Directeur Eredivisie CV: iedereen maakt zijn eigen afweging
DEN HAAG (ANP) - Mattijs Manders kan leven met de manier waarop de eredivisie afgesloten is. "Een competitie achter de groene tafel beëindigen is het slechtst denkbare scenario", stelt de directeur van de Eredivisie CV, de koepelorganisatie van alle clubs uit de hoogste voetbalklasse. "Maar er was geen alternatief."
Het was een emotionele dag voor iedereen die betrokken is bij het betaalde voetbal. "Voor alle clubs", stelt Manders. "Zeker voor de clubs waarvoor de effecten het grootst zijn. Ook voor de KNVB en alle fans van de club."
De KNVB wees uiteindelijk geen degradanten aan in de eredivisie. Dat was goed nieuws voor RKC Waalwijk en ADO Den Haag, de hekkensluiter en nummer voorlaatst van de ranglijst. SC Cambuur en De Graafschap, de nummers een en twee van de Keuken Kampioen Divisie mochten niet promoveren.
Bijzondere situatie
De nationale voetbalbond ging voorbij aan de wensen van alle profclubs, die ook een stem mochten uitbrengen. Maar liefst zestien clubs waren voor promotie en degradatie. Negen verenigingen stemden tegen en negen andere clubs onthielden zich van stemming en vonden dat de KNVB maar moest beslissen.
Ook de eredivisieclubs stemden niet unaniem. Had de directeur van de Eredivisie CV niet op meer solidariteit gehoopt? "Iedereen maakt zijn eigen afweging", antwoordt hij. "En veel clubs onthielden zich van stemming omdat ze zich niet wilden mengen in strijd om promotie of degradatie. Het was ook een raadpleging en geen stemming. Dus van verdeeldheid kan je volgens mij niet echt spreken. Deze situatie was zo bijzonder en de KNVB heeft in ieder geval een besluit durven nemen."
Grote uitdaging
FC Utrecht voelt zich zwaar gedupeerd. De bekerfinalist was een overwinning verwijderd van een plaats in de groepsfase van de Europa League en stond slechts drie punten achter op Willem II, met een wedstrijd minder gespeeld en een veel beter doelsaldo. FC Utrecht is zelfs zo boos dat het naar de rechter stapt. "Zij proberen hun recht te halen, zo zien ze dat", zegt Manders. "Maar dat is iets anders dan verdeeldheid."
Hoe nu verder? "De UEFA kijkt op 27 mei naar de verdeling van de Europese tickets", doelt Manders op Ajax, AZ, Feyenoord, PSV en Willem II. "Clubs gaan weer trainen volgens alle protocollen. Hopelijk start ergens in september de nieuwe competitie. Idealiter met publiek maar dat is niet erg realistisch. Eventueel zonder fans of met zeer beperkt publiek."
Komt er een noodplan voor alle profclubs? Gaat het kabinet helpen als er clubs dreigen om te vallen? "Ook het voetbal staat voor een grote uitdaging", ziet Manders. "Maar dat geldt voor veel bedrijfstakken. Ik lees net over een begrotingstekort van 92 miljard euro. Dat is toch ongekend. Als dit lang gaat duren, dan zal het leed niet te overzien zijn."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.
30 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Erevoorzitter Uli Hoeness heeft aangekondigd dat Bayern München harder gaat optreden tegen zaakwaarnemers die steeds meer geld willen verdienen aan transfers. "We accepteren niet langer dat zaakwaarnemers bepalen hoe de zaken worden gedaan. Hun werk staat niet meer in verhouding tot de bedragen die ze vragen en vaak ook nog krijgen", zei Hoeness in de Duitse krant Bild. "We zullen vaker 'nee' zeggen en weigeren mee te gaan in deze waanzin."
7 uur geledenGIRONA (ANP/RTR) - Trainer Hansi Flick geeft de spelers van FC Barcelona twee dagen vrij om bij te komen van twee nederlagen op rij. "Ik denk dat het belangrijk is dat ze zich herpakken", zei de coach na de 2-1-nederlaag tegen Girona, waardoor de Catalaanse ploeg de koppositie kwijtraakte aan Real Madrid. Het verlies tegen Girona kwam vier dagen na de 4-0-nederlaag tegen Atlético in het Spaanse bekertoernooi.
8 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA heeft dankzij een uitzondering in de wetgeving een Libanees paspoort gekregen. "Trots om officieel Libanees te zijn. Ik hou van Libanon en voel me thuis in dit prachtige land", aldus de Zwitser in een post op Instagram.
8 uur geledenGIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.
23 uur geleden