Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dinamo Zagreb stunt in Champions League met zege op Chelsea

Dinamo Zagreb stunt in Champions League met zege op Chelsea

ZAGREB (ANP) - Dinamo Zagreb heeft bij de start van de groepsfase van de Champions League voor een grote verrassing gezorgd. De kampioen van Kroatië was in groep E te sterk voor Chelsea, dat het toernooi in 2021 nog won. RB Salzburg en AC Milan zijn de twee andere clubs in de poule. Zij spelen later op dinsdag tegen elkaar.

Chelsea begon veel beter in Zagreb en kreeg via Raheem Sterling in de 6e minuut een grote kans. Het schot van de van Manchester City overgekomen aanvaller werd echter geblokt.

Dinamo Zagreb beperkte zich tot tegenhouden, maar bij de eerste counter was het direct raak voor het elftal van trainer Ante Cacic. Spits Bruno Petkovic kopte de bal perfect door op Mislav Orsic, die de uitgekomen doelman Kepa Arrizabalaga met een stiftje passeerde.

Zagreb hield tot de rust stand. Oud-Ajacied Hakim Ziyech mocht de gehele tweede helft meedoen bij Chelsea, maar ook hij wist het verschil niet te maken. Een doelpunt van Pierre-Emerick Aubameyang werd in de 49e minuut afgekeurd wegens buitenspel van Ben Chilwell.

Dinamo Zagreb kwam na een klein uur spelen bijna op 2-0. Na een schot van Stefan Ristovski tikte Arrizabalaga de bal tegen de lat. Een slotoffensief van Chelsea leverde niets op. Reece James raakte in de 85e minuut de paal. Een schot van Ziyech, gestopt door keeper Dominik Livakovic, deed daarna niet meer ter zake omdat Ziyech buitenspel stond. Ook enkele door Ziyech genomen vrije trappen in de 8 minuten blessuretijd leverden niets op.

Meer uit Voetbal

Manchester City wint zonder Haaland nipt bij Leeds

LEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.

12 minuten geleden
PSV op halve kracht ruim langs hekkensluiter Heracles

ALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.

12 minuten geleden
Barcelona wint dankzij hattrick Lamine Yamal ruim van Villarreal

BARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.

2 uur geleden
Van Dijk en Gakpo dragen bij aan doelpuntrijke zege Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.

2 uur geleden
VAR mag voortaan ook ingrijpen bij onterecht gegeven corners

HENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.

5 uur geleden
Aston Villa laat zich verrassen bij Wolverhampton

WOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.

21 uur geleden
RC Lens verspeelt opnieuw punten in Franse titelstrijd

STRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).

22 uur geleden