Dinamo Zagreb stunt in Champions League met zege op Chelsea
ZAGREB (ANP) - Dinamo Zagreb heeft bij de start van de groepsfase van de Champions League voor een grote verrassing gezorgd. De kampioen van Kroatië was in groep E te sterk voor Chelsea, dat het toernooi in 2021 nog won. RB Salzburg en AC Milan zijn de twee andere clubs in de poule. Zij spelen later op dinsdag tegen elkaar.
Chelsea begon veel beter in Zagreb en kreeg via Raheem Sterling in de 6e minuut een grote kans. Het schot van de van Manchester City overgekomen aanvaller werd echter geblokt.
Dinamo Zagreb beperkte zich tot tegenhouden, maar bij de eerste counter was het direct raak voor het elftal van trainer Ante Cacic. Spits Bruno Petkovic kopte de bal perfect door op Mislav Orsic, die de uitgekomen doelman Kepa Arrizabalaga met een stiftje passeerde.
Zagreb hield tot de rust stand. Oud-Ajacied Hakim Ziyech mocht de gehele tweede helft meedoen bij Chelsea, maar ook hij wist het verschil niet te maken. Een doelpunt van Pierre-Emerick Aubameyang werd in de 49e minuut afgekeurd wegens buitenspel van Ben Chilwell.
Dinamo Zagreb kwam na een klein uur spelen bijna op 2-0. Na een schot van Stefan Ristovski tikte Arrizabalaga de bal tegen de lat. Een slotoffensief van Chelsea leverde niets op. Reece James raakte in de 85e minuut de paal. Een schot van Ziyech, gestopt door keeper Dominik Livakovic, deed daarna niet meer ter zake omdat Ziyech buitenspel stond. Ook enkele door Ziyech genomen vrije trappen in de 8 minuten blessuretijd leverden niets op.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
6 uur geledenGDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.
7 uur geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
1 dag geleden