Diploma's voor oud-olympiërs in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Een grote groep voormalige deelnemers aan de Olympische Spelen heeft tijdens een bijeenkomst in het Olympisch Stadion van Amsterdam een officieel ereteken ontvangen dat hoort bij de titel OLY. Dat is een titel die vaak terugkomt op bijvoorbeeld Linkedin-profielen van oud-topsporters. De bijeenkomst werd georganiseerd door de Nederlandse Vereniging Olympische Deelnemers (NOVD).
Meer dan tweehonderd olympiërs en dertig paralympiërs - bij wie de titel PLY heet - waren naar Amsterdam gekomen. Onder hen voormalig topsporters als Bob de Jong en Eddy Verheijen (schaatsen), Timothy Beck (atletiek en bobsleeën), Cees Juffermans (shorttrack) en Arie Hassink (wielrennen). Zij ontvingen uit handen van oud-bokser Arnold Vanderlyde een diploma. Later op de dag meldden zich ook de oud-schaatssters Yvonne van Gennip en Marianne Timmer en voormalig topzwemster Enith Brigitha.
De OLY-erkenning wordt vergeleken met een academische titel en wordt erkend door het IOC. Het was de eerste keer dat de wereldwijde onderscheidingen in Nederland werden uitgereikt.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
3 uur geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
4 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
5 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
6 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
6 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
8 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
11 uur geleden