Directeur Atletiekunie: systeem sportrechtspraak werkt niet goed
DEN HAAG (ANP) - Pieke de Zwart, algemeen directeur van de Atletiekunie, vindt dat het systeem voor de (sport)rechtspraak "onvoldoende functioneert", zegt hij in interviews met De Telegraaf en het AD. Hij reageert in de kranten op een eerder interview van atlete Zoë Sedney in het blad Runner's World. Zij vertelde daarin aangifte te hebben gedaan tegen een olympisch atleet na het ongewenst filmen van seks. Later trok ze die aangifte weer in, vertelde zij ook.
Het Openbaar Ministerie ging uiteindelijk niet over tot vervolging van de atleet in kwestie. De Zwart had dat liever anders gezien. "Als je deze casus afpelt, is er gewoon sprake van een strafrechtelijke overtreding", zegt hij tegen De Telegraaf. "Als we een politieapparaat zouden hebben dat voldoende bemand is, wordt een aangifte snel opgepakt en zou je - bij wijze van spreken - binnen een week voor de politierechter kunnen komen. Nu blijf je zweven tussen strafrecht en ISR."
Het ISR is de rechtbank van de sportbonden.
Traject met psycholoog
De Zwart laat in de interviews weten dat de betreffende atleet aanvankelijk is verwijderd van Papendal. "Hij werd ook niet meer gesteund en gefaciliteerd", zegt hij tegen De Telegraaf. Maar na zes maanden keerde de atleet toch weer terug. "We zaten natuurlijk in een spagaat. En met een moreel dilemma. Hoe moeten we bestraffen of sanctioneren, terwijl we daar niet eens toe bevoegd zijn?" Wel werden er afspraken gemaakt met de atleet. Hij voldeed vervolgens aan die voorwaarden. De Zwart: "Een van die afspraken was ook dat hij een traject in zou gaan met een psycholoog. Dat traject heeft hij gevolgd."
Op de vraag wat de Atletiekunie nu anders zou doen, antwoordt De Zwart in het AD: "Wat echt anders moet, is de communicatie richting de betrokken atleten en de groep daaromheen. Ik zou ook meer empathie tonen in de formele reacties naar buiten toe. En als je nu leest dat Zoë zich destijds alleen en onvoldoende gesteund heeft gevoeld, zijn we dus tekortgeschoten en hadden we haar intensievere ondersteuning moeten bieden."
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Tennisser Ben Shelton heeft voor de eerste keer de finale van een grandslamtoernooi bereikt. De 23-jarige Amerikaan versloeg in de halve eindstrijd van de US Open in New York zijn landgenoot Frances Tiafoe in vier sets. Het werd: 4-6 6-3 6-3 7-5.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Alexander Zverev heeft zich in de nacht van vrijdag op zaterdag op de US Open voor zijn derde grandslamfinale op rij geplaatst. De Duitse nummer één van de plaatsingslijst was in drie sets te sterk voor de Russische nummer 50 van de wereld, Karen Chatsjanov: 6-3 7-6 (7) 7-6 (6). In de finale treft Zverev de winnaar van een Amerikaans onderonsje tussen Frances Tiafoe en Ben Shelton, dat later in de nacht van vrijdag op zaterdag begint.
10 uur geledenPEÑAS BLANCAS (ANP) - Wielrenner Eddie Dunbar heeft de negentiende etappe van de Vuelta gewonnen. De Ier van Pinarello Q36.5 was de beste uit een kopgroep in de rit met aankomst bergop. De Colombiaanse bergtruidrager Santiago Buitrago werd tweede, voor de Brit Thomas Gloag.
18 uur geledenMADRID (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen (28) heeft bij de eerste vrije training in Madrid de vijfde tijd (1.34,703) neergezet. De viervoudig wereldkampioen reed in zijn Red Bull voor het eerst op het stratencircuit met 22 bochten in de Spaanse hoofdstad.
21 uur geledenMADRID (ANP) - Een crash van de Thaise coureur Tasanapol Inthraphuvasak tijdens de eerste vrije training van de Formule 2 in Madrid op vrijdag heeft de discussie gevoed of het nieuwe circuit in Madrid niet te gevaarlijk is. De wagen raakte in bocht 19 de vangrail en vatte vlam. De coureur kon op tijd de auto verlaten.
23 uur geledenUTRECHT (ANP) - Beachvolleyballer Stefan Boermans vormt voortaan weer een team met Yorick de Groot. Dat meldt de Nederlandse volleybalbond Nevobo.
23 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka (28) voelde zich voor het bereiken van de finale van de US Open naar eigen zeggen wanhopig. De Belarussische gaat in New York op voor de vierde finale op rij, nadat ze in de nacht van donderdag op vrijdag in de halve finale afrekende met de Amerikaanse Jessica Pegula.
1 dag geleden