Dimitrov komt voor elfde keer naar tennistoernooi Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Oud-finalist Grigor Dimitrov doet komend jaar voor de elfde keer mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. De 33-jarige Bulgaar hoort daarmee bij de tien spelers met de meeste deelnames aan het grootste tennistoernooi van Nederland. Dimitrov verloor in 2018 in Rotterdam de finale van tennislegende Roger Federer.
Dimitrov is de mondiale nummer 10 en won dit jaar het toernooi van Brisbane. Ook speelde hij de finales in Marseille, Miami en Stockholm. Dimitrov stond op zijn hoogtepunt in 2017 even derde op de wereldranglijst.
"Dimitrov kun je met recht kind aan huis noemen in Rotterdam. Op zijn zeventiende debuteerde hij al in het ABN AMRO Open en nu, zestien jaar later, mag ik hem weer aankondigen als deelnemer. In al die jaren is hij altijd een van de grote publiekslievelingen geweest, die geweldig spel aan een fantastische uitstraling koppelt", stelt toernooidirecteur Richard Krajicek in een bericht van de organisatie.
Dimitrov is na Jannik Sinner, Carlos Alcaraz en Daniil Medvedev de vierde deelnemer die het ABN AMRO Open heeft gepresenteerd voor komend jaar. De 52e editie is van 1 tot en met 9 februari in Ahoy.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
5 uur geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
8 uur geleden