Directeur Eredivisie CV trots op extra plek in groepsfase CL
UTRECHT (ANP) - Directeur Jan de Jong van de Eredivisie CV noemt de extra plaats in de groepsfase van de Champions League een 'collectieve prestatie van alle eredivisieclubs'. Door de uitslagen donderdagavond in de Europa League en Conference League verzekerde Nederland zich van minimaal de zesde plaats op de zogeheten coëfficiëntenranglijst van de UEFA. Hierdoor krijgen de kampioen en de nummer twee van volgend jaar in de Eredivisie een ticket om in het seizoen 2024-2025 aan de lucratieve groepsfase van de Champions League mee te doen.
De ploeg die komend jaar als derde eindigt verdient een ticket voor de voorronden van de Champions League van het seizoen 2024-2025. Dat maakt De Jong trots. "We hebben samen het belang van Europees voetbal centraal gezet door onder meer af te spreken dat alle clubs in de Eredivisie zich verplichten om mee te werken aan verzoeken tot verschuiven van wedstrijden in het belang van een optimaal wedstrijdschema voor de Europees spelende clubs. Ook het later instromen van de Europees spelende clubs in de KNVB Beker en het collectieve besluit om het spelen op natuurgras te bevorderen hebben bijgedragen aan het gemeenschappelijke doel om een sterkere Nederlandse competitie te worden."
De Eredivisie CV vierde het op een bijzondere wijze met een filmpje dat direct na het laatste fluitsignaal online werd gezet. Daarin staat de strijd met Portugal, die de belangrijke zesde plaats aan Nederland moest afstaan, centraal. Met oud-Oranje international Khalid Boulahrouz werd in de film verwezen naar de wedstrijd tegen Portugal tijdens het WK in 2006. In dit duel met zestien gele en vier rode kaarten verloor Oranje in de achtste finale met 1-0 en werd uitgeschakeld.
De Jong is ook positief over de toekomst: "De 6e plaats op de UEFA-ranglijst is vanwege de extra Europese tickets ontzettend belangrijk voor de aantrekkelijkheid van de Eredivisie, de commerciële groei en financiële stabiliteit van de clubs, de ontwikkeling en waarde van spelers, en de aantrekkingskracht voor nieuwe talenten. Nu moeten we er samen voor zorgen dat we deze plek vasthouden."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
9 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
9 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
10 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
10 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
12 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
13 uur geleden