Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dinsdagmiddag harde en stormachtige wind, avond wat rustiger

Dinsdagmiddag harde en stormachtige wind, avond wat rustiger

HILVERSUM (ANP) - Het is meivakantie in Nederland, maar het weer van dinsdag doet meer aan de herfst denken. De harde wind, die dinsdagochtend even wat rustiger is, neemt in de middag opnieuw toe en wordt aan zee hard tot stormachtig, meldt Weer.nl. In de avond, tijdens Dodenherdenking, is het een fractie rustiger dan overdag.

In de middag komt in het binnenland een windkracht 6 te staan. Daarbij kunnen tijdens buien in het hele land zware windstoten optreden, met snelheden tot 80 of 90 kilometer per uur. Heel lokaal is een windvlaag van 100 kilometer per uur ook niet uit te sluiten, aldus Weer.nl. Het wordt tussen 10 en 13 graden, daar waar 16 tot 19 graden normaal is in deze fase van mei.

Tijdens Dodenherdenking is het wat rustiger dan overdag, maar nog steeds is er kans op buien en waait het flink door. Dinsdagnacht dalen de temperaturen tot ongeveer 5 graden. Vooral in het Waddengebied waait dan nog steeds een harde tot stormachtige noordwestenwind.

Woensdag, Bevrijdingsdag, laat de zon zich vaker zien. Toch ontstaan ook weer buien, die lokaal met onweer en hagel gepaard kunnen gaan. De noordwestelijke wind is aan zee krachtig, kracht 6 en in het Waddengebied eerst nog hard tot stormachtig met vooral daar ook nog zware windstoten. Pas woensdagavond begint de wind ook in het noorden af te nemen. Verder is het opnieuw koud. De temperaturen schommelen op de meeste plaatsen rond 10 of 11 graden.

Meer uit Binnenland

Topvrouw ProRail: weinig camerabeelden van sabotageacties

HILVERSUM (ANP) - Van de sabotageacties op het spoor dinsdagochtend zijn weinig camerabeelden. Dat heeft topvrouw Mirjam van Velthuizen van ProRail in Nieuwsuur gezegd. Of op die beelden daders te zien zijn, is haar niet duidelijk. Ze weet ook niet wie achter de sabotageacties zit, waardoor het treinverkeer in een groot deel van Nederland op Prinsjesdag werd verstoord.

2 uur geleden
Karremans doet aangifte tegen brandstichters langs snelwegen

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans van Infrastructuur en Waterstaat laat aangifte doen tegen de personen die dinsdag brand hebben gesticht langs de snelwegen. Dat zei hij in het programma Pauw & De Wit op NPO 1.

4 uur geleden
Buis gevonden op spoor Teuge, ProRail gaat uit van sabotageactie

TEUGE (ANP) - Op het spoor tussen Apeldoorn en Deventer is dinsdagavond een buis gevonden. ProRail gaat ervan uit dat het om een nieuwe sabotageactie gaat die vermoedelijk in de avond is uitgevoerd.

5 uur geleden
Dinsdagavond staaf van spoor gehaald tussen Holten en Rijssen

RIJSSEN (ANP) - Van het treinspoor tussen Holten en Rijssen is dinsdagavond een metalen staaf verwijderd. Dat bevestigt een woordvoerder van NS nadat een ANP-fotograaf daar beelden van maakte. Iets na 17.00 uur ontstond een overwegstoring in het Overijsselse Rijssen. Inmiddels rijden de treinen op het traject weer.

8 uur geleden
Dwangsommen voor trage asielbesluiten kosten IND 106 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) is dit jaar 106 miljoen euro kwijt aan dwangsommen voor het te traag afhandelen van asielverzoeken. Die verwachting van het kabinet valt te lezen in de miljoenennota. Waarschijnlijk is dit het laatste jaar dat zoveel geld naar dwangsommen gaat. Een voorstel om deze dwangsommen af te schaffen wordt namelijk binnenkort behandeld door de Eerste Kamer en kan waarschijnlijk rekenen op een meerderheid.

10 uur geleden
Kabinet schetst scenario's box 3, kosten schatkist tot 20 miljard

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft de Tweede Kamer vier verschillende scenario's voorgelegd voor de toekomst van de belasting op inkomsten uit vermogen (box 3). De nadelige gevolgen voor de schatkist in de jaren tot en met 2035 kunnen, afhankelijk van de gekozen richting, oplopen tot bijna 20 miljard euro.

11 uur geleden
Treinverkeer blijft verstoord op meerdere trajecten

DEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer ligt ook dinsdagmiddag nog op meerdere trajecten plat. Zo rijden er tot zeker 17.00 uur geen treinen tussen Deventer en Enschede en tussen Zutphen en Hengelo. Ook op enkele andere lijnen in het midden en oosten van het land zijn nog problemen.

12 uur geleden