Dinamo Zagreb stunt in Champions League met zege op Chelsea
ZAGREB (ANP) - Dinamo Zagreb heeft bij de start van de groepsfase van de Champions League voor een grote verrassing gezorgd. De kampioen van Kroatië was in groep E te sterk voor Chelsea, dat het toernooi in 2021 nog won. RB Salzburg en AC Milan zijn de twee andere clubs in de poule. Zij spelen later op dinsdag tegen elkaar.
Chelsea begon veel beter in Zagreb en kreeg via Raheem Sterling in de 6e minuut een grote kans. Het schot van de van Manchester City overgekomen aanvaller werd echter geblokt.
Dinamo Zagreb beperkte zich tot tegenhouden, maar bij de eerste counter was het direct raak voor het elftal van trainer Ante Cacic. Spits Bruno Petkovic kopte de bal perfect door op Mislav Orsic, die de uitgekomen doelman Kepa Arrizabalaga met een stiftje passeerde.
Zagreb hield tot de rust stand. Oud-Ajacied Hakim Ziyech mocht de gehele tweede helft meedoen bij Chelsea, maar ook hij wist het verschil niet te maken. Een doelpunt van Pierre-Emerick Aubameyang werd in de 49e minuut afgekeurd wegens buitenspel van Ben Chilwell.
Dinamo Zagreb kwam na een klein uur spelen bijna op 2-0. Na een schot van Stefan Ristovski tikte Arrizabalaga de bal tegen de lat. Een slotoffensief van Chelsea leverde niets op. Reece James raakte in de 85e minuut de paal. Een schot van Ziyech, gestopt door keeper Dominik Livakovic, deed daarna niet meer ter zake omdat Ziyech buitenspel stond. Ook enkele door Ziyech genomen vrije trappen in de 8 minuten blessuretijd leverden niets op.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool kan de komende weken geen beroep doen op Cody Gakpo. De Oranje-international kampt met een blessure. Dat meldde Slot een dag voor de uitwedstrijd in de Champions League bij Internazionale. Gakpo reisde niet mee met de ploeg naar Milaan.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.
9 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.
10 uur geleden