Diplomaten begaan minder verkeersovertredingen door nieuwe aanpak
DEN HAAG (ANP) - Een nieuw systeem van Buitenlandse Zaken om verkeersovertredingen van diplomaten, consulaire staf en medewerkers van internationale organisaties aan te pakken, werpt vruchten af. Het aantal overtredingen is met de helft afgenomen.
Diplomaten zijn onschendbaar. Dat betekent dat personen die diplomatieke immuniteit genieten, geen verkeersboete kan worden opgelegd. Dat bepaalde de rechter in 2014. Daarna nam het aantal verkeersovertredingen door diplomaten flink toe, tot ongenoegen van kabinet en Kamer.
Vorig jaar mei is een nieuwe aanpak geïntroduceerd. Diplomaten die een verkeersovertreding begaan, worden hiervan op de hoogte gesteld door het ministerie. Bij dat briefje is een vrijwillig verzoek om een bedrag over te maken gelijk aan de reguliere boete voor de overtreding.
Betalingspercentage
Het systeem blijkt te werken, aldus minister Stef Blok. Tussen mei vorig jaar en april dit jaar waren er 13.508 verkeersovertredingen door diplomaten. Dat is 51 procent minder dan in dezelfde periode een jaar eerder. Toen ging het om 28.030 overtredingen.
Aan bijna de helft (49 procent) van de verzoeken om te betalen is voldaan. Dit leverde ruim 432.000 euro op. Voor 2014 lag het betalingspercentage voor boetes tussen de 53 en 64 procent. Blok is "tevreden" over het betaalgedrag, maar werkt aan verdere verbetering, schrijft hij aan de Kamer.
Ambassades reageren volgens de bewindsman heel positief op het nieuwe systeem.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - JA21 heeft tijdens de verkiezingscampagne duizenden haatberichten verwijderd die volgens Tweede Kamerlid Ingrid Coenradie afkomstig waren uit de PVV-hoek. In het televisieprogramma Pauw & De Wit zei de voormalige PVV-staatssecretaris dat er een "trollenleger" was ingezet.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA heeft dinsdag aangifte gedaan tegen twee PVV'ers om AI-afbeeldingen die zij maakten van Frans Timmermans. Dat bevestigen de partij en het Openbaar Ministerie (OM) woensdag na berichtgeving van RTL Nieuws. De partij liet eerder al weten van plan te zijn de aangifte te doen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Formerende partijen D66 en CDA spreken donderdag verder met elkaar over defensie en veiligheid. Ze hebben gesprekken gepland met een vertegenwoordiger van de NAVO, medewerkers van de ministeries van Defensie en Buitenlandse Zaken en van de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz heeft woensdagochtend "een goed gesprek" gehad met Hans Wijers, die vorige week opstapte als informateur nadat bekend was geworden dat hij zich bij verschillende gelegenheden beledigend over haar had uitgelaten. Dat meldt Yeşilgöz in een bericht op X.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nationale 'bouwbaas' die D66 wil introduceren, is volgens vier deskundigen geen goed idee. Zo'n nieuwe functie zou een "extra laag in het toch al topzware bureaucratische woonbeleid" betekenen, staat in een advies voor de formatiegesprekken tussen D66 en CDA. Peter Boelhouwer, hoogleraar Huisvestingssystemen aan de TU Delft, heeft het dinsdag overhandigd aan de leiders van de twee partijen en woensdag gedeeld met het ANP.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 en CDA lagen niet altijd op één lijn als het om stikstof gaat, zei D66-leider Rob Jetten voordat hij woensdag over dit onderwerp in gesprek ging als onderdeel van het formatieproces. CDA'er Bontenbal: "We gaan er gewoon zakelijk, inhoudelijk naar kijken vandaag."
12 uur geledenDen Haag (ANP) - Voor de gloednieuwe Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen (35) is het een "ongelooflijk mooie eer" dat hij is gekozen tot voorzitter van de Tweede Kamer. De VVD'er benadrukte in een reactie dat hij wil zorgen voor een beschaafd en positief debat.
1 dag geleden