Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Directeur Hendriks vertrekt bij Ajax na gesprek met rvc

Directeur Hendriks vertrekt bij Ajax na gesprek met rvc

AMSTERDAM (ANP) - Maurits Hendriks verlaat Ajax per 1 maart 2024. Dit heeft de directeur sport na overleg met de raad van commissarissen van de club uit Amsterdam besloten. Zijn contract liep tot en met 15 november 2024.

"Het is zowel een mooie als leerzame tijd geweest bij deze monumentale club, met hoogte- en dieptepunten", stelt Hendriks in een persbericht. "Ik ben nu toe aan een nieuwe bestuurlijke rol om te brengen wat ik professioneel van mezelf verlang. Ik dank mijn collega's met wie ik fijn heb samengewerkt en wens Ajax alle goeds en nog meer sportieve successen toe."

De 63-jarige Hendriks werkte lang als technisch directeur bij NOC*NSF. De voormalige hockeytrainer trad in september 2022 in dienst bij Ajax. Hij speelde een rol in de verbouwing van jeugdcomplex De Toekomst, maar had ook een stem in het aantrekken van Sven Mislintat, de directeur voetbalzaken die eind september werd ontslagen. De Duitser haalde twaalf nieuwe spelers naar Ajax. De meeste nieuwelingen hebben zich nog niet bewezen. Tegen Mislintat loopt nog een onderzoek naar belangenverstrengeling bij transfers.

Eerdere vertrekken

"Wij danken Maurits voor zijn enorme inzet, met name bij de verdere ontwikkeling van bouwproject De Nieuwe Toekomst en het vrouwenvoetbal van Ajax", zegt voorzitter Michael van Praag van de raad van commissarissen. "In de korte tijd dat ik met hem heb samengewerkt, heb ik kunnen ervaren hoe toegewijd hij is en hoe hij met zijn analytische denkvermogen nieuwe structuren heeft kunnen introduceren. Wij wensen hem alle succes toe in zijn verdere carrière."

Hendriks is het volgende slachtoffer van de slechte seizoenstart van Ajax, de huidige nummer 5 van de Eredivisie die eind oktober op een historische laatste plaats van de ranglijst stond. Na Mislintat zijn ook hoofdtrainer Maurice Steijn en voorzitter Pier Eringa van de raad van commissarissen vertrokken. Interim-directeur Jan van Halst keert halverwege maart ook niet meer terug naar de raad van commissarissen als de nieuwe directeur Alex Kroes aan de slag mag.

Meer uit Voetbal

Dembélé belooft PSG-fans derde eindzege in Champions League

PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.

23 minuten geleden
Verdediger Konaté na vijf jaar weg bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.

24 minuten geleden
Miedema scoort in finale FA Cup voor winnend Manchester City

LONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.

1 uur geleden
UEFA roept Kvaratskhelia uit tot beste speler in Champions League

NYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.

2 uur geleden
Arsenal viert dag na verloren finale landstitel in Londen

LONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.

2 uur geleden
Uruguayaanse voetballers zonder aanvaller Suárez naar WK

MONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.

2 uur geleden
Oranje-opponent Japan boekt nipte oefenzege op IJsland

TOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.

5 uur geleden