Dinamo Zagreb stunt in Champions League met zege op Chelsea
ZAGREB (ANP) - Dinamo Zagreb heeft bij de start van de groepsfase van de Champions League voor een grote verrassing gezorgd. De kampioen van Kroatië was in groep E te sterk voor Chelsea, dat het toernooi in 2021 nog won. RB Salzburg en AC Milan zijn de twee andere clubs in de poule. Zij spelen later op dinsdag tegen elkaar.
Chelsea begon veel beter in Zagreb en kreeg via Raheem Sterling in de 6e minuut een grote kans. Het schot van de van Manchester City overgekomen aanvaller werd echter geblokt.
Dinamo Zagreb beperkte zich tot tegenhouden, maar bij de eerste counter was het direct raak voor het elftal van trainer Ante Cacic. Spits Bruno Petkovic kopte de bal perfect door op Mislav Orsic, die de uitgekomen doelman Kepa Arrizabalaga met een stiftje passeerde.
Zagreb hield tot de rust stand. Oud-Ajacied Hakim Ziyech mocht de gehele tweede helft meedoen bij Chelsea, maar ook hij wist het verschil niet te maken. Een doelpunt van Pierre-Emerick Aubameyang werd in de 49e minuut afgekeurd wegens buitenspel van Ben Chilwell.
Dinamo Zagreb kwam na een klein uur spelen bijna op 2-0. Na een schot van Stefan Ristovski tikte Arrizabalaga de bal tegen de lat. Een slotoffensief van Chelsea leverde niets op. Reece James raakte in de 85e minuut de paal. Een schot van Ziyech, gestopt door keeper Dominik Livakovic, deed daarna niet meer ter zake omdat Ziyech buitenspel stond. Ook enkele door Ziyech genomen vrije trappen in de 8 minuten blessuretijd leverden niets op.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
1 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.
13 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.
16 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.
17 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Ramiz Zerrouki maakt dinsdag weer deel uit van de selectie van FC Twente, dat in de achtste finales van de KNVB-beker op bezoek gaat bij FC Utrecht. De middenvelder werd zaterdag met Algerije uitgeschakeld op de Afrika Cup.
18 uur geleden