Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Diplomaten VS overleggen met Syrische machthebbers

Diplomaten VS overleggen met Syrische machthebbers

DAMASCUS (ANP/AFP) - Amerikaanse diplomaten hebben in Damascus gesproken met de nieuwe machthebbers van Syrië. Ahmed al-Sharaa, de leider van de strijdgroep Hayat Tahrir al-Sham (HTS), zou ook aanwezig zijn geweest, zeggen anonieme Amerikaanse functionarissen.

Een medewerker van al-Sharaa zei dat hij hoopt dat de gesprekken positief zijn. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken had eerder al aangegeven dat zijn ministerie direct contact met HTS heeft gehad. In de Verenigde Staten staat HTS als jihadistisch bekend.

Een persconferentie van de Amerikaanse delegatie werd in Damascus om veiligheidsredenen afgelast. De door HTS aangevoerde rebellen hebben na een verrassingsoffensief op 8 december het regime van Bashar al-Assad ten val gebracht. De Amerikanen spraken onder meer over de rechten van minderheden, rechten van vrouwen, de toekomst van de autonome Koerdische regio, over terroristen van IS in Syrië en over enkele tijdens Assads regime verdwenen Amerikanen.

Meer uit Buitenland

Media: na twee jaar einde aan noodtoestand in zuiden Israël

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft besloten dat een tijdens de Hamasaanval van twee jaar geleden ingestelde noodsituatie ook in het zuiden van het land kan worden beëindigd. De bewindsman stelt in een verklaring dat hij een advies van de krijgsmacht overneemt, bericht nieuwssite Times of Israel.

1 uur geleden
VN bezorgd over situatie in Soedanese stad el-Fasher

EL-FASHER (ANP/AFP) - De VN waarschuwen voor de situatie van burgers in de Soedanese stad el-Fasher. De gewapende groepering Rapid Support Forces (RSF) zegt die stad te hebben ingenomen. Volgens secretaris-generaal van de VN António Guterres is het een "verschrikkelijke escalatie" van het conflict.

1 uur geleden
Italië mag Nord Stream-verdachte overleveren aan Duitsland

ROME (ANP/DPA) - Italië mag een Oekraïense verdachte van de sabotage van de Nord Stream-pijpleidingen overleveren aan Duitsland. Een Italiaanse rechtbank heeft dat bepaald, nadat het hooggerechtshof een streep had gezet door een eerdere goedkeuring.

2 uur geleden
Opnieuw arrestatiebevel tegen vastzittende burgemeester Istanbul

ISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft een nieuw arrestatiebevel uitgevaardigd tegen Ekrem Imamoglu, de burgemeester van Istanbul. Hij zit sinds maart in de gevangenis op verdenking van corruptie, maar wordt nu ook beschuldigd van "politieke spionage". Volgens critici zijn de aanklachten politiek gemotiveerd.

3 uur geleden
Orkaan Melissa in kracht toegenomen tot zwaarste categorie

KINGSTON (ANP/AFP) - Orkaan Melissa is in kracht toegenomen tot de vijfde en zwaarste categorie, met windsnelheden tot 260 kilometer per uur. Het Amerikaanse Nationaal Orkaancentrum (NHC) waarschuwt voor "catastrofale overstromingen" in Jamaica, nog voor de orkaan het Caribische eiland bereikt.

3 uur geleden
VS: aanval Israël op Gaza was geen schending van staakt-het-vuren

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zegt dat Washington de aanval die Israël zaterdag uitvoerde op Gaza niet ziet als een schending van het staakt-het-vuren. Volgens Rubio richtte de aanval zich op een lid van Islamitische Jihad dat een aanval op Israël voorbereidde.

4 uur geleden
Meer inheemse volken zonder contact met buitenwereld dan gedacht

LONDEN (ANP) - Wereldwijd zijn er zeker 196 inheemse volken die bewust geen contact hebben met de buitenwereld. Dat heeft Survival International, een organisatie die zich inzet voor de rechten van deze volkeren, in kaart gebracht in een nieuw rapport. Het zijn er meer dan volgens eerdere schattingen, die uitgingen van "ten minste honderd" groepen.

5 uur geleden