Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Directeur De Graafschap: goed gesprek met KNVB

Directeur De Graafschap: goed gesprek met KNVB

DOETINCHEM (ANP) - Directeur Hans Martijn Ostendorp van De Graafschap heeft een goed gevoel overgehouden aan een gesprek met de KNVB over compensatie voor gemiste promotie naar de eredivisie. "Ik heb begrip gevoeld", zei hij maandag telefonisch. "Ik mag dan ook spreken van een constructief overleg."

De Graafschap en SC Cambuur waren op weg naar de eredivisie, tot het seizoen in het betaalde voetbal vanwege het coronavirus zonder promotie- en degradatieregeling werd afgebroken. De nummers 2 en 1 van de ranglijst spanden vergeefs een kort geding aan. De rechter erkende dat het heel zuur is voor beide clubs, maar hij stelde ook dat de KNVB geen reglementen had overtreden. De bond was volgens hem wel slordig geweest in de besluitvorming en had ook anders kunnen beslissen.

"We hebben net nog even over die besluitvorming gesproken", zei Ostendorp. "Daarna hebben we laten zien waar we nu financieel tegenaan lopen. Eredivisie of eerste divisie scheelt 2 tot 3 miljoen euro in begroting. Maar de kosten zijn ook weer hoger in de eredivisie. Het echte resultaat ligt dus lager. Ik vind het niet netjes om het bedrag te noemen dat we aan de KNVB hebben verteld. De KNVB gaat daar nu wel mee aan de slag."

Solidariteitsfonds

Volgens de voetbalbond zal een eventuele financiële tegemoetkoming worden betaald uit het solidariteitsfonds betaald voetbal, een fonds waar clubs en KNVB deel van uitmaken. Ostendorp kan zich voorstellen dat De Graafschap afziet van verdere stappen als de tegemoetkoming van de KNVB in zijn ogen redelijk is. "Maar dat moet ik natuurlijk met ons bestuur en de raad van commissarissen bespreken", zegt hij.

Cambuur en De Graafschap kunnen nog beroep aantekenen tegen de uitspraak van de rechter. Ook kunnen ze op 18 juni nog proberen alle profclubs mee te krijgen op een ledenvergadering van de KNVB.

Meer uit Voetbal

Bosz neemt het na 6-1-zege op voor Utrecht-trainer Correia

UTRECHT (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz heeft het na afloop van FC Utrecht - PSV (1-6) opgenomen voor zijn collega Anthony Correia. Bosz vond het niet gepast dat de trainer van FC Utrecht werd gevraagd of hij druk voelde na de nederlaag. "We zijn pas vier wedstrijden onderweg. Deze trainer is met het volle verstand aangetrokken. Ik heb het zelf vaak meegemaakt. Ik had na een nederlaag altijd een hekel aan dit soort vragen", aldus Bosz tegen ESPN.

38 minuten geleden
PSV verslaat FC Utrecht in De Galgenwaard met 6-1

UTRECHT (ANP) - PSV is na vier wedstrijden in de Eredivisie nog ongeslagen. Het elftal van trainer Peter Bosz won zondag met 6-1 het uitduel met FC Utrecht. PSV heeft 10 punten uit vier wedstrijden.

1 uur geleden
UEFA wil niet reageren op vertrouwelijke correspondentie met KNVB

NYON (ANP) - De UEFA wil niet reageren op het voorstel van de KNVB om een internationale top over de toekomst van de FIFA te organiseren in Amsterdam. "Wij geven bij voorkeur geen commentaar op correspondentie die bedoeld was als privé", luidde het antwoord van de UEFA op vragen van het ANP over het plan van de KNVB. "We kunnen daar slechts aan toevoegen dat we een langdurige, productieve werkrelatie met de KNVB hebben, die wij zeer waarderen", aldus de UEFA.

1 uur geleden
FC Utrecht verhuurt aanvaller Min aan Arminia Bielefeld

UTRECHT (ANP) - David Min vertrekt bij FC Utrecht. De 27-jarige spits wordt voor één seizoen verhuurd aan Arminia Bielefeld, dat in Duitsland op het tweede niveau speelt. Arminia Bielefeld kan Min na de verhuurperiode definitief overnemen.

2 uur geleden
Chelsea neemt Argentijnse doelman Martínez over van Aston Villa

LONDEN (ANP/RTR) - Chelsea heeft doelman Emiliano Martínez overgenomen van Aston Villa. De 33-jarige keeper die in 2022 met Argentinië wereldkampioen werd en dit jaar de WK-finale verloor van Spanje, heeft in Londen een contract voor drie seizoenen getekend.

3 uur geleden
KNVB wil andere opzet FIFA én internationale top organiseren

ZEIST (ANP) - De KNVB wil niet alleen een andere FIFA-voorzitter dan Gianni Infantino, maar pleit ook voor een andere opzet bij de wereldvoetbalbond. Daarvoor stelt de Nederlandse voetbalbond voor om een internationale top over de toekomst van FIFA te organiseren in Amsterdam.

5 uur geleden
Ajax voegt transfervrije Sofyan Amrabat aan selectie toe

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft Sofyan Amrabat aan de selectie toegevoegd. De 30-jarige verdedigende middenvelder heeft in Amsterdam een contract getekend tot en met 30 juni 2028.

5 uur geleden