Directeur Eredivisie CV trots op extra plek in groepsfase CL
UTRECHT (ANP) - Directeur Jan de Jong van de Eredivisie CV noemt de extra plaats in de groepsfase van de Champions League een 'collectieve prestatie van alle eredivisieclubs'. Door de uitslagen donderdagavond in de Europa League en Conference League verzekerde Nederland zich van minimaal de zesde plaats op de zogeheten coëfficiëntenranglijst van de UEFA. Hierdoor krijgen de kampioen en de nummer twee van volgend jaar in de Eredivisie een ticket om in het seizoen 2024-2025 aan de lucratieve groepsfase van de Champions League mee te doen.
De ploeg die komend jaar als derde eindigt verdient een ticket voor de voorronden van de Champions League van het seizoen 2024-2025. Dat maakt De Jong trots. "We hebben samen het belang van Europees voetbal centraal gezet door onder meer af te spreken dat alle clubs in de Eredivisie zich verplichten om mee te werken aan verzoeken tot verschuiven van wedstrijden in het belang van een optimaal wedstrijdschema voor de Europees spelende clubs. Ook het later instromen van de Europees spelende clubs in de KNVB Beker en het collectieve besluit om het spelen op natuurgras te bevorderen hebben bijgedragen aan het gemeenschappelijke doel om een sterkere Nederlandse competitie te worden."
De Eredivisie CV vierde het op een bijzondere wijze met een filmpje dat direct na het laatste fluitsignaal online werd gezet. Daarin staat de strijd met Portugal, die de belangrijke zesde plaats aan Nederland moest afstaan, centraal. Met oud-Oranje international Khalid Boulahrouz werd in de film verwezen naar de wedstrijd tegen Portugal tijdens het WK in 2006. In dit duel met zestien gele en vier rode kaarten verloor Oranje in de achtste finale met 1-0 en werd uitgeschakeld.
De Jong is ook positief over de toekomst: "De 6e plaats op de UEFA-ranglijst is vanwege de extra Europese tickets ontzettend belangrijk voor de aantrekkelijkheid van de Eredivisie, de commerciële groei en financiële stabiliteit van de clubs, de ontwikkeling en waarde van spelers, en de aantrekkingskracht voor nieuwe talenten. Nu moeten we er samen voor zorgen dat we deze plek vasthouden."
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
6 uur geledenBURNLEY (ANP) - Scott Parker heeft ontslag genomen als hoofdcoach bij Burnley, acht dagen nadat de club degradeerde uit de Premier League. Assistent-trainer Mike Jackson neemt de laatste vier wedstrijden de rol van hoofdtrainer op zich, meldt de club op zijn website.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - De Afghaanse voetbalsters dromen van deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. "Dat zou het mooiste zijn wat het team kan overkomen", zei doelvrouw Fatima Yousufi in reactie op de officiële erkenning door wereldbond FIFA van het team, dat bestaat uit vrouwen die zijn gevlucht voor de Taliban.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Coach Mikel Arteta van Arsenal was woedend op scheidsrechter Danny Makkelie na de 1-1 in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de halve finale van de Champions League. Makkelie wees in de 78e minuut van de wedstrijd naar de strafschopstip na een overtreding op Eberechi Eze, maar hij draaide zijn beslissing terug nadat videoarbiter Dennis Higler hem naar de beelden liet kijken.
12 uur geledenMADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.
21 uur geleden