Directeur Al Hilal verwijt bondscoach Koeman gebrek aan kennis
LONDEN (ANP/RTR) - Esteve Calzada, directeur van de Saudische voetbalclub Al Hilal, verwijt Ronald Koeman een gebrek aan kennis. De Spanjaard doelt daarmee op de opmerkingen van de bondscoach van het Nederlands elftal vorige maand over de voetbalcompetitie in Saudi-Arabië. Koeman selecteert aanvaller Steven Bergwijn niet meer sinds hij de overstap maakte naar Al-Ittihad.
"Als iemand die in het land woont, van het land houdt en waarde hecht aan de kwaliteit van het product dat we daar op de markt brengen, vond ik die uitspraken niet leuk", vertelde Calzada op een persconferentie op The Summit, een bijeenkomst van topsportbestuurders in Londen. "Ik vind dit gewoon niet eerlijk. Het is niet goed. En als je kijkt naar de spelers die naar Saudi-Arabië zijn gekomen, blijven de meesten gewoon international voor hun land. Kijk naar Aymeric Laporte, Ruben Neves, Cristiano Ronaldo en Bono. Ze worden allemaal nog steeds opgeroepen."
Calzada was verrast door de opmerking van Koeman over het niveau in Saudi-Arabië. "Het kwam een beetje uit het niets. Waarschijnlijk door een gebrek aan kennis van de waarde en de kwaliteit van de competitie. Als je de wedstrijden en de faciliteiten bekijkt, voldoen ze aan de Europese normen. Daarom vind ik het zo erg voor de Nederlandse spelers, want het is duidelijk een uitzondering."
Meer uit Voetbal
CORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
30 minuten geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
1 uur geledenGDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
3 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
5 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
5 uur geledenORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
5 uur geleden