Directeur Cambuur: alle opties open na gesprek met KNVB
LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur houdt alle opties nog open na een gesprek met de KNVB over compensatie voor gemiste promotie naar de eredivisie. De club zat maandag samen met De Graafschap in Zeist aan tafel om over financiële tegemoetkoming te praten.
"Het was een constructief gesprek, waarin we onze standpunten goed kenbaar hebben kunnen maken", reageert directeur Ard de Graaf van de club uit Leeuwarden. "De KNVB toonde hierbij ook zeker begrip en bereidwilligheid, maar uiteraard zal één en ander verder moeten worden uitgewerkt. Daar wachten we eerst op voordat we verdere uitspraken doen. En ondertussen houden we alle opties open."
SC Cambuur en De Graafschap leken op weg naar promotie, toen het seizoen in het betaalde voetbal zonder promotie- en degradatieregeling werd afgesloten. De clubs spanden vergeefs een kort geding aan om promotie naar de eredivisie af te dwingen. De club uit Friesland zegt minimaal 2,5 miljoen euro mis te lopen als het volgend seizoen opnieuw in de eerste divisie moet uitkomen.
Als Cambuur en De Graafschap geen overeenstemming bereiken over financiële compensatie, dan kunnen beide clubs nog in beroep gaan tegen de uitspraak van de rechter. Ook kunnen zijn op 18 juni mogelijk nog hun gelijk proberen te halen tijdens een ledenvergadering van de KNVB.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-1 gewonnen. De club is op gelijke hoogte gekomen met het als tweede geklasseerde Feyenoord, dat zondag Go Ahead Eagles ontvangt.
11 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met een doelpunt teruggekeerd bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees maakte de openingstreffer van het gewonnen uitduel met Al-Fateh (0-2).
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft het uitduel met Excelsior gewonnen dankzij twee treffers in de blessuretijd. Eerst scoorde spits Troy Parrott met een van richting veranderd schot, in de slotseconden kopte verdediger Penetra de 2-1 binnen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko heeft weinig plezier gehad aan zijn eerste duel in de basisformatie van Ajax. De linksback uit Oekraïne raakte al in de derde minuut van de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard (4-1) geblesseerd en strompelde van het veld.
13 uur geleden