Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Directeur Eredivisie CV: iedereen maakt zijn eigen afweging

Directeur Eredivisie CV: iedereen maakt zijn eigen afweging

DEN HAAG (ANP) - Mattijs Manders kan leven met de manier waarop de eredivisie afgesloten is. "Een competitie achter de groene tafel beëindigen is het slechtst denkbare scenario", stelt de directeur van de Eredivisie CV, de koepelorganisatie van alle clubs uit de hoogste voetbalklasse. "Maar er was geen alternatief."

Het was een emotionele dag voor iedereen die betrokken is bij het betaalde voetbal. "Voor alle clubs", stelt Manders. "Zeker voor de clubs waarvoor de effecten het grootst zijn. Ook voor de KNVB en alle fans van de club."

De KNVB wees uiteindelijk geen degradanten aan in de eredivisie. Dat was goed nieuws voor RKC Waalwijk en ADO Den Haag, de hekkensluiter en nummer voorlaatst van de ranglijst. SC Cambuur en De Graafschap, de nummers een en twee van de Keuken Kampioen Divisie mochten niet promoveren.

Bijzondere situatie

De nationale voetbalbond ging voorbij aan de wensen van alle profclubs, die ook een stem mochten uitbrengen. Maar liefst zestien clubs waren voor promotie en degradatie. Negen verenigingen stemden tegen en negen andere clubs onthielden zich van stemming en vonden dat de KNVB maar moest beslissen.

Ook de eredivisieclubs stemden niet unaniem. Had de directeur van de Eredivisie CV niet op meer solidariteit gehoopt? "Iedereen maakt zijn eigen afweging", antwoordt hij. "En veel clubs onthielden zich van stemming omdat ze zich niet wilden mengen in strijd om promotie of degradatie. Het was ook een raadpleging en geen stemming. Dus van verdeeldheid kan je volgens mij niet echt spreken. Deze situatie was zo bijzonder en de KNVB heeft in ieder geval een besluit durven nemen."

Grote uitdaging

FC Utrecht voelt zich zwaar gedupeerd. De bekerfinalist was een overwinning verwijderd van een plaats in de groepsfase van de Europa League en stond slechts drie punten achter op Willem II, met een wedstrijd minder gespeeld en een veel beter doelsaldo. FC Utrecht is zelfs zo boos dat het naar de rechter stapt. "Zij proberen hun recht te halen, zo zien ze dat", zegt Manders. "Maar dat is iets anders dan verdeeldheid."

Hoe nu verder? "De UEFA kijkt op 27 mei naar de verdeling van de Europese tickets", doelt Manders op Ajax, AZ, Feyenoord, PSV en Willem II. "Clubs gaan weer trainen volgens alle protocollen. Hopelijk start ergens in september de nieuwe competitie. Idealiter met publiek maar dat is niet erg realistisch. Eventueel zonder fans of met zeer beperkt publiek."

Komt er een noodplan voor alle profclubs? Gaat het kabinet helpen als er clubs dreigen om te vallen? "Ook het voetbal staat voor een grote uitdaging", ziet Manders. "Maar dat geldt voor veel bedrijfstakken. Ik lees net over een begrotingstekort van 92 miljard euro. Dat is toch ongekend. Als dit lang gaat duren, dan zal het leed niet te overzien zijn."

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Barcelona winnen Supercup na openingstreffer Brugts

CASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben mede dankzij een treffer van Esmee Brugts de Spaanse Supercup gewonnen. Het is voor de vijfde keer op rij dat Barcelona de prijs pakt. In Castellón de la Plana eindigde de finale tegen Real Madrid in een 2-0-zege.

1 uur geleden
PSV verspeelt tegen NAC eerste punten sinds september

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst sinds september punten verspeeld in de Eredivisie. Thuis tegen NAC Breda wist de ploeg van trainer Peter Bosz pas in de blessuretijd een punt veilig te stellen (2-2).

1 uur geleden
NEC boekt tegen PEC Zwolle tiende zege in Eredivisie

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tiende overwinning geboekt in de Eredivisie. In de Goffert versloeg de ploeg van trainer Dick Schreuder PEC Zwolle met 2-1. Koki Ogawa en Tjaronn Chery scoorden voor NEC. Younes Namli had de score geopend voor PEC.

2 uur geleden
Liverpool verliest bij Bournemouth door doelpunt in slotseconden

BOURNEMOUTH (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth in de Premier League door een doelpunt in de slotseconden verloren. Het werd 3-2 aan de Engelse zuidkust. Liverpool is er dit kalenderjaar nog niet in geslaagd te winnen in de Engelse competitie.

2 uur geleden
Heerenveen laat Bochniewicz terugkeren naar Polen

HEERENVEEN (ANP) - Pawel Bochniewicz verlaat sc Heerenveen en keert terug naar Polen. De 29-jarige verdediger heeft een contract getekend bij Górnik Zabrze, de huidige nummer 2 van de hoogste Poolse competitie.

2 uur geleden
Saibari en Dest weer in basis bij PSV tegen NAC Breda

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari en Sergiño Dest keren terug in de basis bij PSV voor de thuiswedstrijd tegen NAC Breda. Saibari speelt voor het eerst sinds hij met Marokko de finale van de Afrika Cup verloor. Hij vult de positie van spits in, die vacant is door blessures. Dest keert terug na een lichte blessure.

3 uur geleden
Ajacied Baas scoort voor het eerst tweemaal in een wedstrijd

AMSTERDAM (ANP) - Youri Baas was de grote man bij Ajax in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam (2-0). "Dit is echt de eerste keer dat ik twee keer in een wedstrijd heb gescoord", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "Dat is mij zelfs als jeugdspeler nooit gelukt."

3 uur geleden