Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Directeur Eenhoorn baalt van rellen: ik ben eindverantwoordelijk

Directeur Eenhoorn baalt van rellen: ik ben eindverantwoordelijk

ALKMAAR (ANP) - Algemeen directeur Robert Eenhoorn van AZ hield donderdag een slecht gevoel over aan de gebeurtenissen na afloop van de tweede halve finale tegen West Ham United in de Conference League. Fans van de Alkmaarse club braken een hek door en zochten op de hoofdtribune de confrontatie met voor West Ham United juichende fans. De Britten bereikten dankzij een 1-0-zege de finale in Praag.

"Ik sprong er nog tussen, maar dit was mij ook te machtig. Ik was te laat om mensen nog toe te spreken", aldus Eenhoorn. "Je hoopt dat het hek het houdt, maar dit was niet het geval. Dit is niet goed gegaan en uiteindelijk ben ik eindverantwoordelijk. Intern gaan we het hier nog over hebben, want het ging bij mij ook allemaal heel snel."

Eenhoorn had al een slecht voorgevoel donderdag. "Ik ben vlak voor de wedstrijd altijd beneden en ik merkte al dat er veel rumoer was", vertelde hij. "Vorige week was het daar ook al wat rumoerig, maar hier waren we te laat. Het is teleurstellend hoe deze avond eindigt. Ik kan de jongens op het veld weinig verwijten."

Enkele spelers van West Ham raakten bij de rellen betrokken. Zij renden naar de hoofdtribune toe om familieleden en vrienden die werden aangevallen te helpen.

Politiemensen en stewards wisten verdere escalatie te voorkomen. Het is nog niet bekend hoeveel supporters zijn opgepakt. De politie en AZ verwachten die informatie vrijdag te kunnen delen.

Meer uit Voetbal

PSV-coach Bosz niet te spreken over optreden ploeg bij Olympiakos

PIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was niet te spreken over het optreden van zijn ploeg in de Champions League-wedstrijd bij Olympiakos. De Eindhovenaren ontsnapten aan een nederlaag dankzij een gelijkmaker van invaller Ricardo Pepi in de 93e minuut (1-1).

3 uur geleden
Sterk Liverpool verslaat Real Madrid in Champions League

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft in de Champions League een knappe zege geboekt op Real Madrid. De formatie van trainer Arne Slot was op het eigen Anfield met 1-0 te sterk voor de koploper van Spanje.

4 uur geleden
Invaller Pepi redt punt voor tegenvallend PSV bij Olympiakos

PIRAEUS (ANP) - PSV is in het hoofdtoernooi van de Champions League ontsnapt aan een tweede nederlaag. De Eindhovenaren maakten in de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus in de blessuretijd van de tweede helft gelijk. Invaller Ricardo Pepi scoorde in de 93e minuut.

4 uur geleden
Arsenal wint bij Slavia Praag ook vierde duel in Champions League

PRAAG (ANP) - Arsenal is na vier Champions League-duels nog altijd zonder puntenverlies. De koploper van Engeland was in de uitwedstrijd bij Slavia Praag met 3-0 te sterk voor de nummer 1 van Tsjechië.

6 uur geleden
PSV-trainer Bosz houdt tegen Olympiakos vast aan spits Til

PIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz voert in de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus in de Champions League geen wijzigingen door in zijn basiselftal. De Eindhovenaren beginnen met dezelfde elf spelers als in het vrijdag met 5-2 gewonnen competitieduel met Fortuna Sittard.

7 uur geleden
Galatasaray mist Akgün en Gündogan tegen Ajax

ISTANBUL (ANP) - Yunus Akgün en Ilkay Gündogan van Galatasaray missen woensdag de wedstrijd tegen Ajax in de Champions League. Beide spelers zijn niet fit en daardoor niet opgenomen in de selectie van de kampioen van Turkije.

10 uur geleden
PSG-aanvaller Doué wint prijs voor grootste voetbaltalent

TURIJN (ANP) - Aanvaller Désiré Doué van Paris Saint-Germain heeft de Golden Boy Award gekregen, de prestigieuze prijs voor de talentvolste voetballer op de Europese velden. De 20-jarige Franse international is de opvolger van Lamine Yamal van FC Barcelona. Dat meldt initiatiefnemer Tuttosport.

10 uur geleden