Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Directeur betaald voetbal is trots op spelers na racisme-incident

Directeur betaald voetbal is trots op spelers na racisme-incident

ZEIST (ANP) - Marianne van Leeuwen, de directeur betaald voetbal van de KNVB, is trots op de spelers van FC Dordrecht en MVV Maastricht. Het duel tussen die twee eerstedivisieclubs werd vrijdagavond stilgelegd omdat aanhangers van MVV een speler van FC Dordrecht, de Fransman Seydine N'Diaye, racistisch zouden hebben bejegend.

"Het is walgelijk, kwetsend en schadelijk en hiervoor is geen plek in het voetbal. Wij zijn trots op de reactie van de spelers", zei Van Leeuwen. Het duel lag enige tijd stil, terwijl scheidsrechter Richard Martens aan de zijlijn overleg voerde. Uiteindelijk keerden de spelers terug op het veld. De wedstrijd werd hervat met een ingooi, waarna alle spelers en ook de scheidsrechter knielden op het veld, het inmiddels bekende statement tegen racisme. Direct daarna floot Martens af.

"Voetbal verbindt in Nederland miljoenen mensen met zeer uiteenlopende achtergronden. Die verbindende kracht maakt het voetbal uniek maar ook kwetsbaar voor racisme en discriminatie", aldus de directeur betaald voetbal. "Daarom moeten we met iedereen die van voetbal houdt racisme en discriminatie veroordelen en bestrijden."

Aanvalsplan

De KNVB stelde begin 2020 samen met de overheid het aanvalsplan 'Ons voetbal is van iedereen' op, bedoeld om racisme en discriminatie tegen te gaan.

Van Leeuwen volgde vorig jaar Eric Gudde op als directeur betaald voetbal.

Meer uit Voetbal

Man die inreed op feestende Liverpool-fans ontkent 31 aanklachten

LIVERPOOL (ANP/AFP) - De man die in mei inreed op feestende supporters van Liverpool heeft bij de start van zijn proces 31 aanklachten ontkend, waaronder zwaar lichamelijk letsel, opzettelijke verwonding en gevaarlijk rijgedrag.

43 minuten geleden
Dembélé keert tegen Tottenham zo goed als zeker terug bij PSG

PARIJS (ANP/AFP) - Ousmane Dembélé maakt woensdag naar alle waarschijnlijkheid weer deel uit van de wedstrijdselectie van Paris Saint-Germain. De 28-jarige aanvaller, winnaar van de Gouden Bal, kwam dit seizoen door verschillende blessures pas vijf keer in actie. Drie weken geleden deed Dembélé voor het laatst mee.

1 uur geleden
Courtois heeft maag-darminfectie en mist duel met Olympiakos

MADRID (ANP) - Real Madrid kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Olympiakos in de Champions League niet beschikken over Thibaut Courtois. De Belgische doelman heeft een maag-darminfectie, meldt de Spaanse voetbalclub op X.

5 uur geleden
Everton-trainer noemt absurde rode kaart niet onoverkomelijk

MANCHESTER (ANP) - De rode kaart die een speler van Everton maandagavond kreeg voor een slaande beweging naar een ploeggenoot, is volgens trainer David Moyes niet onoverkomelijk. Speler Idrissa Gueye heeft zijn excuses aangeboden en daarmee is de zaak wat Everton-trainer Moyes betreft opgelost. "Dit soort dingen gebeuren nu eenmaal in het voetbal", zei hij.

14 uur geleden
Benfica-coach Mourinho ziet duel met Ajax als 'essentieel'

AMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.

18 uur geleden
Jeugdinternational Addai twee keer trefzeker bij ruime zege Como

TURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.

19 uur geleden
Ajax praat met Jordi Cruijff voor functie van technisch directeur

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.

21 uur geleden