Directeur Al Hilal verwijt bondscoach Koeman gebrek aan kennis
LONDEN (ANP/RTR) - Esteve Calzada, directeur van de Saudische voetbalclub Al Hilal, verwijt Ronald Koeman een gebrek aan kennis. De Spanjaard doelt daarmee op de opmerkingen van de bondscoach van het Nederlands elftal vorige maand over de voetbalcompetitie in Saudi-Arabië. Koeman selecteert aanvaller Steven Bergwijn niet meer sinds hij de overstap maakte naar Al-Ittihad.
"Als iemand die in het land woont, van het land houdt en waarde hecht aan de kwaliteit van het product dat we daar op de markt brengen, vond ik die uitspraken niet leuk", vertelde Calzada op een persconferentie op The Summit, een bijeenkomst van topsportbestuurders in Londen. "Ik vind dit gewoon niet eerlijk. Het is niet goed. En als je kijkt naar de spelers die naar Saudi-Arabië zijn gekomen, blijven de meesten gewoon international voor hun land. Kijk naar Aymeric Laporte, Ruben Neves, Cristiano Ronaldo en Bono. Ze worden allemaal nog steeds opgeroepen."
Calzada was verrast door de opmerking van Koeman over het niveau in Saudi-Arabië. "Het kwam een beetje uit het niets. Waarschijnlijk door een gebrek aan kennis van de waarde en de kwaliteit van de competitie. Als je de wedstrijden en de faciliteiten bekijkt, voldoen ze aan de Europese normen. Daarom vind ik het zo erg voor de Nederlandse spelers, want het is duidelijk een uitzondering."
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
11 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
11 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
12 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."
15 uur geleden