Diplomaat: vicepresident VS volgende week naar AI-top Parijs
PARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance zal volgende week een top voor kunstmatige intelligentie (AI) bijwonen in Parijs. Dat heeft een Franse diplomaat gezegd tegen persbureau AFP. Naast Vance zouden ook topman Sam Altman van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI, topman Sundar Pichai van Google-moeder Alphabet, de Duitse bondskanselier Olaf Scholz en voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie naar de bijeenkomst komen.
De AI-top vindt volgende week maandag en dinsdag plaats in het Grand Palais in Parijs. Er worden bezoekers uit ongeveer tachtig landen verwacht, waaronder ook de Chinese vicepremier Ding Xuexiang en AI-onderzoeker en Nobelprijswinnaar Demis Hassabis. Het is niet duidelijk of ook Elon Musk, met zijn eigen AI-bedrijf xAI, een uitnodiging heeft aanvaard. De Franse president Emmanuel Macron heeft gezegd dat Frankrijk een pionier op AI-gebied moet zijn.
In de techsector ontstond vorige week nog grote opschudding door de komst van de nieuwe Chinese AI-app DeepSeek. Die behaalt met minder rekenkracht verrassend goede prestaties, vergelijkbaar met die van ChatGPT. De Amerikaanse president Donald Trump noemde DeepSeek een 'wake-upcall' voor westerse techbedrijven.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie zal door de Iranoorlog minder hard groeien, maar "kan tegen een stootje". Dat schrijven economen van ABN AMRO in een nieuw rapport, waarin ze ook waarschuwen voor hogere inflatie.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI is van plan te stoppen met zijn app Sora, die gebruikers met behulp van kunstmatige intelligentie korte video's liet maken. Het bedrijf wil de benodigde rekenkracht liever voor andere doeleinden inzetten, meldt een woordvoerder.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV pleit voor een ruimere belastingvrije reiskostenvergoeding en het invoeren van maximumprijzen voor benzine en diesel aan de pomp. Het zijn enkele punten die de grootste vakbond van Nederland aandraagt in de aanloop naar een Kamerdebat over de economische gevolgen van de Iranoorlog.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen gesloten. Beleggers zochten naar aanwijzingen over de mogelijke duur van de gevechten in Iran en de Golfregio, maar de onzekerheid overheerste.
7 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Europa krijgt binnenkort te maken met dezelfde verstoring in de aanvoer van brandstoffen die landen in Aziƫ al raakt, meent Shell-topman Wael Sawan. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de afsluiting van de Straat van Hormuz kunnen Golfstaten veel moeilijker hun olie en gas exporteren. Dit leidde onder andere in de Filipijnen, India, Cambodja en Myanmar al tot schaarste aan olie of gas.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag verder omhoog, ondanks opnieuw fors oplopende olieprijzen. De aanhoudende onrust rond de oorlog in het Midden-Oosten drukte wel op het sentiment, omdat beleggers vrezen dat het conflict het wereldwijde energieprobleem zal verergeren.
11 uur geledenAMSTELVEEN (ANP/BLOOMBERG) - Cacao- en katoenboeren in West-Afrika zullen kampen met mesttekorten door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt ETG, een van de belangrijkste handelaren in landbouwgrondstoffen in de regio. Met de sluiting van de Straat van Hormuz worden de leveringen van meststoffen uit het Midden-Oosten verhinderd, waardoor de mestprijs stijgt.
12 uur geleden