Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Diplomaten VS overleggen met Syrische machthebbers

Diplomaten VS overleggen met Syrische machthebbers

DAMASCUS (ANP/AFP) - Amerikaanse diplomaten hebben in Damascus gesproken met de nieuwe machthebbers van Syrië. Ahmed al-Sharaa, de leider van de strijdgroep Hayat Tahrir al-Sham (HTS), zou ook aanwezig zijn geweest, zeggen anonieme Amerikaanse functionarissen.

Een medewerker van al-Sharaa zei dat hij hoopt dat de gesprekken positief zijn. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken had eerder al aangegeven dat zijn ministerie direct contact met HTS heeft gehad. In de Verenigde Staten staat HTS als jihadistisch bekend.

Een persconferentie van de Amerikaanse delegatie werd in Damascus om veiligheidsredenen afgelast. De door HTS aangevoerde rebellen hebben na een verrassingsoffensief op 8 december het regime van Bashar al-Assad ten val gebracht. De Amerikanen spraken onder meer over de rechten van minderheden, rechten van vrouwen, de toekomst van de autonome Koerdische regio, over terroristen van IS in Syrië en over enkele tijdens Assads regime verdwenen Amerikanen.

Meer uit Buitenland

Oekraïne wil in Azerbeidzjan met Rusland praten over vrede

BAKOE (ANP/RTR) - Oekraïne is klaar voor vredesbesprekingen met Rusland in Azerbeidzjan "als Moskou er ook klaar voor is". Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gezegd in Azerbeidzjan, waar hij op bezoek is en onder meer een ontmoeting heeft met de president daar, Ilham Aliyev.

34 minuten geleden
Iraans ministerie: VS willen zonder gezichtsverlies uit de oorlog

TEHERAN (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering is op zoek naar een manier om zich uit de oorlog te redden, zegt het ministerie van Defensie van Iran. Op dit moment is een Iraanse minister in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor gesprekken. Deze zaterdag worden daar ook gezanten van de VS verwacht, al is nog onduidelijk of die met Iran zullen spreken.

2 uur geleden
Zelensky meldt doden na nacht van zware aanvallen op Oekraïne

KYIV (ANP) - Russische aanvallen door heel Oekraïne hebben volgens president Volodymyr Zelensky aan zeker vier mensen het leven gekost. Dertig mensen raakten gewond. "De meeste doelen zijn burgerinfrastructuur in steden", schrijft hij op X.

4 uur geleden
Duitse minister: alvast mijnenjager richting Straat van Hormuz

BERLIJN (ANP) - Duitsland stuurt een mijnenjager en een bevoorradings- en commandoschip naar de Middellandse Zee om zich voor te bereiden op mogelijke inzet in de Straat van Hormuz, zegt minister van Defensie Boris Pistorius in de Rheinische Post. Wanneer de schepen vertrekken, zegt hij niet.

5 uur geleden
Top over afbouw fossiele brandstoffen begonnen in Colombia

SANTA MARTA (ANP) - In de Colombiaanse kustplaats Santa Marta is vrijdag de eerste internationale conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen begonnen, die Colombia samen met Nederland organiseert. Voor de zesdaagse conferentie hebben zich 56 landen aangemeld, zei de Colombiaanse milieuminister Irene Vélez Torres bij aanvang. Samen zijn die landen goed voor zo'n 20 procent van de wereldwijde productie van fossiele brandstoffen en 30 procent van de mondiale vraag.

14 uur geleden
Doden in Gaza bij Israëlische aanvallen, onder wie politieagenten

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Ten minste twaalf mensen zijn vrijdag omgekomen bij Israëlische aanvallen in Gaza, zeggen de autoriteiten in het gebied. Onder hen zouden ook zes politieagenten zijn geweest.

15 uur geleden
Trump wil doodstraf op federaal niveau uitbreiden

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie wil de doodstraf op federaal niveau uitbreiden en het ook mogelijk maken om die uit te voeren met een vuurpeloton, door elektrocutie of verstikking met een gas. President Donald Trump beloofde daar eerder werk van te gaan maken tijdens zijn tweede termijn.

15 uur geleden