Directeur Hendriks vertrekt bij Ajax na gesprek met rvc
AMSTERDAM (ANP) - Maurits Hendriks verlaat Ajax per 1 maart 2024. Dit heeft de directeur sport na overleg met de raad van commissarissen van de club uit Amsterdam besloten. Zijn contract liep tot en met 15 november 2024.
"Het is zowel een mooie als leerzame tijd geweest bij deze monumentale club, met hoogte- en dieptepunten", stelt Hendriks in een persbericht. "Ik ben nu toe aan een nieuwe bestuurlijke rol om te brengen wat ik professioneel van mezelf verlang. Ik dank mijn collega's met wie ik fijn heb samengewerkt en wens Ajax alle goeds en nog meer sportieve successen toe."
De 63-jarige Hendriks werkte lang als technisch directeur bij NOC*NSF. De voormalige hockeytrainer trad in september 2022 in dienst bij Ajax. Hij speelde een rol in de verbouwing van jeugdcomplex De Toekomst, maar had ook een stem in het aantrekken van Sven Mislintat, de directeur voetbalzaken die eind september werd ontslagen. De Duitser haalde twaalf nieuwe spelers naar Ajax. De meeste nieuwelingen hebben zich nog niet bewezen. Tegen Mislintat loopt nog een onderzoek naar belangenverstrengeling bij transfers.
Eerdere vertrekken
"Wij danken Maurits voor zijn enorme inzet, met name bij de verdere ontwikkeling van bouwproject De Nieuwe Toekomst en het vrouwenvoetbal van Ajax", zegt voorzitter Michael van Praag van de raad van commissarissen. "In de korte tijd dat ik met hem heb samengewerkt, heb ik kunnen ervaren hoe toegewijd hij is en hoe hij met zijn analytische denkvermogen nieuwe structuren heeft kunnen introduceren. Wij wensen hem alle succes toe in zijn verdere carrière."
Hendriks is het volgende slachtoffer van de slechte seizoenstart van Ajax, de huidige nummer 5 van de Eredivisie die eind oktober op een historische laatste plaats van de ranglijst stond. Na Mislintat zijn ook hoofdtrainer Maurice Steijn en voorzitter Pier Eringa van de raad van commissarissen vertrokken. Interim-directeur Jan van Halst keert halverwege maart ook niet meer terug naar de raad van commissarissen als de nieuwe directeur Alex Kroes aan de slag mag.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Mattias Grafström spreekt zaterdag in Istanbul met functionarissen van de Iraanse voetbalbond. Hij wil ze geruststellen over deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot voelt geen extra druk na de nederlaag van Liverpool bij Aston Villa (4-2). "We moeten ons nu richten op de thuiswedstrijd van volgende week tegen Brentford", zei hij. "Met goed spel moeten we de steun van onze fans verdienen."
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
12 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
15 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
15 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
16 uur geleden