Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ding Liren slaat terug met zege op Gukesh in tweekamp WK-schaken

Ding Liren slaat terug met zege op Gukesh in tweekamp WK-schaken

SINGAPORE (ANP) - Titelverdediger Ding Liren heeft een dag na zijn nederlaag in de WK-tweekamp schaken tegen uitdager Dommaraju Gukesh direct teruggeslagen. De Chinees won de twaalfde partij met de witte stukken en bracht de stand weer in evenwicht: 6-6. Er zijn nog twee ronden te gaan in de tweekamp, die wordt gehouden in Singapore.

De pas 18-jarige Gukesh uit India, de jongste schaker ooit die strijdt om de hoogste titel in het schaken, bracht zondag Ding Liren aan het wankelen met winst in de elfde ronde. Daarvoor waren er zeven remises geweest. "Ik nam vandaag een kop koffie voor de wedstrijd en die gaf me energie", zei de 32-jarige Chinees. "Ik zette mijn tegenstander de hele partij onder druk en verslapte geen moment, zoals wel in de vorige partij gebeurde."

De speler die het eerst 7,5 punten heeft, wint de tweekamp. Als er nog geen beslissing is, volgt er een play-off snelschaken. Het totale prijzengeld in Singapore bedraagt 2,5 miljoen dollar, een kleine 2,4 miljoen euro.

Meer uit Sport

Zelensky: toelaten Russische vlag Paralympics smerig en onjuist

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky noemt het besluit dat enkele Russische en Belarussische sporters onder eigen vlag mogen meedoen aan de Paralympische Winterspelen van Milaan-Cortina "smerig" en "onjuist". Dat heeft hij gezegd in een interview met de Britse journalist Piers Morgan dat op X is geplaatst.

4 minuten geleden
Nederlandse cricketers kunnen niet stunten tegen India op WK

AHMEDABAD (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben op het WK T20 niet voor een verrassing kunnen zorgen in hun laatste groepsduel. Het uitgeschakelde Oranje ging in Ahmedabad onderuit tegen gastland India. De titelhouder maakte in de eerste inning 193 runs voor het verlies van 6 wickets. Oranje strandde na een dappere poging op 176 voor 7.

28 minuten geleden
Nederland zakt in medailleklassement terug naar zesde plaats

MILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement van de vierde naar de zesde plaats gezakt. Frankrijk en Zweden behaalden woensdag allebei goud en zijn TeamNL voorbijgegaan.

30 minuten geleden
Nuis tegen Ning op 1500 meter, Wennemars tegen Di Stefano

MILAAN (ANP) - Kjeld Nuis start donderdag in de dertiende rit van de 1500 meter op de Spelen van Milaan tegen Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars rijdt in de elfde rit tegen de Italiaan Daniele di Stefano. Tijmen Snel komt een rit later uit tegen Taiyo Nonomura uit Japan.

57 minuten geleden
Schaatser Snel kan eindelijk aftellen naar zijn olympisch debuut

MILAAN (ANP) - Tijmen Snel kan donderdag bij de Spelen van Milaan eindelijk zijn olympisch debuut maken. De 28-jarige schaatser moest lang wachten deze Spelen totdat de 1500 meter op het programma staat en wat hem betreft mag het wel zover zijn.

59 minuten geleden
Verstappen houdt vast aan kritiek op nieuwe regels Formule 1

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen houdt vast aan zijn kritiek op de nieuwe regels in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen hekelde die vorige week in Bahrein door ze "niet Formule 1-waardig" te noemen. Verstappen stelde woensdag tijdens een nieuwe testweek in Bahrein dat de Formule 1 niet te veel op de Formule E moet gaan lijken. "Vergroot de batterij niet, schaf die juist af en concentreer je op een mooie motor", zei hij tegen een aantal media, waaronder het AD.

2 uur geleden
Skiester Shiffrin verovert gouden medaille op de slalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Mikaela Shiffrin (30) heeft de gouden medaille op de slalom gewonnen. De Amerikaanse alpineskiester won woensdag beide runs in Cortina d'Ampezzo. Het betekende de derde olympische gouden medaille voor Shiffrin in haar loopbaan. Ze hield de Zwitserse Camille Rast en de Zweedse Anna Swenn-Larsson ruim achter zich.

4 uur geleden