Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Diplomaat: vicepresident VS volgende week naar AI-top Parijs

Diplomaat: vicepresident VS volgende week naar AI-top Parijs

PARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance zal volgende week een top voor kunstmatige intelligentie (AI) bijwonen in Parijs. Dat heeft een Franse diplomaat gezegd tegen persbureau AFP. Naast Vance zouden ook topman Sam Altman van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI, topman Sundar Pichai van Google-moeder Alphabet, de Duitse bondskanselier Olaf Scholz en voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie naar de bijeenkomst komen.

De AI-top vindt volgende week maandag en dinsdag plaats in het Grand Palais in Parijs. Er worden bezoekers uit ongeveer tachtig landen verwacht, waaronder ook de Chinese vicepremier Ding Xuexiang en AI-onderzoeker en Nobelprijswinnaar Demis Hassabis. Het is niet duidelijk of ook Elon Musk, met zijn eigen AI-bedrijf xAI, een uitnodiging heeft aanvaard. De Franse president Emmanuel Macron heeft gezegd dat Frankrijk een pionier op AI-gebied moet zijn.

In de techsector ontstond vorige week nog grote opschudding door de komst van de nieuwe Chinese AI-app DeepSeek. Die behaalt met minder rekenkracht verrassend goede prestaties, vergelijkbaar met die van ChatGPT. De Amerikaanse president Donald Trump noemde DeepSeek een 'wake-upcall' voor westerse techbedrijven.

Meer uit Financieel

Einde winstreeks Wall Street, olieprijzen wel omlaag

NEW YORK (ANP) - Aan de winstreeks op Wall Street van de laatste dagen kwam vrijdag een einde. De graadmeters op de aandelenbeurzen in New York gingen overwegend met verliezen de handel uit. Beleggers leken wat voorzichtiger te worden in aanloop naar de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran, die in het weekend beginnen.

1 uur geleden
KLM vliegt tot in juni niet naar Dubai

AMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de hervatting van zijn vluchten van en naar Dubai uitgesteld tot in juni. Ondanks het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten van deze week vindt de luchtvaartmaatschappij de situatie in de regio nog steeds te onzeker. Daarom is besloten de vluchten tot en met 14 juni te annuleren.

1 uur geleden
NAM begint met werkzaamheden voor hervatten gaswinning Warffum

ASSEN (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) begint maandag met werkzaamheden om de gaswinning in het Groningse Warffum te hervatten. De gaswinning op de locatie was tijdelijk stilgelegd. Bij het opstarten bleek dat zich een hoeveelheid water en zand in de bodem van de put heeft opgehoopt. Daarom moet de put worden schoongemaakt.

2 uur geleden
Kerstman mag van regering-Trump fooi aftrekken van belastingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Kerstmannen zijn de nieuwste begunstigden van Donald Trumps nieuwe regeling voor belastingaftrek van fooien. Het Amerikaanse ministerie van Financiƫn en belastingdienst IRS hebben vrijdag verduidelijkt dat imitatoren van beroemdheden of bepaalde karakters, waaronder ook mensen die als kerstman optreden, jaarlijks tot 25.000 dollar aan inkomen uit fooien kunnen aftrekken van hun belastingen.

2 uur geleden
Amsterdamse beurs gaat met winst het weekend in

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag hoger gesloten. Daarmee lijkt het optimisme onder beleggers over het standhouden van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten verder toegenomen.

5 uur geleden
Nederland maakt ook bezwaar tegen beloning AF-KLM-baas Smith

DEN HAAG (ANP) - Topman Ben Smith van Air France-KLM heeft vorig jaar 5,1 miljoen euro verdiend, meer dan drie keer zoveel als KLM-topvrouw Marjan Rintel. Dat bleek vrijdag uit het jaarverslag van het luchtvaartconcern. Minister van Financiƫn Eelco Heinen (VVD) had al laten weten bezwaar te willen maken tegen de hoogte van de beloning van Rintel. Een woordvoerster van het ministerie bevestigt na berichtgeving van RTL Z dat Nederland ook bezwaar zal maken tegen de beloning van haar baas in Parijs.

5 uur geleden
Rechter: huurders moeten meewerken aan aansluiting op warmtenet

ALKMAAR (ANP) - Huurders in een wooncomplex in Alkmaar moeten meewerken aan het aansluiten van hun woningen op het warmtenet. Dat heeft een rechter in Noord-Holland bepaald. Als ze niet meewerken, wordt een dwangsom van 500 euro per dag opgelegd.

7 uur geleden