Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Directeur Australian Open prijst personeel voor 'geweldige werk'

Directeur Australian Open prijst personeel voor 'geweldige werk'

MELBOURNE (ANP/AFP) - Directeur Craig Tiley van de Australian Open heeft in een interne video zijn medewerkers geprezen over hoe ze hebben gehandeld in de situatie rond tennisser Novak Djokovic. "Er wordt veel met de vingers gewezen en er vallen veel verwijten, maar ik kan je verzekeren dat ons team geweldig werk heeft verricht en alles heeft gedaan wat het kon volgens alle meegekregen instructies", aldus Tiley in de video die is uitgelekt.

Tiley is onder vuur komen te liggen, omdat Djokovic en andere spelers mogelijk verkeerd zijn geïnformeerd over hoe ze toch konden deelnemen aan de Australian Open zonder te beschikken over een vaccinatiebewijs. De Australische autoriteiten willen Djokovic echter niet tot het land toelaten, omdat hij niet kan aantonen waarom hij recht zou hebben op een 'medische vrijstelling'.

Tiley zegt tegen het personeel dat ze een enorme logistieke operatie hebben verricht. "Helaas zijn er de afgelopen dagen echter toestanden geweest met betrekking tot een aantal spelers - met name Novak - in een situatie die zeer moeilijk is", aldus de toernooidirecteur, die zegt nauw met Djokovic en andere spelers in contact te staan. Ook benadrukt Tiley dat de organisatie de laatste dagen bewust de publiciteit niet heeft opgezocht.

Uitzonderingsregel

Aan Djokovic en andere spelers zou door de tennisorganisatie zijn meegedeeld dat ze zonder vaccinatiebewijs naar Australië konden reizen als ze recent besmet waren geweest met corona. Die uitzonderingsregel op de vaccinatieplicht voor reizigers zou echter alleen gelden voor Australische ingezetenen. De organisatie zou in november door de Australische overheid daarvoor al zijn gewaarschuwd.

Djokovic zit momenteel vast in een hotel in Melbourne. De nummer 1 van de wereld probeert maandag via een rechtszaak alsnog Australië binnen te komen om zo aan het toernooi mee te kunnen doen.

Meer uit Sport

Márquez wint na val alsnog sprintrace MotoGP in Jerez

JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.

11 uur geleden
Motorracer Veijer verovert zijn eerste pole position in Moto2

JEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.

12 uur geleden
Wielrenner Alaphilippe mist Luik-Bastenaken-Luik om gezondheid

LUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.

14 uur geleden
MotoGP-kampioen Márquez pakt in Spanje eerste pole van dit jaar

JEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.

15 uur geleden
Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

1 dag geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

1 dag geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

1 dag geleden