punten. Landgenote Sanna Veerman volgt op de tweede plaats met 13,966 punten. De twee turnsters moeten nog negen subdivisies afwachten of hun scores genoeg zijn voor een plek in de toestelfinale (top-8).
5 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Graham Potter is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Zweden. De Engelsman is de opvolger van Jon Dahl Tomasson, die vorige week werd ontslagen. Onder leiding van de voormalige aanvaller van Feyenoord pakte Zweden slechts 1 punt in vier kwalificatieduels voor het WK van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
10 uur geledenJAKARTA (ANP) - Turner Casimir Schmidt is ook uitgeschakeld op de WK in Jakarta. De 29-jarige Hoofddorper werd 28e en is vierde reserve voor de meerkampfinale van woensdag. Schmidt kwam zondag in de vierde subdivisie van de kwalificaties door grote fouten op vloer en voltige niet verder dan 74,463 punten. Na zijn wedstrijd moest hij nog lang wachten of zijn score nog toereikend zou zijn voor de meerkampfinale (top-24).
10 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR) - Oscar Piastri gelooft nog steeds in de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb een zwaar weekend achter de rug", vertelde hij na de Grote Prijs van de Verenigde Staten. "Maar je moet niet alleen naar punten kijken. Je moet ook kijken naar de kansen die er nog steeds zijn."
10 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR) - Red Bull heeft van autosportfederatie FIA een boete van 50.000 euro gekregen, waarvan de helft voorwaardelijk, voor een incident bij de start van de Grote Prijs van de Verenigde Staten in Austin zondag.
11 uur geleden