Dilrosun scoort voor Hertha BSC tegen FC Augsburg
BERLIJN (ANP) - Javairô Dilrosun heeft Hertha BSC aan een thuiszege op FC Augsburg geholpen. De aanvaller opende de score voor lege tribunes in Berlijn. Zijn ploeggenoot Krzysztof Piatek verdubbelde de marge in blessuretijd (2-0).
De 21-jarige Dilrosun had weer eens een basisplaats omdat Matheus Cunha nog niet hersteld was van een hersenschudding. De Amsterdammer vierde zijn vierde competitietreffer van dit seizoen in de Bundesliga. Hertha BSC heeft tien punten overgehouden aan de eerste vier duels onder de nieuwe trainer Bruno Labbadia.
Melayro Bogarde debuteerde met een zege voor het eerste elftal van TSG Hoffenheim. De verdediger die donderdag zijn 18e verjaardag vierde, mocht van trainer Alfred Schreuder aan het uitduel met FSV Mainz 05 beginnen (0-1). Zijn ploeggenoot Ihlas Bebou scoorde even voor rust. Bogarde kreeg al na twaalf minuten een gele kaart en werd in de rust gewisseld
Bogarde verliet twee jaar geleden de jeugdopleiding van Feyenoord voor Hoffenheim. Hij is een neef van Winston Bogarde, de assistent van hoofdtrainer Erik ten Hag bij Ajax. Bogarde is de jongste Nederlandse debutant ooit in de Bundesliga. Jeffrey Bruma en Jean-Paul Boëtius verschenen aan de aftrap voor FSV Mainz 05.
Wolfsburg
VfL Wolfsburg verloor in eigen huis van Eintracht Frankfurt: 1-2. Daichi Kamada maakte in de 85e minuut het winnende doelpunt, op aangeven van de ingevallen Bas Dost. Wout Weghorst speelde het hele duel voor Wolfsburg, dat zich niet wist te belonen voor een veldoverwicht. Jonathan de Guzman mocht vlak voor het laatste fluitsignaal invallen bij Frankfurt.
Schalke 04 heeft ook het vierde duel na de coronapauze verloren. Ook Werder Bremen was te sterk (0-1), met dank aan een mooie treffer van Leonardo Bittencourt. Davy Klaassen speelde de hele wedstrijd voor Werder dat de nummer voorlaatst van de Bundesliga blijft.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
12 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
12 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
14 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
14 uur geleden