'Dikke laag schuim op het water maakt het opkrabbelen lastig'
SCHEVENINGEN (ANP) - Op de zee bij Scheveningen ligt een dikke laag schuim op het water. Die maakt het lastig weer goed op te krabbelen, als je bent omgevallen. Dat stellen twee surfers die maandagavond laat in de kustplaats uit het water komen. De twee hadden zelf in de avond een tijdje gesurft. Zij waren geen onderdeel van de groep die in de problemen was gekomen en waarvoor een grote zoekactie op touw is gezet.
De groep kwam in problemen bij het Noordelijk Havenhoofd. Rond dat havenhoofd kunnen kolken ontstaan, aldus een van die surfers. Hulpdiensten op de grond, in de lucht en op het water zoeken even na 22.30 uur nog met schijnwerpers naar de mogelijk vermisten. Een helikopter vliegt met groot zoeklicht over het water, bootjes varen eveneens met zoeklichten. Verschillende hulpdiensten en de politie zijn op het land ter plekke.
Tussen zeven en acht werd de stroming sterker, zo zeggen de surfers, maar dat was voorspeld. Ook de noordelijke wind is sterk, sterker dan eerdere dagen. Volgens hen is de watertemperatuur niet anders dan eerdere dagen.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.
11 minuten geledenARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.
37 minuten geledenARNHEM (ANP) - De politie heeft zaterdagavond drie mensen weggestuurd bij de GelreDome in Arnhem, waar de omstreden rapper Ye optreedt. Ze droegen borden waarop complottheorieën over onder meer de Holocaust stonden. Daarmee wilden ze meerdere keren naar een protest van enkele Joodse organisaties tegen het optreden van Ye gaan. Agenten hadden de drie enkele keren verteld dat ze afstand moesten houden, maar ze bleven terugkomen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers kunnen weer een noodpaspoort krijgen. Een landelijke technische storing bij de Koninklijke Marechaussee is zaterdag aan het begin van de avond verholpen, enkele uren nadat die begon.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius heeft de haven van Rotterdam zaterdag aan het begin van de avond verlaten. Op het schip brak in april het hantavirus uit. De Hondius vaart nu naar Longyearbyen op Spitsbergen. Vanaf Spitsbergen vertrekt op 13 juni een arctische expeditie met 137 gasten en een arts aan boord, meldt een woordvoerder van rederij Oceanwide Expeditions.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De burgemeester van Arnhem, Ahmed Marcouch, zegt dat hij met rapper Ye niet per se naar het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam wilde gaan. Het museum is volgens hem "de revue gepasseerd van wat je zou kunnen doen", er is aan gedacht, maar het was nog niet concreet, "anders hadden we wel contact opgenomen en een afspraak gemaakt". Marcouch noemt het "spijtig dat het lijkt alsof alles richting het Holocaustmuseum gaat".
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Mensen moeten niet wegkijken "van de Jodenhaat en het antisemitisme" van rapper Ye, zegt directeur Naomi Mestrum van het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI). Ze demonstreert buiten de GelreDome in Arnhem, waar Ye zaterdag en maandag optreedt, tegen de komst van de Amerikaanse artiest.
2 uur geleden