Diplomaat: vicepresident VS volgende week naar AI-top Parijs
PARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance zal volgende week een top voor kunstmatige intelligentie (AI) bijwonen in Parijs. Dat heeft een Franse diplomaat gezegd tegen persbureau AFP. Naast Vance zouden ook topman Sam Altman van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI, topman Sundar Pichai van Google-moeder Alphabet, de Duitse bondskanselier Olaf Scholz en voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie naar de bijeenkomst komen.
De AI-top vindt volgende week maandag en dinsdag plaats in het Grand Palais in Parijs. Er worden bezoekers uit ongeveer tachtig landen verwacht, waaronder ook de Chinese vicepremier Ding Xuexiang en AI-onderzoeker en Nobelprijswinnaar Demis Hassabis. Het is niet duidelijk of ook Elon Musk, met zijn eigen AI-bedrijf xAI, een uitnodiging heeft aanvaard. De Franse president Emmanuel Macron heeft gezegd dat Frankrijk een pionier op AI-gebied moet zijn.
In de techsector ontstond vorige week nog grote opschudding door de komst van de nieuwe Chinese AI-app DeepSeek. Die behaalt met minder rekenkracht verrassend goede prestaties, vergelijkbaar met die van ChatGPT. De Amerikaanse president Donald Trump noemde DeepSeek een 'wake-upcall' voor westerse techbedrijven.
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV vindt de aangekondigde bezuinigingen op sociale zekerheid onacceptabel. "Hierdoor komt een grote hoeveelheid huishoudens in de problemen", reageert interim-voorzitter Dick Koerselman. D66, VVD en CDA maakten vrijdag bekend de duur van de WW te halveren, de AOW-leeftijd te verhogen en in te grijpen in arbeidsongeschiktheidsuitkeringen.
7 uur geleden