Directeur Brands ziet na loting kansen voor PSV op overwinteren
EINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands is niet ontevreden met de loting van PSV voor de groepsfase van de Champions League. De algemeen directeur van de Eindhovense ploeg ziet kansen voor PSV om bij de eerste twee in de poule te eindigen. De Eindhovenaren nemen het op tegen Sevilla, Arsenal en Lens.
"Het had zwaarder gekund", zei Brands op het veld van het Philips-stadion. "We hadden ook in de poule van Paris Saint-Germain kunnen zitten, met eigenlijk alleen maar 'A-ploegen'. Ik zie wel kansen."
Sevilla, met drie nederlagen dramatisch aan de Spaanse competitie begonnen, wist vorig jaar de Europa League te winnen. De Spanjaarden zaten bij de loting in pot 1, tussen de sterkste ploegen van Europa. "We kennen twee tegenstanders heel goed en hebben van beide clubs een keer gewonnen en een keer verloren." Afgelopen seizoen won PSV thuis van zowel Sevilla als Arsenal, maar de uitwedstrijden gingen verloren.
Onbekend
Lens is een relatief onbekende tegenstander voor PSV. "Het is een nieuwe ploeg in de Champions League. Ze hebben vorig seizoen een uniek seizoen gehad en zijn hoog geëindigd en wat verrassend in de Champions League terechtgekomen. Ze zijn boven gerenommeerde ploegen als Olympique Lyon en Marseille geëindigd. We zijn in dat opzicht aan elkaar gewaagd. Het is dichtbij, dus voor de fans goed bereikbaar."
Brands is duidelijk over de ambities van PSV. "We willen overwinteren in Europa en dat is met deze groep niet anders."
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.
3 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft gescoord in zijn honderdste wedstrijd voor Newcastle United. De 26-jarige Nederlander zette zijn ploeg op voorsprong in de thuiswedstrijd tegen Brentford, dat wel met een 3-2-zege vertrok uit het noorden van Engeland.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft geen fout gemaakt in de thuiswedstrijd tegen Sunderland. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was in Londen met 3-0 te sterk voor het team van Brian Brobbey en keeper Robin Roefs.
8 uur geleden