Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dilan Yeşilgöz: VVD is in een storm beland

Dilan Yeşilgöz: VVD is in een storm beland

NOORDWIJKERHOUT (ANP) - De VVD is in een storm beland, zei partijleider Dilan Yeşilgöz op het ledencongres van haar partij in Noordwijkerhout. De VVD heeft een rumoerig half jaar achter de rug, zei ze. "Dingen hadden echt beter gekund." Ze overweegt niet om op te stappen en refereerde aan een belofte die zij vorig najaar deed. "Ik geef nooit op. En ook die belofte ga ik waarmaken."

Yeşilgöz had wel verwacht dat de keuze om een mogelijk kabinet met PVV, NSC en BBB alleen te gedogen op kritiek zou stuiten, maar ze had niet verwacht "dat die zó stevig zou aankomen". Veel VVD'ers werden boos. Dat heeft haar geraakt, zei ze in haar speech waarin ze spijt betuigde en een verzoenende toon sprak.

Ze erkende dat de boodschap niet goed is gebracht naar de achterban en legde het dilemma uit waar ze voor stond na de tien zetels verlies tijdens de laatste verkiezingen. "Laten we eerlijk zijn. We gingen voor goud en we kregen brons."

Politiek complex landschap

Volgens haar was de VVD te veel gericht op het verlies en werd de nadruk daarbij te veel gelegd op wat de VVD "niet ging doen". Terwijl de aandacht niet uitging naar wat er wel gebeurt en dat de partij aan de formatietafel probeert binnen te halen om haar politieke doelen te verwezenlijken, zei ze. Voor de 1,5 miljoen mensen die wel op de VVD hadden gestemd, was dat nodig en ook iets om trots op te zijn.

De laatste maanden is er veel gebeurd, vindt ze, en er is sprake van een "ongelooflijk politiek complex landschap". In haar ogen zijn 64 zetels in de Tweede Kamer naar min of meer protestpartijen gegaan en daarmee hebben kiezers een signaal afgegeven. "Doorgaan met business as usual zonder stil te staan bij dit signaal. Dat voelde niet goed. Tegelijkertijd was een unieke kans ontstaan."

Vliegen

Dat er rumoer binnen de partij is, is volgens de partijleider ook niet erg. De VVD is volgens haar een mix van linkse en rechtse liberalen en "beide vleugels zijn nodig om te kunnen vliegen". Ze vindt dat de VVD de laatste overgebleven volkspartij is in Nederland "en laat u niks anders wijs maken".

Volgens haar maakt het niet uit met wie de VVD aan tafel zit om te onderhandelen, met D66 of met de PVV. "De liberale waarden binden ons. Wij bepalen zelf wie we zijn. Dat doen we zelf." Volgens Yeşilgöz brengt de storm de VVD weer terug naar de kernwaarden van stabiliteit, veiligheid en economie. Het leverde haar een lange staande ovatie op.

Meer uit Politiek

Indiase premier Modi komt deze week naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - De Indiase premier Narendra Modi komt deze week naar Nederland. Gesprekken zullen onder meer gaan over de oorlogen in het Midden-Oosten en Oekraïne en over technologie, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst.

5 uur geleden
OM: verdachte van explosie bij pand D66 had terroristisch oogmerk

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de man die een explosie heeft veroorzaakt bij het partijkantoor van D66 ervan dat hij handelde met een terroristisch oogmerk. De 37-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats zou donderdagavond iets na 21.00 uur bij het pand in de Lange Houtstraat in Den Haag een vuurwerkbom hebben laten afgaan.

7 uur geleden
Vijlbrief: kabinet 'komt met voorstel' na ultimatum vakbonden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet "komt met een voorstel" om vakbonden en werkgevers weer aan tafel te krijgen. Dat laat minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) weten in reactie op het ultimatum dat de bonden maandag stelden. "Ik heb goed gehoord wat de bonden zeggen", aldus de D66-bewindsman.

9 uur geleden
Raad van State betwijfelt nut van wet intrekken Nederlanderschap

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State twijfelt aan het nut van een wet die het mogelijk maakt om het Nederlanderschap in te trekken van mensen die zich aansluiten bij een terroristische organisatie in het buitenland. Het kabinet wil die mogelijkheid permanent maken, maar volgens de hoogste wetgevingsadviseur is de noodzaak niet duidelijk.

12 uur geleden
Berendsen: bevroren Russische tegoeden gebruiken voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Alle opties voor financiële steun aan Oekraïne moeten op tafel liggen, ook het gebruik van Russische bevroren tegoeden, vindt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken). Voor 2026 en 2027 hebben de EU-lidstaten uiteindelijk gekozen voor een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, maar "dat is een oplossing die Oekraïne de komende tijd helpt, maar daarna niet meer", zei Berendsen voor het begin van de bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

13 uur geleden
Berendsen hoopt op EU-sancties tegen gewelddadige kolonisten

BRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat de EU-ministers maandag een besluit nemen over nieuwe sancties tegen gewelddadige Joodse kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Nederland zet zich daar al lang voor in, maar Hongarije blokkeerde dit tot nu toe.

14 uur geleden
Dassen in congresspeech: verbreek banden met Palantir

EDE (ANP) - Verbreek de banden met het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir, roept Volt-leider Laurens Dassen het kabinet op in een speech op een congres van zijn partij in Ede. Geld dat naar Palantir gaat, wil hij investeren in "Europese alternatieven".

2 dagen geleden