Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Diplomatieke bron: president Zelensky zaterdag al op top G7

Diplomatieke bron: president Zelensky zaterdag al op top G7

HIROSHIMA (ANP/AFP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky schuift niet zondag, maar zaterdag al aan bij de G7-top in het Japanse Hiroshima. Dat bevestigt een diplomatieke bron aan persbureau AFP. Volgens deze persoon vliegt Zelensky met een Frans vliegtuig naar Japan en landt hij daar zaterdagmiddag (lokale tijd).

Zelensky zal met de aanwezige wereldleiders praten over de situatie in Oekraïne, en heeft ook een-op-een-gesprekken met president Joe Biden van de Verenigde Staten, premier Fumio Kishida van Japan en de Franse president Emmanuel Macron.

Eerder gaf Zelensky's presidentieel adviseur Andrej Jermak al aan dat de Oekraïense president het met zijn Amerikaanse ambtgenoot wilde hebben over de zogenoemde straaljagercoalitie van landen die bereid zijn Oekraïense piloten te trainen in gevechtsvliegtuigen, waaronder F-16's. Biden liet de G7-leiders eerder tijdens de top weten dat de VS een dergelijke inspanning steunen.

De Amerikaanse deelname aan de mogelijke trainingen betekent echter niet dat de VS al besloten hebben gevechtsvliegtuigen aan Oekraïne te leveren. Voor de levering is Amerikaanse toestemming nodig, omdat de F-16's in de VS worden geproduceerd. Zelensky hoopt de levering op korte termijn veilig te kunnen stellen en zal daarover in gesprek gaan met Biden.

Meer uit Buitenland

Recordaantal klimmers bereikt top Mount Everest vanuit Nepal

KATHMANDU (ANP/RTR) - Een recordaantal van 274 bergbeklimmers heeft op dezelfde dag de top van de Mount Everest vanuit de Nepalese zijde bereikt, zegt EOA-Nepal, een organisatie voor bergbeklimming. Het vorige record van 223 is van 22 mei 2019.

4 minuten geleden
Nog geen akkoord over EU-terugkeerregeling afgewezen asielzoekers

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie hebben donderdag tegen alle verwachting in geen compromis bereikt over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Ze kunnen het niet eens worden over de datum van de inwerkingtreding ervan. De onderhandelingen gaan op 1 juni verder.

7 minuten geleden
Oekraïne boekt meeste terreinwinst in twee jaar, ziet denktank

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft de afgelopen tijd de grootste terreinwinst geboekt sinds de inval twee jaar geleden in de Russische provincie Koersk, becijfert een gezaghebbende denktank. De Oekraïense krijgsmacht heeft volgens het Institute for the Study of War (ISW) op meerdere plaatsen aan het front de laatste weken het initiatief. De toch al hoge verliezen aan Russische kant zouden verder oplopen.

17 minuten geleden
Oekraïne valt raffinaderij aan, honderden kilometers in Rusland

KYIV (ANP/RTR/DPA) - De Oekraïense krijgsmacht heeft weer een olieraffinaderij aangevallen in Rusland, meldt de verantwoordelijke commandant Robert Brovdi op Telegram. President Volodymyr Zelensky deelde beelden op X waarop vuur en een grote rookpluim te zien zijn. Het gaat om de raffinaderij van Rosneft in Syzran, ruim achthonderd kilometer van de Oekraïense grens.

48 minuten geleden
CNN: Iran herpakt zich volgens diensten VS sneller dan verwacht

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse inlichtingendiensten denken dat de Iraanse krijgsmacht zich sneller weet te herpakken dan verwacht, meldt CNN op basis van vier bronnen. Twee bronnen die bekend zijn met de verslagen, zeggen dat het land een deel van de droneproductie alweer heeft hervat. Het land zou daarvoor het staakt-het-vuren dat zes weken geleden werd afgekondigd hebben benut.

1 uur geleden
Persbureau: Pakistaanse bemiddelaar weer onderweg naar Iran

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Pakistaanse topmilitair die bemiddelt tussen Iran en de VS reist donderdag weer naar Teheran, meldt het Iraanse persbureau ISNA. Veldmaarschalk Asim Munir is er volgens het persbureau om de "gesprekken en consultaties" voort te zetten.

2 uur geleden
Polen ontbiedt Israëlische vertegenwoordiger om Gaza-flotilla

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse buitenlandminister Radoslaw Sikorski heeft de Israëlische vertegenwoordiger in zijn land ontboden na de arrestatie van Gaza-activisten in internationale wateren. Onder hen zijn ook Poolse burgers.

2 uur geleden