Directeur betaald voetbal Overmars langer bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Marc Overmars verbindt zijn toekomst aan Ajax. De directeur betaald voetbal gaat zijn contract tot en met 2026 verlengen. Zijn oude verbintenis liep tot de zomer van 2024.
Overmars is sinds 2012 directeur voetbalzaken van Ajax. Onder zijn leiding vond Ajax weer aansluiting met de Europese subtop. De regerend kampioen verkocht de laatste 9 jaar voor meer dan 600 miljoen euro aan spelers. Daardoor groeide het eigen vermogen van Ajax naar ruim 222 miljoen euro. zo maakte de club afgelopen zomer bekend.
Overmars werd eerder dit seizoen in verband gebracht met Newcastle United, dat met Saudische investeerders de Europese top wil aanvallen.
Voorstander
Het nieuws over Overmars lekte uit doordat er een filmpje van de media-afdeling van Ajax op internet verscheen. "De kwaliteit van de video is uitstekend, dat kun je aan onze media-afdeling wel overlaten. Het is niet via onze kanalen naar buiten gekomen, maar op een of andere manier is het toch gelekt. Of het officieel is? Dat doen we graag zelf", zei algemeen directeur Edwin van der Sar vlak voor de aftrap van het duel met Sporting Portugal in de Champions League bij RTL7.
Van der Sar is een groot voorstander van een langer verblijf van Overmars bij Ajax. "Continuïteit is heel belangrijk binnen een club. Je wil ook graag de sterkhouders langer behouden. Dat is soms lastig door grote clubs uit Europa. We gaan de goede kant op met de club, groeien enorm en zowel financieel als sportief gaat het goed. We kunnen steeds tot een hoger niveau komen."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/DPA) - De Duitse keeper Marc-André ter Stegen is dicht bij een overgang naar Ajax. Volgens de Spaanse sportkrant AS staat de Duitser op het punt zich door FC Barcelona voor een seizoen te laten verhuren aan de Amsterdammers.
5 minuten geledenMIAMI (ANP/RTR) - Neymar kon zijn tranen na zijn rentree in het Braziliaanse elftal op het WK voetbal naar eigen zeggen niet bedwingen. De 34-jarige aanvaller maakte in de nacht van woensdag op donderdag na een afwezigheid van bijna duizend dagen weer minuten voor de 'Seleção' in de gewonnen groepswedstrijd tegen Schotland (3-0).
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Daphne Koster heeft een nieuwe functie bij Ajax en is sinds begin deze maand hoofd strategie vrouwenvoetbal. Dat heeft de Amsterdamse club donderdag bekendgemaakt. De 45-jarige oud-speelster was jarenlang hoofd vrouwenvoetbal. In haar nieuwe, strategische, adviserende rol gaat ze zich richten op "de brede ontwikkeling van de Ajax Vrouwen op het gebied van opleiding, nationale en internationale groei."
1 uur geledenNYON (ANP) - Stéphanie Frappart treedt toe tot de scheidsrechterscommissie van de Europese voetbalbond UEFA. Dat heeft de organisatie donderdag bekendgemaakt. De Française staat hoog aangeschreven binnen de UEFA en werd bekend als de eerste vrouwelijke scheidsrechter in zowel de Champions League als op het WK in het mannenvoetbal.
4 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - De kans lijkt groot dat de wedstrijd tussen het Nederlands elftal en Tunesië vertraging oploopt door het voorspelde noodweer in Kansas City. Meteorologen voorspellen onweer, zware regenval en storm in de kleinste speelstad van het WK en vrezen dat het duel niet op tijd begint of onderbroken wordt. De laatste groepswedstrijd van Oranje begint om 01.00 uur in de nacht van donderdag op vrijdag (Nederlandse tijd).
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Gastland Mexico gaat als groepswinnaar naar de zestiende finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre versloeg Tsjechië in het Mexico City Stadium overtuigend met 3-0. Linksback Mateo Chávez van AZ maakte het eerste doelpunt voor 'El Tri'.
13 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Guillermo Ochoa heeft bij zijn zesde deelname aan het wereldkampioenschap voetbal speeltijd gekregen. De 40-jarige Mexicaanse doelman werd woensdag (plaatselijke tijd) in de derde en laatste groepswedstrijd tegen Tsjechië door bondscoach Javier Aguirre in de 78e minuut als invaller in het veld gebracht. Mexico leidde op dat moment met 2-0 en was na twee duels al zeker van een plaats in de knock-outfase. Aguirre kon Ochoa daarom dat bijzondere moment gunnen.
13 uur geleden