Directeur eerste divisie: wedstrijden niet in gevaar door corona
ZEIST (ANP) - De wedstrijden in de Keuken Kampioen Divisie zijn niet in gevaar vanwege de coronabesmettingen. Volgens Marc Boele, directeur van de Coöperatie Eerste Divisie, valt het aantal besmettingen onder spelers mee. Per club zijn er enkele besmettingen, was het beeld dat Boele woensdag kreeg na een rondgang langs ongeveer de helft van de teams.
Hij zegt dat clubs alert zijn op het volgen van de coronaregels, zoals het houden van afstand en het zo min mogelijk gebruik maken van de kleedkamer. Boele heeft het idee dat clubs de regels grotendeels goed opvolgen. Daarom denkt hij ook niet dat quarantaineverplichtingen de wedstrijden van komend weekend in gevaar brengen. Wel is er voor de duels nog een testronde, waarvan de uitslagen later bekend worden.
De Keuken Kampioen Divisie gaat vrijdag verder na een winterstop van enkele weken. De Eredivisie volgt een week later. Sommige clubs gebruikten deze week nog voor een trainingskamp. Vanwege zorgen over de verspreiding van het coronavirus en besmettingen binnen de selecties zetten in ieder geval Ajax, Vitesse, Feyenoord en PSV een streep door hun verblijf in het buitenland. In verschillende buitenlandse competities gaan wekelijks wedstrijden niet door vanwege besmettingen.
Meer uit Voetbal
DIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.
27 minuten geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
10 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
10 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
10 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
19 uur geleden