Dijkstra schrikt van 'onaanvaardbare' situatie huisartsen Co-Med
DEN HAAG (ANP) - Demissionair zorgminister Pia Dijkstra is "geschrokken van de signalen over de situaties die zijn ontstaan" bij de commerciële landelijke huisartsenketen Co-Med. Ze reageerde tijdens een Kamerdebat op de actie van vier grote zorgverzekeraars die Co-Med in gebreke hebben gesteld, onder meer omdat huisartsen te weinig beschikbaar zijn voor patiënten. Ook rekeningen worden niet betaald, waardoor opnieuw het faillissement van de keten is aangevraagd.
Dijkstra noemt het "onaanvaardbaar" en "zeer kwalijk" dat de zorg bij een aantal locaties niet op orde is. "Ik vind het pijnlijk voor alle patiënten en hun naasten als ze niet tijdig de juiste zorg hebben gekregen, maar ook voor medewerkers die in situaties terechtkomen waarvoor ze niet zijn opgeleid." De minister doelt op signalen dat zij soms werk uitvoeren waarvoor ze niet bevoegd zijn, omdat er op dat moment geen huisarts was.
Dijkstra zegt dat ze dagelijks om de tafel zit met de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) en de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) om ingelicht te worden over de stand van zaken met betrekking tot Co-Med. "Het belangrijkste is nu dat de patiënten van deze praktijken toegang hebben tot goede huisartsenzorg." Ze wil snel actie om de ontstane situatie te beëindigen, maar daarbij moet wel "een zorgvuldig en juridisch correct proces worden doorlopen".
Zo'n ingebrekestelling van vier zorgverzekeraars is volgens Dijkstra nog niet eerder gedaan bij een zorgorganisatie. Ze benadrukte dat de toezichthouders en de zorgverzekeraars al voorbereidingen hebben getroffen om de continuïteit van de zorg te waarborgen als dit in gevaar zou komen.
Meer uit Gezond
ALPE D'HUEZ (ANP) - Sportevenement Alpe d'HuZes heeft dit jaar iets meer dan 25 miljoen euro opgeleverd, een recordbedrag. Dat laat de organisatie weten. Die belooft dat al het geld wordt besteed aan wetenschappelijk onderzoek naar kanker.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Om de zorg verder te verduurzamen, zijn nieuwe afspraken nodig waar ook de overheid aan meewerkt. Daarvoor pleiten voormalig gezondheidsminister Ernst Kuipers, voorzitter van het Nationaal Klimaat Platform Kees Vendrik en speciaal regeringsvertegenwoordiger Circulaire Economie Steven van Eijck. Ze roepen alle betrokken bewindslieden op om "voluit door te gaan" met het ondersteunen van de verduurzaming van de sector.
3 dagen geledenLEIDEN (ANP) - Een onderzoek naar een nieuwe anticonceptiepil is vroegtijdig stopgezet doordat te veel vrouwen zwanger raakten. Het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) meldt dat vooral het aantal buitenbaarmoederlijke zwangerschappen reden was tot zorg.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Spoedeisende hulpen (SEH) krijgen vanaf volgend jaar deels een vast budget van ongeveer 4,6 miljoen euro. Dit komt voor een deel in de plaats van de huidige bekostiging, die vooral gebaseerd is op hoeveel mensen worden geholpen.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Jongeren die stoppen met eten en drinken om op die manier een einde aan hun eigen leven te maken, moeten niet in een hospice terechtkomen. Volgens minister Mirjam Sterk (Jeugd) moet er eerder passende zorg komen voor de jongeren, waardoor het niet zover hoeft te komen.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De alternatieve behandelmethode wet cupping, waarbij sneetjes of prikjes in de huid worden aangebracht, is niet zonder risico en degenen die het aanbieden zijn daarvoor vaak ook niet bevoegd. Met die waarschuwing komt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ).
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Burgemeester Jack Mikkers van Den Bosch wist al kort na de eerste coronabesmetting in Nederland dat het ondoenlijk zou worden de virusuitbraak met alleen isolatie en bron- en contactonderzoek beheersbaar te houden. Hij concludeerde dat na een bezoek aan de GGD op 6 maart 2020, zei hij tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
5 dagen geleden