Diniz ontslagen als bondscoach van Braziliaanse voetballers
RIO DE JANEIRO (ANP) - Fernando Diniz is niet langer de bondscoach van het Braziliaanse voetbalelftal. De Braziliaanse voetbalfederatie heeft hem al na een paar maanden ontslagen.
Brazilië speelde maar zes wedstrijden onder Diniz en verloor er daar drie van. Na een 5-1-overwinning op Bolivia en een 1-0-zege in en op Peru, volgden een 1-1-gelijkspel tegen Venezuela, uitnederlagen bij Uruguay (2-0) en Colombia (2-1) en een pijnlijke 1-0-thuisnederlaag tegen Argentinië. In de Zuid-Amerikaanse kwalificaties voor het WK 2026 staat Brazilië zesde.
De 49-jarige Diniz kan zich weer volledig concentreren op zijn baan als trainer van Fluminense. Die job combineerde de ex-trainer van onder meer São Paulo, Santos en Vasco da Gama sinds juli met de functie van bondscoach. Hij nam het toen voor één jaar ad interim over van Tite, die na het WK in Qatar opstapte.
Copa América
De verwachting was dat Brazilië komende zomer met de Italiaan Carlo Ancelotti als trainer naar de Copa América 2024 zou gaan, maar die verlengde onlangs zijn contract bij Real Madrid. Nu er niet meer gewacht moet worden op Ancelotti, kan de voetbalbond op zoek naar een permanente trainer voor de Seleçao. De naam van onder anderen José Mourinho wordt genoemd.
Brazilië werd vijf keer wereldkampioen en in 2002 voor het laatst.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - De transfer van Couhaib Driouech van PSV naar Rangers FC gaat niet door. De vleugelaanvaller was al in Glasgow, maar keert terug naar Eindhoven.
28 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Almugera Kabar speelt komend seizoen voor NEC. De club uit Nijmegen huurt de linksbenige verdediger van Borussia Dortmund.
2 uur geledenWELLINGTON (ANP) - De voetbalbond van Nieuw-Zeeland staat niet meer achter Gianni Infantino en wil een onafhankelijk onderzoek naar het omstreden plan van de voorzitter van de FIFA om een deel van de aandelen van komende WK's te verkopen aan investeerders.
4 uur geledenDUBLIN (ANP) - Trainer Míchel Sánchez van Ajax was na het gelijkspel tegen Shelbourne (2-2) niet tevreden over zijn ploeg. "We kwamen hier om te winnen en dat is niet gelukt", zei hij.
14 uur geledenDUBLIN (ANP) - Ajax heeft zich met het schaamrood op de kaken geplaatst voor de play-offs voor een plek in het hoofdtoernooi van de Conference League. De club uit Amsterdam kwam in de uitwedstrijd tegen het povere Shelbourne uit Ierland niet verder dan een gelijkspel (2-2), na een zege van vorige week in de Johan Cruijff ArenA (3-1).
14 uur geledenSALZBURG (ANP) - Paris Saint-Germain heeft ten koste van Aston Villa voor het tweede jaar op rij de Europese Supercup gewonnen. Désiré Doué maakte na een uur het winnende doelpunt in Salzburg: 2-1. Bij Europa League-winnaar Aston Villa speelden de Nederlandse doelman Marco Bizot en verdediger Ian Maatsen de hele wedstrijd mee, Lamare Bogarde viel in.
1 dag geledenZEIST (ANP) - De Spanjaard Xavi is de eerste buitenlandse bondscoach van Oranje sinds de Oostenrijker Ernst Happel in 1978. Tot de jaren 70 had het Nederlands elftal juist geregeld een trainer uit een ander land.
1 dag geleden