Dijkstra blij met besluit voor versoepelen borstreconstructies
DEN HAAG (ANP) - Demissionair zorgminister Pia Dijkstra is blij met het besluit van de zorgverzekeraars om hersteloperaties van al eerder gereconstrueerde borsten makkelijker te vergoeden. Dat houdt in dat er geen foto's meer nodig zouden zijn van de verminkte borst om een aanvraag te beoordelen. De Tweede Kamer vroeg dinsdag in het vragenuurtje opheldering over deze praktijken, na berichtgeving in media dat verzekeraars soms nog steeds foto's willen zien voordat zij toestemming geven.
In 2021 had de Kamer al unaniem het kabinet verzocht een einde te maken aan het inzenden van naaktfoto's aan zorgverzekeraars. Vooral voor vrouwen die te maken krijgen met borstkanker is dat een vernedering. Volgens PVV-Kamerlid Fleur Agema is het "ongelooflijk verdrietig" dat dit sindsdien niet is veranderd. Het gaat in dit soort situaties om een extra reconstructie die pas na enige tijd gewenst is, bijvoorbeeld als een eerdere operatie onvoldoende resultaat had.
Dijkstra, die voor het eerst de vertrokken Ernst Kuipers verving, noemde de verhalen van de vrouwen die te maken hebben met deze ingrijpende procedures "uiterst schrijnend". Ze wees erop dat de zorgverzekeraars al enige tijd met de plastisch chirurgen praten over betere procedures. Daar is volgens haar nu "deze belangrijke stap" uit voortgekomen. Het gesprek tussen de chirurgen en de verzekeraars over de invulling gaat nog door en Dijkstra zal dat streng in de gaten houden.
Een aantal fracties drong er bij Dijkstra op aan dat ook voor de vergoeding voor andere hersteloperaties geen naaktfoto's meer nodig zijn. Het kan dan gaan om brandwonden, een ongeluk of een ziekte waarvoor reconstructies nodig zijn. De minister wilde daar niet op vooruitlopen en komt er later op terug. Ze wees er op dat zorgverzekeraars ook de taak hebben om te sturen op de doelmatigheid en rechtmatigheid van de zorguitgaven.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten zal rond de geboorte van zijn kind enkele dagen met verlof gaan. Dat blijkt uit een Q&A op de site van D66. Maandag kondigden Jetten en zijn partner Nicolás Keenan aan komend voorjaar een kind te verwachten.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten en zijn partner Nicolás Keenan verwachten in 2027 een kind. De twee kondigden dat maandag aan op Instagram. Bij een foto waarop ze een echofoto vasthouden, schrijven ze dat ze hun eiceldonor, hun draagmoeder Lisa en hun gezinnen "super dankbaar" zijn.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Groningen en Noord-Drenthe roepen JA21 op het initiatiefwetsvoorstel om delen van het Groningenveld te behouden als gasreserve niet in te dienen. De regio wijst erop dat het voorstel haaks staat op de eerdere belofte van Den Haag om het Groningenveld definitief te sluiten.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PRO-partijleider Jesse Klaver heeft premier Rob Jetten uitgenodigd om komende week te onderhandelen over het belastingplan. Op een partijbijeenkomst in Amsterdam hekelt hij dat er nog altijd geen zicht is op een meerderheid voor dat pakket aan belastingen. "Als het kabinet stilvalt, moet het initiatief van ons komen."
1 dag geledenBANGKOK (ANP) - Nederland is net als een aantal andere landen weggelopen bij een bijeenkomst van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) toen de Russische minister van Financiën de groep zou toespreken. Dat meldt het ministerie van Financiën aan het ANP.
2 dagen geledenROTTERDAM (ANP) - Infraprojecten die deze vrijdag zijn uitgesteld, zullen later alsnog worden hervat, zei minister Vincent Karremans (Infrastructuur) op een persmoment bij de Calandbrug in Rotterdam. Hij weersprak dat van uitstel afstel komt. "De opgave die er lag voor die projecten is niet weg. Die zal op een gegeven moment weer worden opgepakt."
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-vicepremier Dilan Yeşilgöz blijft hopen op een akkoord over het belastingplan waar ook rechtse partijen achter staan. Zij gelooft niet dat zo'n deal verder uit zicht is geraakt nu JA21 nieuwe asieleisen op tafel heeft gelegd, en de SGP ruziet met zorgminister Sophie Hermans die eisen van de streng christelijke partij op het gebied van abortus niet wil inwilligen.
3 dagen geleden