Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dikke plussen op beurzen Europa, AF-KLM straalt op Damrak

Dikke plussen op beurzen Europa, AF-KLM straalt op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn vrijdag met stevige winsten de handel uitgegaan. Het sentiment werd vooruitgeholpen door verrassend sterke cijfers over de werkgelegenheid in de Verenigde Staten. Air France-KLM was een duidelijke winnaar op het Damrak, geholpen door bemoedigende berichten over het opheffen van reisbeperkingen.

De AEX-index op Beursplein 5 sloot de sessie met een winst van 2,4 procent op 572,80 punten. De MidKap, aangevoerd door Air France-KLM, kreeg er 2,6 procent bij tot 793,08 punten. De beurzen in Londen en Parijs stegen tot 3,7 procent. De DAX in Frankfurt won 3,4 procent. De Duitse centrale bank verwacht dat de grootste economie van Europa in 2021 en 2022 flink zal herstellen van de diepe recessie door de coronacrisis.

In de VS kwamen er vorige maand ruim 2,5 miljoen banen bij ten opzichte van april. Daardoor daalde de werkloosheid in de grootste economie van de wereld in mei tot 13,3 procent. Economen rekenden er in doorsnee juist op dat de werkloosheid vanwege de coronacrisis zou zijn toegenomen.

Air France-KLM

Luchtvaartcombinatie Air France-KLM werd 12,5 procent hoger gezet. Sowieso was het een goede dag voor luchtvaartbedrijven. In Londen steeg IAG, het moederbedrijf van British Airways en Iberia, 13,6 procent en prijsvechter easyJet won 7 procent. Vliegtuigbouwer Airbus klom 12,5 procent in Parijs.

In Frankfurt steeg Lufthansa met 5,5 procent ondanks de aankondiging dat de Duitse luchtvaartreus vanaf 22 juni degradeert uit de DAX. Belangrijkste reden voor de herziening is de enorme koersval van Lufthansa als gevolg van de coronacrisis. Daardoor is de beurswaarde flink geslonken. Autobouwer Volkswagen ging met 3 procent omhoog, nadat dochterbedrijf Bentley aankondigde duizend banen te schrappen in het Verenigd Koninkrijk.

Unibail-Rodamco-Westfield

De grote winnaar in de AEX was winkelvastgoedbedrijf Unibail-Rodamco-Westfield die een sprong van 11 procent maakte. De financiƫle fondsen ABN AMRO, ING en Aegon profiteerden van de uitbreiding van het opkoopprogramma van obligaties, die de ECB donderdag aankondigde. Zij wonnen tot 8,6 procent. Energiereus Shell profiteerden van de gestegen olieprijzen en won 7,5 procent. Betalingsbedrijf Adyen sloot de rij met een verlies van 2,9 procent.

De euro was 1,1302 dollar waard, tegen 1,1314 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 5,1 procent duurder op 39,31 dollar. Brentolie kostte 5,3 procent meer op 42,12 dollar.

Meer uit Financieel

Dieprode cijfers voor beurzen New York, Nasdaq keldert

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.

29 minuten geleden
FT: Meta overweegt aandelenverkoop van tientallen miljarden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.

2 uur geleden
Bloomberg: grote vraag naar aandelen SpaceX bij beursgang

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar aandelen bij de beursgang van SpaceX is groot. Volgens bronnen van persbureau Bloomberg is die vraag zelfs groter dan het aantal aandelen dat SpaceX gaat uitgeven bij de beursgang in New York die volgende week vrijdag plaats zou moeten vinden.

4 uur geleden
AEX sluit met verlies, betalingsverwerker Adyen grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met verlies gesloten. Betalingsdienstverlener Adyen was de grootste daler in de hoofdindex, naar verluidt door een negatief analistenrapport over het bedrijf. Ook de chipfondsen stonden bij de verliezers.

4 uur geleden
Anthropic pleit voor 'pauzeknop' bij ontwikkeling van AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic pleit voor een 'pauzeknop' bij de ontwikkeling van de geavanceerdste AI-systemen. Die moet mensen de mogelijkheid geven om na te gaan wat de gevolgen van de nieuwe technologie zijn. Wereldwijde afspraken daarover worden vooral belangrijk als AI-systemen steeds meer taken van mensen overnemen bij de verdere ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, stelt medeoprichter Jack Clark in een blogpost.

5 uur geleden
Europese nieuwsbedrijven klagen Google aan om technologiemisbruik

AMSTERDAM (ANP) - Een groep van ruim twintig Europese nieuwsuitgevers heeft Google aangeklaagd bij de rechtbank in Amsterdam. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 640 miljoen euro, omdat ze verliezen zouden hebben geleden door concurrentiebeperkend gedrag van het techconcern rond zijn onlineadvertentietechnologie. Dat meldt de Europese procesfinancier LitFin. Een van de organisaties is FD Mediagroep, het bedrijf achter Het Financieele Dagblad en BNR Nieuwsradio.

6 uur geleden
Sportmerk Lululemon keldert op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Lululemon Athletica ging vrijdag fors onderuit op de beurzen in New York. De Canadees-Amerikaanse sportkledingfabrikant, bekend van yogaleggings, boekte afgelopen kwartaal meer omzet, maar zag de nettowinst dalen. Ook de winstverwachting voor het huidige kwartaal viel lager uit dan gehoopt. Het bedrijf werd daarnaast negatiever over de vooruitzichten voor het hele jaar. Het aandeel werd 9 procent lager gezet.

6 uur geleden