Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Directeur eerste divisie: voetbal helpt het voetbal

Directeur eerste divisie: voetbal helpt het voetbal

ZEIST (ANP) - De voetbalclubs uit de eerste divisie zijn blij met het pakket aan steunmaatregelen dat de KNVB maandag presenteerde. "Hier helpt het voetbal het voetbal", zegt directeur Marc Boele van de Coöperatie Eerste Divisie (CED). "Een fantastisch en positief gebaar in een onzekere tijd, ook voor het voetbal. Daar ben ik dus absoluut blij mee."

De KNVB heeft samen met sponsor ING en de internationals van Oranje een steunpakket ter waarde van 11 miljoen euro samengesteld. Het pakket bestaat uit een combinatie van donaties, maatregelen en tegemoetkomingen, allemaal bedoeld om de financiële consequenties van de coronacrisis voor zowel de prof- als amateurclubs enigszins te beperken. Het geld wordt gelijk verdeeld over de profs en amateurs.

Voor de betaaldvoetbalclubs heeft de KNVB geld vrijgemaakt uit de eigen reserves. Ook worden bepaalde bijdrages die later in het jaar overgemaakt zouden worden versneld beschikbaar gesteld. Bij clubs die een lening hebben lopen bij de bond wordt de aflossing daarvan met een half jaar opgeschort.

Mattijs Manders, directeur van de Eredivisie CV (ECV), wil nog niet reageren. "Eerst moet de regeling duidelijk zijn", aldus Manders. De ECV werkt zelf aan een fonds dat is bedoeld om clubs te helpen die op korte termijn liquiditeitsproblemen krijgen.

De KNVB, ECV en CED praten alle clubs dinsdag bij over de scenario's voor dit seizoen. Naar verwachting worden dan nog geen harde beslissingen genomen.

Meer uit Voetbal

FC Barcelona rolt Valencia op in Johan Cruijff-stadion

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de competitiewedstrijd tegen Valencia eenvoudig gewonnen. Zonder de geblesseerde Frenkie de Jong en Lamine Yamal won de Spaanse kampioen met 6-0 van Valencia.

18 uur geleden
Feyenoord geeft seizoenkaarthouders op korte termijn 'hardcards'

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat op korte termijn zogenoemde hardcards uitdelen aan de seizoenkaarthouders. Dit is om "de afhankelijkheid van het digitale toegangssysteem te minimaliseren", zo laat de Rotterdamse club weten na de problemen van een dag eerder rondom de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen.

20 uur geleden
City wint stadsderby van Manchester met 3-0 van United

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 3-0 gewonnen. Erling Haaland was in het Etihad Stadium met twee treffers de man van de wedstrijd. Het was pas de tweede overwinning van City, dat na vier speelronden 6 punten achter staat op koploper Liverpool. United heeft 4 punten uit vier duels.

21 uur geleden
Telstar verliest in eigen huis van Fortuna Sittard

VELSEN (ANP) - Telstar heeft ook de derde thuiswedstrijd in de Eredivisie niet kunnen winnen. In het eigen stadion in Velsen-Zuid verloor de ploeg met 3-1 van Fortuna Sittard door twee late treffers van Makan Aïko.

22 uur geleden
Liverpool na zege bij Burnley nog zonder puntenverlies aan kop

BURNLEY (ANP) - Liverpool FC gaat weer aan kop van de Premier League. The Reds wonnen zondag met 1-0 bij Burnley. Dat betekende de vierde competitiezege op rij voor het elftal van trainer Arne Slot.

23 uur geleden
Heracles blijft na thuisnederlaag tegen AZ puntloos laatste

ALMELO (ANP) - Heracles staat na vijf wedstrijden met 0 punten troosteloos onderaan in de Eredivisie. De ploeg van trainer Bas Sibum ging op zondag in eigen huis met 2-1 onderuit tegen AZ. Heracles heeft een doelsaldo van twee voor en zestien tegen. AZ heeft 10 punten uit vier wedstrijden. AZ ontvangt volgende week koploper Feyenoord in Alkmaar.

23 uur geleden
Directeur Leverkusen: met ontslag Ten Hag is fout rechtgezet

LEVERKUSEN (ANP/DPA) - Bayer Leverkusen had geen andere keuze dan trainer Erik ten Hag te ontslaan. Dat zei Fernando Carro, voorzitter van de directie van de Duitse voetbalclub, zondag tegen het programma Bild Sport op Welt TV.

1 dag geleden