Ding Liren slaat terug met zege op Gukesh in tweekamp WK-schaken
SINGAPORE (ANP) - Titelverdediger Ding Liren heeft een dag na zijn nederlaag in de WK-tweekamp schaken tegen uitdager Dommaraju Gukesh direct teruggeslagen. De Chinees won de twaalfde partij met de witte stukken en bracht de stand weer in evenwicht: 6-6. Er zijn nog twee ronden te gaan in de tweekamp, die wordt gehouden in Singapore.
De pas 18-jarige Gukesh uit India, de jongste schaker ooit die strijdt om de hoogste titel in het schaken, bracht zondag Ding Liren aan het wankelen met winst in de elfde ronde. Daarvoor waren er zeven remises geweest. "Ik nam vandaag een kop koffie voor de wedstrijd en die gaf me energie", zei de 32-jarige Chinees. "Ik zette mijn tegenstander de hele partij onder druk en verslapte geen moment, zoals wel in de vorige partij gebeurde."
De speler die het eerst 7,5 punten heeft, wint de tweekamp. Als er nog geen beslissing is, volgt er een play-off snelschaken. Het totale prijzengeld in Singapore bedraagt 2,5 miljoen dollar, een kleine 2,4 miljoen euro.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van het seizoen de derde tijd gereden. Charles Leclerc was in het Australische Melbourne de snelste met een ronde van 1.20,267. Daar gaf de Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull 0,522 seconde op toe. Lewis Hamilton reed de tweede tijd.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo gaat na de eerste dag van de WK sprint ruim aan de leiding. De 22-jarige Groninger won na de 500 meter ook de 1000 meter in Thialf met 1.06,52. Jordan Stolz werd net als in de eerste rit tweede, nu met 1.07,14. Joep Wennemars werd met 1.07,37 derde.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok leidt na de eerste dag van het WK sprint in Heerenveen voor haar landgenoten Suzanne Schulting en Marrit Fledderus. De olympisch kampioene op de 500 meter was na de zege op de eerste afstand ook de beste op de 1000 meter in Thialf. Kok won in 1.13,10 en was daarmee veel sneller dan Schulting en Béatrice Lamarche uit Canada.
9 uur geledenKRIENS (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de derde wedstrijd in de kwalificatie voor het EK van 2026 ruim gewonnen. In Kriens versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell Zwitserland met 39-21. Oranje had eerder net als de Zwitserse handbalsters van Italië en Bosnië en Herzegovina gewonnen.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo is het WK sprint in Thialf gestart met een zege op de 500 meter. De 22-jarige Groninger noteerde op de eerste afstand in Heerenveen een baanrecord van 33,78. Hij was daarmee ruim sneller dan Jordan Stolz, die tweede werd in 34,13. Laurent Dubreuil uit Canada eindigde als derde met 34,26.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok is het WK sprint in Heerenveen begonnen met een zege op de 500 meter. De olympisch kampioene was in Thialf met een baanrecord van 36,67 ruim sneller dan landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen.
11 uur geledenMONACO (ANP) - Wielrenner Michael Matthews (35) is donderdag bij een training ten val gekomen en heeft breuken opgelopen in zijn beide polsen. Dat meldt zijn ploeg Jayco AlUla op sociale media. De Australiër is daardoor niet inzetbaar in "alle aankomende wedstrijden", aldus zijn ploeg.
12 uur geleden