Dimitrov komt voor elfde keer naar tennistoernooi Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Oud-finalist Grigor Dimitrov doet komend jaar voor de elfde keer mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. De 33-jarige Bulgaar hoort daarmee bij de tien spelers met de meeste deelnames aan het grootste tennistoernooi van Nederland. Dimitrov verloor in 2018 in Rotterdam de finale van tennislegende Roger Federer.
Dimitrov is de mondiale nummer 10 en won dit jaar het toernooi van Brisbane. Ook speelde hij de finales in Marseille, Miami en Stockholm. Dimitrov stond op zijn hoogtepunt in 2017 even derde op de wereldranglijst.
"Dimitrov kun je met recht kind aan huis noemen in Rotterdam. Op zijn zeventiende debuteerde hij al in het ABN AMRO Open en nu, zestien jaar later, mag ik hem weer aankondigen als deelnemer. In al die jaren is hij altijd een van de grote publiekslievelingen geweest, die geweldig spel aan een fantastische uitstraling koppelt", stelt toernooidirecteur Richard Krajicek in een bericht van de organisatie.
Dimitrov is na Jannik Sinner, Carlos Alcaraz en Daniil Medvedev de vierde deelnemer die het ABN AMRO Open heeft gepresenteerd voor komend jaar. De 52e editie is van 1 tot en met 9 februari in Ahoy.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.
3 uur geledenDOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
4 uur geledenLEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.
5 uur geledenSALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
18 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
21 uur geleden