Directeur betaald voetbal is trots op spelers na racisme-incident
ZEIST (ANP) - Marianne van Leeuwen, de directeur betaald voetbal van de KNVB, is trots op de spelers van FC Dordrecht en MVV Maastricht. Het duel tussen die twee eerstedivisieclubs werd vrijdagavond stilgelegd omdat aanhangers van MVV een speler van FC Dordrecht, de Fransman Seydine N'Diaye, racistisch zouden hebben bejegend.
"Het is walgelijk, kwetsend en schadelijk en hiervoor is geen plek in het voetbal. Wij zijn trots op de reactie van de spelers", zei Van Leeuwen. Het duel lag enige tijd stil, terwijl scheidsrechter Richard Martens aan de zijlijn overleg voerde. Uiteindelijk keerden de spelers terug op het veld. De wedstrijd werd hervat met een ingooi, waarna alle spelers en ook de scheidsrechter knielden op het veld, het inmiddels bekende statement tegen racisme. Direct daarna floot Martens af.
"Voetbal verbindt in Nederland miljoenen mensen met zeer uiteenlopende achtergronden. Die verbindende kracht maakt het voetbal uniek maar ook kwetsbaar voor racisme en discriminatie", aldus de directeur betaald voetbal. "Daarom moeten we met iedereen die van voetbal houdt racisme en discriminatie veroordelen en bestrijden."
Aanvalsplan
De KNVB stelde begin 2020 samen met de overheid het aanvalsplan 'Ons voetbal is van iedereen' op, bedoeld om racisme en discriminatie tegen te gaan.
Van Leeuwen volgde vorig jaar Eric Gudde op als directeur betaald voetbal.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.
54 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan de komende maanden niet beschikken over Eder Militão. De Braziliaanse verdediger heeft zondag in de met 2-0 verloren thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo een scheur in zijn linkerhamstring opgelopen, meldt de Spaanse voetbalclub.
55 minuten geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Oud-profvoetballer Glen De Boeck is in de nacht van zondag op maandag op 54-jarige leeftijd overleden. De Belg kreeg vrijdag een zware hersenbloeding en lag sindsdien in coma. Dat meldt zijn familie.
7 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een vrouw is in Zuid-Korea veroordeeld tot vier jaar cel voor het afpersen van de bekende voetballer Son Heung-min. Ze beweerde zwanger te zijn van zijn kind en maakte hem zo 300 miljoen won, omgerekend zo'n 175.000 euro, afhandig. Een medeverdachte kreeg een celstraf van twee jaar voor poging tot afpersing.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.
16 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
21 uur geleden