Directeur 'bescheiden' Dutch Open golf tevreden na hectische tijd
CROMVOIRT (ANP) - Toernooidirecteur Daan Slooter van het Dutch Open kijkt tevreden terug op de eerste dagen van het golftoernooi in Cromvoirt. Slooter is weliswaar zeer te spreken over de nieuwe locatie, maar hij baalt ook van de week waarin het toernooi dit jaar "in bescheiden vorm" plaatsvindt.
Slooter werd op de eerste dag van het Dutch Open "weinig aangeklampt". En dat is volgens de toernooidirecteur een goed teken. "De superlatieven houden niet op. De oefenfaciliteiten zijn nergens op de wereld zo goed als hier en dat vinden ze heerlijk."
Het Dutch Open wordt voor het eerst gespeeld op de uitgestrekte golfclub Bernardus. "De golfers vinden deze baan ook leuk en dat betekent dat ze er graag willen spelen. Ze zien de uitdagingen en merken dat ze creatief moeten zijn. Want de ene dag is hier de andere dag niet. Je moet alle slagen in huis hebben en je wordt geprikkeld als kunstenaar, oftewel golfer."
Deelnemers
Toch plaatst Slooter ook een kritische noot. Hij erkent dat het deelnemersveld in het verleden wel eens aansprekender is geweest. "We zitten dit jaar in een moeilijke week, zo vlak voor de Ryder Cup", bekent de directeur, die ook te maken kreeg met de afzegging van de Zuid-Afrikaan Louis Oosthuizen. "Plus dat de golfers net drie zware weken achter elkaar hebben gehad, op moeilijke banen en in extreem warm weer. Veel spelers zijn, ook door de coronaregels en de Spelen, aan het einde van hun Latijn en moeten naar hun lijf luisteren. Daardoor hebben we wel wat meer afmeldingen gezien in de subtop, vaak spelers waarmee we geen contractuele verplichtingen hadden. Het ene jaar valt het mee, het andere jaar tegen."
Dat de aanloop naar een toernooi in het verleden wel eens rustiger is verlopen, is een understatement. "We vreesden er niet alleen voor dat het niet door zou gaan, het was een reële optie. Een toernooi zonder toeschouwers was voor ons en de partners geen optie", aldus Slooter.
Bescheiden vorm
"Je weet pas vlak voor het toernooi wat er kan en wat acceptabel is, maar uiteindelijk was er de ruimte om een kwalitatief en veilig toernooi te organiseren. Weliswaar in een bescheidenere vorm, die passend is bij deze tijd. We hebben het prijzengeld ook teruggebracht van 2 miljoen naar 1 miljoen euro."
Het Dutch Open stond de afgelopen jaren bekend als het KLM Open, maar de luchtvaartmaatschappij trok zich terug als titelsponsor. Of KLM terugkeert als naamgever, valt nog te bezien. "Dat hangt af van heel veel factoren", aldus Slooter. "Ze hebben alleen gezegd: in 2021 gaan we het zo doen. Maar als deze editie voorbij is, gaan we om tafel zitten om te evalueren wat ze willen doen. Maar ik zou mijn hand er niet voor in het vuur durven steken."
Meer uit Sport
TASJKENT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Oezbeekse Tasjkent de 100 meter wisselslag gewonnen in een nieuw Europees record. De 26-jarige Nederlandse tikte aan na 56,18 seconden en scherpte daarmee haar eigen Europese toptijd uit 2025 aan (56,26). Ze noteerde die tijd vorig jaar bij de EK kortebaanzwemmen in het Poolse Lublin.
6 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-De Jong begint het nieuwe schaatsseizoen met een carrière als baanwielrenster in haar achterhoofd. De olympisch kampioene op de 1500 meter maakte eerder bekend dat ze graag als baanwielrenster wil deelnemen aan de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.
8 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Femke Kok vindt het jammer dat ze het komende schaatsseizoen Jutta Leerdam niet als concurrente heeft. De olympisch kampioene op de 500 meter zei bij de teampresentatie van haar ploeg Reggeborgh de beslissing van Leerdam te begrijpen, maar ook dat ze haar enorm gaat missen.
9 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Jenning de Boo wil graag een wereldrecord rijden op de 500 meter. De 22-jarige schaatser van Reggeborgh vertelde tijdens de teampresentatie in Rijssen dat het wel heel moeilijk is met de krappe kalender van dit seizoen, maar dat hij ervoor wil gaan.
9 uur geledenVUGHT (ANP) - Maarten van der Weijden stopt definitief met zwemmen en met het inzamelen van geld via zijn Maarten van der Weijden Foundation. "Ik stop met opgeheven hoofd", laat hij weten. "Maar de stichting is niet weg." De stichting blijft bestaan om haar "controlerende rol" uit te oefenen bij de lopende kankeronderzoeken waarvoor geld is ingezameld.
13 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen viert zondag een jubileum. De Grote Prijs van Singapore wordt zijn 250e race in de Formule 1 en hij gaat proberen op het stratencircuit van Marina Bay een "onafgemaakte zaak" te regelen. De viervoudig wereldkampioen won races op 26 verschillende Formule 1-circuits, maar nog nooit op het stratencircuit van Marina Bay in de Zuidoost-Aziatische stadstaat.
16 uur geledenBERGAMO (ANP) - De Spaanse wielrenner Ion Izagirre doet zaterdag met een gebroken pols mee aan de Ronde van Lombardije. De laatste klassieker van het jaar zou na een carrière van zeventien jaar de afscheidskoers vormen voor Izagirre (37), maar zijn polsbreuk na een trainingsongeval ruim een week geleden leek dat te voorkomen. "Ik wil mijn loopbaan niet op deze manier afsluiten. Daarom zie ik jullie zaterdag bij de start in Lombardije", meldde de renner via zijn ploeg Cofidis.
17 uur geleden