Directeur De Graafschap: goed gesprek met KNVB
DOETINCHEM (ANP) - Directeur Hans Martijn Ostendorp van De Graafschap heeft een goed gevoel overgehouden aan een gesprek met de KNVB over compensatie voor gemiste promotie naar de eredivisie. "Ik heb begrip gevoeld", zei hij maandag telefonisch. "Ik mag dan ook spreken van een constructief overleg."
De Graafschap en SC Cambuur waren op weg naar de eredivisie, tot het seizoen in het betaalde voetbal vanwege het coronavirus zonder promotie- en degradatieregeling werd afgebroken. De nummers 2 en 1 van de ranglijst spanden vergeefs een kort geding aan. De rechter erkende dat het heel zuur is voor beide clubs, maar hij stelde ook dat de KNVB geen reglementen had overtreden. De bond was volgens hem wel slordig geweest in de besluitvorming en had ook anders kunnen beslissen.
"We hebben net nog even over die besluitvorming gesproken", zei Ostendorp. "Daarna hebben we laten zien waar we nu financieel tegenaan lopen. Eredivisie of eerste divisie scheelt 2 tot 3 miljoen euro in begroting. Maar de kosten zijn ook weer hoger in de eredivisie. Het echte resultaat ligt dus lager. Ik vind het niet netjes om het bedrag te noemen dat we aan de KNVB hebben verteld. De KNVB gaat daar nu wel mee aan de slag."
Solidariteitsfonds
Volgens de voetbalbond zal een eventuele financiële tegemoetkoming worden betaald uit het solidariteitsfonds betaald voetbal, een fonds waar clubs en KNVB deel van uitmaken. Ostendorp kan zich voorstellen dat De Graafschap afziet van verdere stappen als de tegemoetkoming van de KNVB in zijn ogen redelijk is. "Maar dat moet ik natuurlijk met ons bestuur en de raad van commissarissen bespreken", zegt hij.
Cambuur en De Graafschap kunnen nog beroep aantekenen tegen de uitspraak van de rechter. Ook kunnen ze op 18 juni nog proberen alle profclubs mee te krijgen op een ledenvergadering van de KNVB.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zijn tweede overwinning van het seizoen geboekt. De formatie uit Friesland won op Het Kasteel met 4-0 van Sparta Rotterdam.
1 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Borussia Dortmund heeft de uitwedstrijd bij VfB Stuttgart met 1-0 gewonnen. Met de zege neemt de ploeg van Joey Veerman de koppositie weer over.
1 uur geledenROME (ANP) - De topper in de Serie A tussen AS Roma en Internazionale is in 2-2 geëindigd. De ploeg van Oranje-international Donyell Malen maakte in de eerste helft twee goals, maar de titelverdediger uit Milaan kwam na rust langszij.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is na zeven wedstrijden in de Eredivisie nog altijd zonder zege. Het elftal van de Duitse coach Robin Peter speelde zaterdag in eigen huis met 1-1 gelijk tegen SC Cambuur. Dat betekende het tweede punt voor de club uit Den Haag dit seizoen. Cambuur heeft 5 punten uit zeven duels.
3 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Arsenal heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen geleden. De titelverdediger ging met 3-0 onderuit bij het Brighton & Hove Albion van keeper Bart Verbruggen en Pascal Struijk.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Oranje-internationals Jan Paul van Hecke en Micky van de Ven hebben met Tottenham Hotspur weer een nederlaag geleden in de Engelse competitie. In het eigen stadion werd het zaterdag 3-2 voor Aston Villa. Van Hecke maakte wel een doelpunt.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse vrouwenvoetbalcompetitie wordt vanaf het seizoen 2027/2028 organisatorisch onafhankelijk van de mannencompetitie. Daarvoor heeft de Duitse voetbalbond (DFB) vrijdag in een buitengewone vergadering toestemming gegeven.
11 uur geleden