Diploma's voor oud-olympiërs in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Een grote groep voormalige deelnemers aan de Olympische Spelen heeft tijdens een bijeenkomst in het Olympisch Stadion van Amsterdam een officieel ereteken ontvangen dat hoort bij de titel OLY. Dat is een titel die vaak terugkomt op bijvoorbeeld Linkedin-profielen van oud-topsporters. De bijeenkomst werd georganiseerd door de Nederlandse Vereniging Olympische Deelnemers (NOVD).
Meer dan tweehonderd olympiërs en dertig paralympiërs - bij wie de titel PLY heet - waren naar Amsterdam gekomen. Onder hen voormalig topsporters als Bob de Jong en Eddy Verheijen (schaatsen), Timothy Beck (atletiek en bobsleeën), Cees Juffermans (shorttrack) en Arie Hassink (wielrennen). Zij ontvingen uit handen van oud-bokser Arnold Vanderlyde een diploma. Later op de dag meldden zich ook de oud-schaatssters Yvonne van Gennip en Marianne Timmer en voormalig topzwemster Enith Brigitha.
De OLY-erkenning wordt vergeleken met een academische titel en wordt erkend door het IOC. Het was de eerste keer dat de wereldwijde onderscheidingen in Nederland werden uitgereikt.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout was al vanaf de zomer bezig met de olympische 500 meter. "Toen werd het programma van de Spelen bekend en zag ik dat deze afstand op mijn verjaardag was ingepland. Dat kan geen toeval zijn. Ik wist dat het op deze dag moest gebeuren", sprak de rijder van TeamNL, die in Milaan zijn 26e verjaardag vierde met een zilveren medaille. Zijn broer Jens behaalde, na zijn olympische titels op de 1000 en 1500 meter, brons.
30 minuten geledenMILAAN (ANP) - Diepe ontgoocheling overheerst bij de shorttracksters na de olympische finale van de aflossing. Daarin kwam Michelle Velzeboer ten val waardoor het team met verder Xandra Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap als nummer 4 naast de medailles greep. "Dit is ontzettend teleurstellend, het is heel veel pech", zei Xandra Velzeboer.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement weer een plaats gestegen. Dat is te danken aan de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout, die in Milaan op de 500 meter respectievelijk als tweede en derde eindigden.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen een zilveren medaille behaald op de 500 meter. Zijn broer Jens van 't Wout eindigde als derde en pakte het brons. De zege ging naar de Canadees Steven Dubois. Teun Boer, de derde Nederlandse deelnemer, ging in de finale onderuit.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben bij de Spelen in Milaan na een val naast een medaille gegrepen op de aflossing. In de Milano Ice Skating Arena eindigde het team van Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap in de finale als vierde. Het goud ging naar Zuid-Korea, voor Italië en Canada.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout kan woensdag zijn derde olympische medaille bij de Spelen van Milaan winnen. De 24-jarige Nederlander plaatste zich in de Milano Ice Skating Arena voor de finale van de 500 meter. Eerder won Van 't Wout, die de snelste was in de tweede halve finale, goud op de 1000 en 1500 meter.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft een volgende stap gezet op weg naar zijn derde medaille op de Olympische Spelen in Milaan. De olympisch kampioen op de 1000 en 1500 meter bereikte woensdag de halve finale op de 500 meter.
6 uur geleden