Directeur Brands: kritiek van Bosz op Makkelie past niet bij PSV
EINDHOVEN (ANP) - Algemeen directeur Marcel Brands van PSV noemt de kritiek van trainer Peter Bosz op scheidsrechter Danny Makkelie niet helemaal op zijn plaats. "Dat moet hij niet doen. Ik heb hem nog niet gesproken, maar onze technisch directeur Earnest Stewart wel. Peter is één van de meest realistische mensen in de media", zei hij bij ESPN. "Ik heb Makkelie na de wedstrijd gesproken en hij gaf aan dat Bosz daarop moet worden aangesproken. Ik heb tegen Makkelie gezegd dat dit niet bij ons hoort. We hebben allemaal een voorbeeldfunctie."
Bosz vond dat Makkelie zaterdag in de slotfase van het thuisduel met Sparta Rotterdam voor een strafschop had moeten fluiten na een tackle op Johan Bakayoko. Na de door zijn ploeg gewonnen wedstrijd (2-1) haalde hij uit naar de scheidsrechter. "Ik ben altijd boos op Makkelie", zei hij. "Het ligt misschien meer aan mij. Maar ik vind het helemaal niets. Als je de beelden terugziet, hoe duidelijk moet het zijn? Of wil je dat spelers gaan liggen? Dit was een heel duidelijke."
"Natuurlijk kunnen we discussiëren wie wel of niet goed is", reageerde Brands rond de presentatie van de jaarcijfers van PSV. "Wij maken ook allemaal fouten. We zitten met zijn allen in dezelfde branche en die moeten we koesteren. Het is soms al moeilijk genoeg. We maken allemaal wel eens een opmerking die we anders hadden willen uiten. We moeten het ook niet groter maken dan het is."
Eerder op maandag werd Ronald Koeman al gevraagd naar de kritiek van Bosz op Makkelie. "Er wordt al veel te veel over gezegd. Maar het is niet goed", oordeelde de bondscoach van Oranje. "Je moet altijd als trainer netjes blijven in je bewoordingen over een scheidsrechter. Dat zou anders moeten, maar dat is niet aan mij. Iedereen heeft er een mening over."
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal kan zich opmaken voor zijn dertiende WK op rij. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente speelde in Sevilla met 2-2 gelijk tegen Turkije in de laatste kwalificatiewedstrijd en plaatste zich als ongeslagen winnaar van groep E voor de eindronde van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Turkije zal als nummer 2 in maart in de play-offs deelname aan het WK moeten afdwingen.
5 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft zich dankzij een spectaculaire thuiszege op concurrent Denemarken geplaatst voor het WK voetbal. Dat wordt de eerste deelname voor het team sinds 1998. De 3-2 van Kieran Tierney op Hampden Park viel pas in de derde minuut van de blessuretijd. Kenny McLean besliste het duel vervolgens met een schot vanaf de middenlijn: 4-2.
5 uur geledenWENEN (ANP) - Oostenrijk heeft zich gevoegd bij de deelnemers aan het WK voetbal in 2026. De ploeg van bondscoach Ralf Rangnick keek in Wenen lang tegen een achterstand aan tegen Bosnië en Herzegovina en wist pas in de slotfase de bevrijdende gelijkmaker af te dwingen. Door de 1-1 eindigden de Oostenrijkers bovenaan in groep H met 2 punten meer dan Bosnië, dat in maart in de play-offs zal uitkomen.
5 uur geledenLUIK (ANP) - België heeft deelname aan het WK voetbal veiliggesteld met een ruime thuiszege op Liechtenstein: 7-0. In Luik kon het feestje in de rust al gevierd worden na treffers van Hans Vanaken en Jérémy Doku (twee).
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Suriname is van plan de mogelijk eerste deelname aan het WK voetbal groots te vieren. De regering heeft besloten woensdag een nationale vrije dag te houden als de voetballers zich in de Nederlandse nacht van dinsdag op woensdag plaatsen voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt nieuwssite Starnieuws op basis van minister Marinus Bee van Binnenlandse Zaken.
9 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje missen aanvalster Lineth Beerensteyn en keepster Daphne van Domselaar in de komende oefenduels met Portugal (28 november) en Zuid-Korea (2 december). Ze zijn al langer niet helemaal fit en blijven bij hun clubs tijdens de komende interlandperiode. FC Twente-middenveldster Lynn Groenewegen debuteert in de selectie.
10 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP/AFP) - Voor bondscoach Stanley Menzo van Suriname is het duel met Guatemala, waarin deelname aan het WK voetbal kan worden afgedwongen, "een cadeau voor het land". Dat zei de oud-doelman op een persconferentie in Guatemala, waar zijn ploeg dinsdag (woensdag 02.00 uur Nederlandse tijd) een historische wedstrijd speelt.
16 uur geleden