Ding Liren slaat terug met zege op Gukesh in tweekamp WK-schaken
SINGAPORE (ANP) - Titelverdediger Ding Liren heeft een dag na zijn nederlaag in de WK-tweekamp schaken tegen uitdager Dommaraju Gukesh direct teruggeslagen. De Chinees won de twaalfde partij met de witte stukken en bracht de stand weer in evenwicht: 6-6. Er zijn nog twee ronden te gaan in de tweekamp, die wordt gehouden in Singapore.
De pas 18-jarige Gukesh uit India, de jongste schaker ooit die strijdt om de hoogste titel in het schaken, bracht zondag Ding Liren aan het wankelen met winst in de elfde ronde. Daarvoor waren er zeven remises geweest. "Ik nam vandaag een kop koffie voor de wedstrijd en die gaf me energie", zei de 32-jarige Chinees. "Ik zette mijn tegenstander de hele partij onder druk en verslapte geen moment, zoals wel in de vorige partij gebeurde."
De speler die het eerst 7,5 punten heeft, wint de tweekamp. Als er nog geen beslissing is, volgt er een play-off snelschaken. Het totale prijzengeld in Singapore bedraagt 2,5 miljoen dollar, een kleine 2,4 miljoen euro.
Meer uit Sport
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Kickbokser Jamal Ben Saddik is veroordeeld tot vier jaar celstraf voor ontvoering. De correctionele rechtbank van Antwerpen vond het bewezen dat hij een voortrekkersrol speelde in de ontvoering van een havenarbeider. Drie andere verdachten kregen celstraffen van dertig maanden tot vier jaar.
2 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - Topadviseur Helmut Marko vertrekt na ruim twintig jaar bij Red Bull Racing, bevestigt het Formule 1-team van Max Verstappen. De Oostenrijkse renstal won in de tijd van Marko (82) acht wereldtitels, vier met Sebastian Vettel en vier met Verstappen, en zes constructeurstitels.
4 uur geledenBEUNINGEN (ANP) - Triatlete Rachel Klamer heeft haar loopbaan beëindigd. Dat meldt de viervoudig olympiër op haar Instagram-account. Na haar veertiende plaats op de triatlon van de Olympische Spelen van Parijs sloot ze niet uit in Los Angeles voor haar vijfde Spelen te gaan.
10 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.
22 uur geledenLA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.
1 dag geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.
1 dag geleden