Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Directeur Hendriks vertrekt bij Ajax na gesprek met rvc

Directeur Hendriks vertrekt bij Ajax na gesprek met rvc

AMSTERDAM (ANP) - Maurits Hendriks verlaat Ajax per 1 maart 2024. Dit heeft de directeur sport na overleg met de raad van commissarissen van de club uit Amsterdam besloten. Zijn contract liep tot en met 15 november 2024.

"Het is zowel een mooie als leerzame tijd geweest bij deze monumentale club, met hoogte- en dieptepunten", stelt Hendriks in een persbericht. "Ik ben nu toe aan een nieuwe bestuurlijke rol om te brengen wat ik professioneel van mezelf verlang. Ik dank mijn collega's met wie ik fijn heb samengewerkt en wens Ajax alle goeds en nog meer sportieve successen toe."

De 63-jarige Hendriks werkte lang als technisch directeur bij NOC*NSF. De voormalige hockeytrainer trad in september 2022 in dienst bij Ajax. Hij speelde een rol in de verbouwing van jeugdcomplex De Toekomst, maar had ook een stem in het aantrekken van Sven Mislintat, de directeur voetbalzaken die eind september werd ontslagen. De Duitser haalde twaalf nieuwe spelers naar Ajax. De meeste nieuwelingen hebben zich nog niet bewezen. Tegen Mislintat loopt nog een onderzoek naar belangenverstrengeling bij transfers.

Eerdere vertrekken

"Wij danken Maurits voor zijn enorme inzet, met name bij de verdere ontwikkeling van bouwproject De Nieuwe Toekomst en het vrouwenvoetbal van Ajax", zegt voorzitter Michael van Praag van de raad van commissarissen. "In de korte tijd dat ik met hem heb samengewerkt, heb ik kunnen ervaren hoe toegewijd hij is en hoe hij met zijn analytische denkvermogen nieuwe structuren heeft kunnen introduceren. Wij wensen hem alle succes toe in zijn verdere carrière."

Hendriks is het volgende slachtoffer van de slechte seizoenstart van Ajax, de huidige nummer 5 van de Eredivisie die eind oktober op een historische laatste plaats van de ranglijst stond. Na Mislintat zijn ook hoofdtrainer Maurice Steijn en voorzitter Pier Eringa van de raad van commissarissen vertrokken. Interim-directeur Jan van Halst keert halverwege maart ook niet meer terug naar de raad van commissarissen als de nieuwe directeur Alex Kroes aan de slag mag.

Meer uit Voetbal

Duel van Ronaldo en Al Nassr afgelast na aanvallen van Iran

DUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.

11 minuten geleden
Oud-international Janmaat raakte na loopbaan verslaafd aan drugs

AMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.

39 minuten geleden
Aanvoerder Resink van FC Groningen meldt kruisbandblessure

GRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.

1 uur geleden
Iraanse voetbalsters ondanks oorlog in actie op Asia Cup

GOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.

4 uur geleden
Trainer Steijn aan einde van seizoen weg bij Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.

5 uur geleden
PSV nog zonder Salah-Eddine in bekerduel met NEC

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.

5 uur geleden
FIFA-voorzitter Infantino wil strengere regels voor bedekken mond

CARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.

9 uur geleden