Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dijsselbloem: Groeifonds-miljarden zou je juist moeten beschermen

Dijsselbloem: Groeifonds-miljarden zou je juist moeten beschermen

DEN HAAG (ANP) - Het zou volgens oud-minister Jeroen Dijsselbloem een slechte zaak zijn als de miljarden uit het Nationaal Groeifonds voor andere doeleinden worden gebruikt. De NOS meldde recent dat de coalitiepartijen van plan zijn 6,7 miljard euro uit het fonds te halen om in Defensie te steken. De Kamer eiste recent meer investeringen in de krijgsmacht. De coalitie is op zoek naar miljarden om het gat in de begroting te dichten.

Dijsselbloem is voorzitter van de commissie die projecten beoordeelt die aanspraak willen maken op investeringen uit het fonds. Hij gaat ervan uit dat de miljarden voor aankomende investeringsronden gewoon in het fonds blijven: "Bij ons staat het nog op de begroting, zal ik maar zeggen." Bij Nieuwsuur deed de PvdA'er nog een oproep aan het kabinet: "Handen af".

"Als oud-minister van Financiën heb ik er alle begrip voor dat als er nieuwe financiële uitdagingen zijn, dat je die moet adresseren", zei Dijsselbloem. Geld is immers niet gratis, benadrukt de voormalige schatkistbewaarder. "Tegelijkertijd, dit Groeifonds gaat nou net over investeringen die je nodig hebt voor toekomstige groei. Als je één categorie uitgaven eigenlijk moet beschermen in een crisis, dan zijn het investeringsuitgaven." Investeringen zijn juist belangrijk om ervoor te zorgen dat je in de toekomst geld blijft verdienen, aldus Dijsselbloem.

Dat is ook het doel van het Groeifonds: de investeringen worden gedaan in duurzame economische groei. "We zouden dom zijn als we het niet zouden doen", zei dan ook minister Micky Adriaansens van Economische Zaken over het doorzetten van de investeringen. "Maar het is natuurlijk toch zo dat soms heel belangrijke zaken ook spelen." De bewindsvrouw gaf toe dat er andere politieke keuzes gemaakt kunnen worden. "Het kan een discussie zijn, maar op dit moment is het niet aan de orde."

Meer uit Binnenland

Rode Kruis haalt 690.000 euro op voor ebola-bestrijding Congo

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft 690.000 euro opgehaald via Giro 7244 voor de bestrijding van ebola in Oost-Congo. "Meer geld is hard nodig om beschermingsmiddelen zoals pakken, handschoenen en chloor aan te schaffen", aldus Harm Goossens, directeur van het Nederlandse Rode Kruis, in een verklaring.

3 uur geleden
College: kwart mensen met beperking voelt zich minderwaardig

UTRECHT (ANP) - Een op de vier mensen met een beperking zegt het gevoel te hebben niet mee te tellen in de samenleving. Dat komt naar voren in een onderzoek van het College voor de Rechten van de Mens onder ruim 1800 mensen met een beperking. Het College geeft ook aan dat de bestaanszekerheid van mensen met een handicap in het geding is; ruim een derde heeft financiële zorgen.

8 uur geleden
D66: toestemming ouders niet verplicht bij onderzoek mishandeling

DEN HAAG (ANP) - Het belang en de veiligheid van een kind moeten voorop worden gezet als er vermoedens zijn van kindermishandeling, stelt D66. De partij wil dat er beter naar kinderen wordt geluisterd en dat er geen toestemming van ouders meer nodig is om een onderzoek in te stellen.

8 uur geleden
A2-racer rijdt 240 kilometer per uur, auto en rijbewijs ingenomen

HOUTEN (ANP) - De politie heeft het rijbewijs en de auto afgepakt van een bestuurder die zondagochtend met bijna 240 kilometer per uur over de snelweg reed. De automobilist werd met zijn Mercedes gelaserd op de A2, waar 100 kilometer per uur de maximumsnelheid is.

12 uur geleden
Parool blij met aandacht voor Styles-pagina, overweegt bijdrukken

AMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.

23 uur geleden
Twee mannen vrijgelaten na arrestatie bij concert Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.

23 uur geleden
Afgelopen nacht sliepen 27 asielzoekers in noodopvang in Gieten

GIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.

1 dag geleden