Directeur Brands: kritiek van Bosz op Makkelie past niet bij PSV
EINDHOVEN (ANP) - Algemeen directeur Marcel Brands van PSV noemt de kritiek van trainer Peter Bosz op scheidsrechter Danny Makkelie niet helemaal op zijn plaats. "Dat moet hij niet doen. Ik heb hem nog niet gesproken, maar onze technisch directeur Earnest Stewart wel. Peter is één van de meest realistische mensen in de media", zei hij bij ESPN. "Ik heb Makkelie na de wedstrijd gesproken en hij gaf aan dat Bosz daarop moet worden aangesproken. Ik heb tegen Makkelie gezegd dat dit niet bij ons hoort. We hebben allemaal een voorbeeldfunctie."
Bosz vond dat Makkelie zaterdag in de slotfase van het thuisduel met Sparta Rotterdam voor een strafschop had moeten fluiten na een tackle op Johan Bakayoko. Na de door zijn ploeg gewonnen wedstrijd (2-1) haalde hij uit naar de scheidsrechter. "Ik ben altijd boos op Makkelie", zei hij. "Het ligt misschien meer aan mij. Maar ik vind het helemaal niets. Als je de beelden terugziet, hoe duidelijk moet het zijn? Of wil je dat spelers gaan liggen? Dit was een heel duidelijke."
"Natuurlijk kunnen we discussiëren wie wel of niet goed is", reageerde Brands rond de presentatie van de jaarcijfers van PSV. "Wij maken ook allemaal fouten. We zitten met zijn allen in dezelfde branche en die moeten we koesteren. Het is soms al moeilijk genoeg. We maken allemaal wel eens een opmerking die we anders hadden willen uiten. We moeten het ook niet groter maken dan het is."
Eerder op maandag werd Ronald Koeman al gevraagd naar de kritiek van Bosz op Makkelie. "Er wordt al veel te veel over gezegd. Maar het is niet goed", oordeelde de bondscoach van Oranje. "Je moet altijd als trainer netjes blijven in je bewoordingen over een scheidsrechter. Dat zou anders moeten, maar dat is niet aan mij. Iedereen heeft er een mening over."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Volgens burgemeester Carola Schouten krijgt de Rotterdamse horeca voldoende ruime openingstijden tijdens het wereldkampioenschap voetbal. Kroegen mogen langer openblijven en vertoningen van wedstrijden in de late avond en nacht, zowel binnen als op pleinen en terrassen, zijn toegestaan. "De ondernemers dienen zich uiteraard wel aan de regels te houden en de vergunningen in orde te hebben", aldus de burgemeester.
29 minuten geledenPRAAG (ANP) - PSV-doelman Matej Kovar maakt deel uit van de Tsjechische selectie voor het komende wereldkampioenschap. Lukas Hornicek (SC Braga) en Jindrich Stanek (Slavia Praag) zijn de andere twee keepers in de selectie, die nu nog uit 29 spelers bestaat. Daarvan moeten er nog drie voetballers afvallen.
49 minuten geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse international Neymar heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een lichte kuitblessure opgelopen. Dat gebeurde bij zijn club Santos. Neymar is naar verwachting op tijd hersteld om zich volgende week bij het trainingskamp van de Brazilianen te voegen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert inderdaad terug als keeper van het Duitse voetbalelftal. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft de 40-jarige doelman opgenomen in zijn selectie van 26 spelers voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De krant Bild kondigde eerder zijn rentree al aan.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran spelen in aanloop naar het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico twee oefenwedstrijden in Turkije. Naast Gambia is ook Mali in Antalya de tegenstander, meldt de Iraanse voetbalbond in een verklaring die werd gepubliceerd door het staatsnieuwsagentschap IRNA.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Amateurclubs proberen 23 juni via de rechter de nieuwe weekendcompetitie van de KNVB tegen te houden die na de zomer moet beginnen. In die opzet worden clubs die nu nog op zaterdag of zondag spelen bij elkaar gevoegd, waarna ze op beide dagen spelen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Engelse voetbalbond FA start een onderzoek naar drie gevallen van spionage door Southampton. De Engelse voetbalclub zou zaterdag tegen Hull City de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League spelen, maar werd gediskwalificeerd toen bleek dat in het geheim een training van Middlesbrough, tegenstander in de halve finale, was bekeken. Als dat binnen 72 uur voor een wedstrijd gebeurt, is dat verboden.
3 uur geleden