Dimitrov komt voor elfde keer naar tennistoernooi Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Oud-finalist Grigor Dimitrov doet komend jaar voor de elfde keer mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. De 33-jarige Bulgaar hoort daarmee bij de tien spelers met de meeste deelnames aan het grootste tennistoernooi van Nederland. Dimitrov verloor in 2018 in Rotterdam de finale van tennislegende Roger Federer.
Dimitrov is de mondiale nummer 10 en won dit jaar het toernooi van Brisbane. Ook speelde hij de finales in Marseille, Miami en Stockholm. Dimitrov stond op zijn hoogtepunt in 2017 even derde op de wereldranglijst.
"Dimitrov kun je met recht kind aan huis noemen in Rotterdam. Op zijn zeventiende debuteerde hij al in het ABN AMRO Open en nu, zestien jaar later, mag ik hem weer aankondigen als deelnemer. In al die jaren is hij altijd een van de grote publiekslievelingen geweest, die geweldig spel aan een fantastische uitstraling koppelt", stelt toernooidirecteur Richard Krajicek in een bericht van de organisatie.
Dimitrov is na Jannik Sinner, Carlos Alcaraz en Daniil Medvedev de vierde deelnemer die het ABN AMRO Open heeft gepresenteerd voor komend jaar. De 52e editie is van 1 tot en met 9 februari in Ahoy.
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
1 dag geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
1 dag geleden