Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Diplomatieke bron: president Zelensky zaterdag al op top G7

Diplomatieke bron: president Zelensky zaterdag al op top G7

HIROSHIMA (ANP/AFP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky schuift niet zondag, maar zaterdag al aan bij de G7-top in het Japanse Hiroshima. Dat bevestigt een diplomatieke bron aan persbureau AFP. Volgens deze persoon vliegt Zelensky met een Frans vliegtuig naar Japan en landt hij daar zaterdagmiddag (lokale tijd).

Zelensky zal met de aanwezige wereldleiders praten over de situatie in Oekraïne, en heeft ook een-op-een-gesprekken met president Joe Biden van de Verenigde Staten, premier Fumio Kishida van Japan en de Franse president Emmanuel Macron.

Eerder gaf Zelensky's presidentieel adviseur Andrej Jermak al aan dat de Oekraïense president het met zijn Amerikaanse ambtgenoot wilde hebben over de zogenoemde straaljagercoalitie van landen die bereid zijn Oekraïense piloten te trainen in gevechtsvliegtuigen, waaronder F-16's. Biden liet de G7-leiders eerder tijdens de top weten dat de VS een dergelijke inspanning steunen.

De Amerikaanse deelname aan de mogelijke trainingen betekent echter niet dat de VS al besloten hebben gevechtsvliegtuigen aan Oekraïne te leveren. Voor de levering is Amerikaanse toestemming nodig, omdat de F-16's in de VS worden geproduceerd. Zelensky hoopt de levering op korte termijn veilig te kunnen stellen en zal daarover in gesprek gaan met Biden.

Meer uit Buitenland

Trump wil betrokken zijn bij aanstellen nieuwe ayatollah Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil persoonlijk betrokken zijn bij de selectie van de volgende hoogste leider van Iran. Dat zei Trump tegen nieuwssite Axios. Hij erkende dat de zoon van de gedode ayatollah Ali Khamenei, Mojtaba Khamenei, de meest waarschijnlijke opvolger is. Maar die is voor hem "onacceptabel".

17 minuten geleden
Duizenden Duitse scholieren protesteren tegen dienstplichtwet

BERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden scholieren zijn donderdag de straat op gegaan in Duitsland om te protesteren tegen de nieuwe dienstplichtwet. Volgens de organisatoren deden er zo'n 50.000 jongeren mee door heel het land.

1 uur geleden
Droezjba-oliepijpleiding mogelijk nog zes weken buiten bedrijf

KYIV (ANP/AFP) - De in Oekraïne beschadigde Droezjba-oliepijpleiding die Russische olie naar met name Hongarije en Slowakije brengt, is mogelijk nog vier tot zes weken buiten gebruik. Dit zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "Volgens de huidige informatie kan de pijpleiding binnen een tot anderhalve maand weer in gebruik worden genomen", aldus Zelensky.

1 uur geleden
Britten sturen meer straaljagers naar Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk stuurt nog eens vier straaljagers van het type Typhoon naar Qatar. Dat maakte de Britse premier Keir Starmer bekend op een persconferentie. Hij benadrukte daar dat veel wordt ondernomen om Britten in het Midden-Oosten te beschermen.

2 uur geleden
Bronnen: Israël gaat raketlocaties diep ondergronds aanvallen

TEL AVIV (ANP/RTR) - De oorlog tussen Israël en Iran gaat een nieuwe fase in waarin Israël ook opslagplaatsen voor raketten diep ondergronds gaat bombarderen. Dat zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

2 uur geleden
Rutte: Patriots vrijspelen met dronehulp Oekraïne aan Golfstaten

BRUSSEL (ANP) - Amerikaanse bondgenoten in het Midden-Oosten kunnen dure onderscheppingsraketten vrijspelen dankzij Oekraïense hulp met het afslaan van Iraanse drones, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Die Patriot- en andere luchtdoelraketten heeft Oekraïne juist hard nodig om Russische bombardementen af te slaan.

3 uur geleden
Grote stroomstoring op Cuba verholpen

HAVANA (ANP/RTR) - De grote stroomstoring die woensdag een groot deel van Cuba trof, is verholpen. Dat heeft het Cubaanse ministerie van Energie donderdag bekendgemaakt.

3 uur geleden