Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Directeur circuit Zandvoort: geen signalen over rookpotten zondag

Directeur circuit Zandvoort: geen signalen over rookpotten zondag

ZANDVOORT (ANP) - De organisatie van de Dutch Grand Prix zegt nog geen signalen te hebben gehad dat de beveiliging rookpotten heeft moeten innemen bij de toegang tot het circuit in Zandvoort. Daar wordt zondagmiddag de Grote Prijs van Nederland verreden. "De beveiliging was er al extra alert op, maar er is meer focus bij de ingang", zegt Robert van Overdijk, algemeen directeur van het circuit.

"Het krachtigste dat ik erover kan zeggen, is wat Max Verstappen zaterdag erover gezegd heeft", aldus Van Overdijk. "Het is niet veilig voor coureurs, doe het niet. Je ziet ook op sociale media hoe het opgepikt wordt. Degene die het gedaan heeft, is ook aangewezen door de mensen in zijn vak, zodat de beveiligers hem op konden pakken."

Zaterdag werd tijdens de kwalificatie een rookpot op de baan gegooid, waardoor de sessie tijdelijk stilgelegd moest worden. Later werd een 33-jarige man uit het Twentse Borne als schuldige aangehouden. Hij is zaterdagavond naar huis gestuurd, maar blijft verdachte. Zijn zaak wordt later behandeld. De politie hield ook nog een andere man aan voor het gooien van een rookpot op het terrein rond het circuit. De 40-jarige man uit Epe werd ook gearresteerd en mocht na verhoor weer naar huis. Hij blijft ook verdachte.

Seksisme

Over het signaleren van spullen die toch het circuit op komen maar eigenlijk niet mogen, zegt Van Overdijk: "mensen stoppen soms dingen op plekken waar je niet bij komt". "Gedrag is de verantwoordelijkheid van mensen zelf", aldus sportief directeur Jan Lammers. "Een idioot met een fakkel, dat kan bij elke voetbalwedstrijd gebeuren. Dat kun je niet voor zijn." Lammers riep bezoekers zaterdag op om fakkels en ander vuurwerk thuis te laten.

Ook zijn er op sociale media geluiden over seksisme bij deze Grand Prix. Die wijst zowel Van Overdijk als Lammers van de hand. "Er is één iemand die iets op Twitter heeft gezet", zegt Van Overdijk. "Natuurlijk zoeken we contact met diegene. Maar één melding is nog geen vele meldingen, laten we bij de feiten blijven." Van Overdijk zegt dat er nog geen meldingen zijn gedaan van seksisme of andersoortig grensoverschrijdend gedrag. Eerder dit jaar raakten Nederlandse fans bij de GP van Oostenrijk in opspraak door wangedrag. Van Overdijk hoopt op een "leuke, gezellige en veilige dag, waarbij iedereen ongeacht de uitslag met een grote glimlach naar huis gaat".

Meer uit Binnenland

Twee derde van Nederlanders eens met landelijk vuurwerkverbod

DEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquête van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.

2 uur geleden
Seniorenflat in Indische Buurt Amsterdam deels ontruimd na brand

AMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.

9 uur geleden
Van der Weijden zwemt achteruit wereldrecord voor het goede doel

ZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.

12 uur geleden
Flatgebouw in Hengelo ontruimd om zeer grote brand

HENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.

17 uur geleden
Slachtoffers steekpartij Ahoy zijn 15 en 23 jaar, dader nog zoek

ROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.

20 uur geleden
Boekensector bedankt Frits Spits met gouden leeslint

HILVERSUM (ANP) - De boekenwereld heeft een speciale prijs in het leven geroepen om Frits Spits te bedanken voor zijn "uitzonderlijke bijdragen aan de kracht van verhalen en lezen". De 77-jarige radiomaker kreeg de onderscheiding zaterdag na de laatste aflevering van zijn NPO Radio 1-programma De Taalstaat.

20 uur geleden
Frits Spits neemt afscheid van De Taalstaat: zal u enorm missen

HILVERSUM (ANP) - Frits Spits heeft zaterdag de laatste uitzending van zijn programma De Taalstaat gepresenteerd. De radiomaker kondigde in september aan na 52 jaar te stoppen met radio. In het nieuwe jaar gaat De Taalstaat verder met schrijver Ronald Giphart als presentator.

20 uur geleden