Dinsdag opnieuw officieel tropische dag met 30 graden in De Bilt
DE BILT (ANP) - Het kwik heeft in De Bilt de grens van 30 graden bereikt en dus kan er officieel opnieuw van een tropische dag worden gesproken. Volgens Weeronline is het rond het middaguur 30,9 graden op het hoofdstation.
Maandag schoot de temperatuur in De Bilt ook al boven de 30 graden. Het was daarmee de eerste tropische dag van het jaar. Deze kwam wel later dan gemiddeld, meestal valt de eerste tropische dag al op 29 juni. Vorig jaar was het op 17 juni al tropisch warm en het jaar ervoor op 26 juni.
Lokaal was het dinsdag rond 10.00 uur al tropisch warm. Het warmst was het toen in Woensdrecht, daar gaf het kwik 30,7 graden aan. Op het moment dat het in De Bilt tropisch werd, was de temperatuur op andere plaatsen al een paar graden hoger. In Maastricht is het bijvoorbeeld 35 graden en op het vliegveld Beek al 35,1 graden. Het is daarmee al bijna warmer dan maandag aan het einde van de dag werd gemeten.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Het is voorlopig klaar met het winterse weer. "Deze week staan zelfs de eerste echte lentedagen op het programma met woensdag zeer lokaal zelfs bijna 20 graden", schrijft Weeronline. Dinsdag verwacht het weerbureau de eerste "lenteachtige" taferelen.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tijdens de jaarlijkse herdenking van het bombardement op Nijmegen hebben actievoerders van XR Justice Now de toespraak van de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo verstoord. De politie heeft negen mensen opgepakt wegens verstoring van de openbare orde, aldus een woordvoerder.
7 uur geledenBOXTEL (ANP) - De verdachte die is opgepakt voor het neersteken van een vrouw in Boxtel (Noord-Brabant) is een 62-jarige vrouw uit dezelfde plaats. De politie meldt dat de bewoonster zondagochtend de voordeur van haar woning aan de Annastraat opende en toen werd neergestoken. Ze raakte ernstig gewond. De verdachte zit vast.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd mensen staan zondagmiddag op de Dam in Amsterdam om daar te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel. Aan een protestmars vanaf het Museumplein deden zo'n driehonderd tot vierhonderd mensen mee.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam nemen zo'n 300 tot 400 mensen deel aan een protestmars vanaf het Museumplein naar de Dam om te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het overlijden van Koos Postema heeft tot veel reacties geleid uit media en politiek. Zondag werd bekend dat de radio- en tv-presentator op 93-jarige leeftijd is overleden.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Tv-presentator Koos Postema is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie zondag aan het ANP bekendgemaakt. Postema overleed zaterdag aan de gevolgen van ouderdom in het bijzijn van zijn twee dochters Judith en Ingrid.
11 uur geleden