Dinsdag uitzonderlijk warme decemberdag verwacht
AMSTERDAM (ANP) - Het kan dinsdag een uitzonderlijk warme decemberdag worden. Volgens Weeronline stijgt het kwik in Zuid-Limburg mogelijk naar 16 graden. Op de Wadden wordt het 10 graden. Gemiddeld ligt de middagtemperatuur half december rond de 6 graden.
Met een matige, aan zee mogelijk vrij krachtige zuidenwind wordt dinsdag zeer zachte lucht naar ons land gestuurd. Die is helemaal afkomstig uit het gebied boven de Atlantische Oceaan ten zuidwesten van Portugal en ten westen van Marokko.
De dag start met wolkenvelden en in het noordwesten kan in de vroege ochtend nog wat regen vallen. Verder is het overdag zonnig met velden hoge bewolking. In de loop van de middag krijgt de zon het in de westelijke helft van het land moeilijker en in de avond volgt in het westen regen.
Geen records
Op Texel wordt het 10 graden en in Zuid-Limburg kan het zelfs 16 graden worden. In de Randstad wordt het 12 á 13 graden en elders in het zuiden en oosten van het land zo’n 14 graden.
Records worden er dinsdag waarschijnlijk niet verbroken. Juist op 17 december staan er zeer scherpe warmterecords. Tijdens de recordwarme decembermaand van 2015 was het op die dag namelijk 15,3 graden. Op 17 december 2015 werd het op een aantal KNMI-waarneemstations zelfs ruim 16 graden.
Meer uit Binnenland
WIJK BIJ DUURSTEDE (ANP) - De politie heeft vrijdagavond in Wijk bij Duurstede verschillende charges uitgevoerd toen relschoppers het gemeentehuis aanvielen. Op sociale media was een demonstratie aangekondigd tegen de komst van een asielnoodopvang, maar daar is volgens de gemeente niemand op afgekomen. Later op de avond, begin van de nacht, arriveerden er wel ongeveer zestig relschoppers, veelal met gezichtsbedekking. Agenten hebben het zwaar gehad, meldt de politie zaterdagochtend. Met hulp van honden, paarden en de mobiele eenheid is de rust weergekeerd.
29 minuten geledenTER APEL (ANP) - Afgelopen nacht hebben 106 asielzoekers voor wie geen plek was in het aanmeldcentrum in Ter Apel geslapen in de nachtopvang in de Wijk. Nog eens 13 mensen zijn opgevangen in hotel Lumen in Zwolle. Vijf mensen bleven achter op het voorterrein in Ter Apel. Dat meldt het Rode Kruis.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De herstelwerkzaamheden aan de flat in Amsterdam Nieuw-West waar in de nacht van donderdag op vrijdag een zware explosie plaatsvond, zijn ook zaterdag nog gaande. Dat meldt woningcorporatie Stadgenoot, die appartementen in het flatgebouw aan de Osdorper Ban verhuurt.
2 uur geledenWIJK BIJ DUURSTEDE (ANP) - Bij rellen bij het gemeentehuis in Wijk bij Duurstede heeft de politie vrijdagavond zeven mensen opgepakt. Er zijn volgens politie en gemeente zware vernielingen aangebracht aan het gemeentehuis. De mobiele eenheid is in actie gekomen. De gemeente spreekt van "verschrikkelijke" misdragingen. Burgemeester Petra Doornenbal: "Zelfs als je denkt dat de bodem is bereikt, blijkt de rel-avond van vrijdag 5 juni niet de ondergrens te zijn geweest."
2 uur geledenWOERDEN (ANP) - Het treinverkeer rond Woerden is in de nacht van vrijdag op zaterdag weer opgestart. Door een brand in een transformatorhuisje kwamen vrijdagmiddag drie treinen op het spoor stil te staan. Zo'n 1300 reizigers moesten worden geëvacueerd en dat duurde tot in de avond.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - Een groep van zo'n tien asielzoekers bij aanmeldcentrum Ter Apel is vrijdagavond in een bus naar Zwolle vertrokken. Dat gebeurde omdat de nachtopvang in De Wijk al vol zit, meldt een woordvoerster van de gemeente Zwolle.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hulpdiensten zoeken niet meer naar mensen onder het puin van de flat in Amsterdam, waar in de nacht van donderdag op vrijdag een zware explosie was. In de afgelopen uren is niemand meer gevonden, meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland vrijdagavond laat.
13 uur geleden