Directeur eerste divisie: wedstrijden niet in gevaar door corona
ZEIST (ANP) - De wedstrijden in de Keuken Kampioen Divisie zijn niet in gevaar vanwege de coronabesmettingen. Volgens Marc Boele, directeur van de Coöperatie Eerste Divisie, valt het aantal besmettingen onder spelers mee. Per club zijn er enkele besmettingen, was het beeld dat Boele woensdag kreeg na een rondgang langs ongeveer de helft van de teams.
Hij zegt dat clubs alert zijn op het volgen van de coronaregels, zoals het houden van afstand en het zo min mogelijk gebruik maken van de kleedkamer. Boele heeft het idee dat clubs de regels grotendeels goed opvolgen. Daarom denkt hij ook niet dat quarantaineverplichtingen de wedstrijden van komend weekend in gevaar brengen. Wel is er voor de duels nog een testronde, waarvan de uitslagen later bekend worden.
De Keuken Kampioen Divisie gaat vrijdag verder na een winterstop van enkele weken. De Eredivisie volgt een week later. Sommige clubs gebruikten deze week nog voor een trainingskamp. Vanwege zorgen over de verspreiding van het coronavirus en besmettingen binnen de selecties zetten in ieder geval Ajax, Vitesse, Feyenoord en PSV een streep door hun verblijf in het buitenland. In verschillende buitenlandse competities gaan wekelijks wedstrijden niet door vanwege besmettingen.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
13 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
16 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
17 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
18 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
19 uur geleden