Diplomaten VS overleggen met Syrische machthebbers
DAMASCUS (ANP/AFP) - Amerikaanse diplomaten hebben in Damascus gesproken met de nieuwe machthebbers van Syrië. Ahmed al-Sharaa, de leider van de strijdgroep Hayat Tahrir al-Sham (HTS), zou ook aanwezig zijn geweest, zeggen anonieme Amerikaanse functionarissen.
Een medewerker van al-Sharaa zei dat hij hoopt dat de gesprekken positief zijn. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken had eerder al aangegeven dat zijn ministerie direct contact met HTS heeft gehad. In de Verenigde Staten staat HTS als jihadistisch bekend.
Een persconferentie van de Amerikaanse delegatie werd in Damascus om veiligheidsredenen afgelast. De door HTS aangevoerde rebellen hebben na een verrassingsoffensief op 8 december het regime van Bashar al-Assad ten val gebracht. De Amerikanen spraken onder meer over de rechten van minderheden, rechten van vrouwen, de toekomst van de autonome Koerdische regio, over terroristen van IS in Syrië en over enkele tijdens Assads regime verdwenen Amerikanen.
Meer uit Buitenland
KHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn zondag zeker vier doden gevallen, melden gezondheidsfunctionarissen.
11 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Het Rode Kruis gaat de hulpverlening in de Democratische Republiek Congo en Oeganda opschalen vanwege een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de DRC. Het gaat vooral om preventie en voorlichting over bescherming tegen het dodelijke virus en de symptomen, meldt de organisatie. Artsen Zonder Grenzen zei eerder op te willen schalen.
2 uur geledenMODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.
3 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Bij droneaanvallen in de regio Moskou zijn drie mensen om het leven gekomen, heeft de gouverneur van dat deel van Rusland zondag gezegd. Volgens hem ging het om een "grootschalige" aanval op het gebied rond de Russische hoofdstad. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt de aanvallen op X.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
20 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.
20 uur geleden