Dijkstra blij met besluit voor versoepelen borstreconstructies
DEN HAAG (ANP) - Demissionair zorgminister Pia Dijkstra is blij met het besluit van de zorgverzekeraars om hersteloperaties van al eerder gereconstrueerde borsten makkelijker te vergoeden. Dat houdt in dat er geen foto's meer nodig zouden zijn van de verminkte borst om een aanvraag te beoordelen. De Tweede Kamer vroeg dinsdag in het vragenuurtje opheldering over deze praktijken, na berichtgeving in media dat verzekeraars soms nog steeds foto's willen zien voordat zij toestemming geven.
In 2021 had de Kamer al unaniem het kabinet verzocht een einde te maken aan het inzenden van naaktfoto's aan zorgverzekeraars. Vooral voor vrouwen die te maken krijgen met borstkanker is dat een vernedering. Volgens PVV-Kamerlid Fleur Agema is het "ongelooflijk verdrietig" dat dit sindsdien niet is veranderd. Het gaat in dit soort situaties om een extra reconstructie die pas na enige tijd gewenst is, bijvoorbeeld als een eerdere operatie onvoldoende resultaat had.
Dijkstra, die voor het eerst de vertrokken Ernst Kuipers verving, noemde de verhalen van de vrouwen die te maken hebben met deze ingrijpende procedures "uiterst schrijnend". Ze wees erop dat de zorgverzekeraars al enige tijd met de plastisch chirurgen praten over betere procedures. Daar is volgens haar nu "deze belangrijke stap" uit voortgekomen. Het gesprek tussen de chirurgen en de verzekeraars over de invulling gaat nog door en Dijkstra zal dat streng in de gaten houden.
Een aantal fracties drong er bij Dijkstra op aan dat ook voor de vergoeding voor andere hersteloperaties geen naaktfoto's meer nodig zijn. Het kan dan gaan om brandwonden, een ongeluk of een ziekte waarvoor reconstructies nodig zijn. De minister wilde daar niet op vooruitlopen en komt er later op terug. Ze wees er op dat zorgverzekeraars ook de taak hebben om te sturen op de doelmatigheid en rechtmatigheid van de zorguitgaven.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet lijkt nog altijd geen keuze te hebben gemaakt tussen steun van de linker- of rechterflank voor het belastingplan. Dat terwijl de tijd om dat plan aan te passen opraakt. De behandeling in de Tweede Kamer gaat volgende week verder, een week later staan de stemmingen gepland. De voorstellen moeten ook nog door de Eerste Kamer en de Belastingdienst heeft tijd nodig om alle veranderingen voor te bereiden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gesprekken tussen boerenorganisaties LTO en NAJK en landbouwminister Jaimi van Essen over mogelijke aanpassingen aan zijn stikstofplannen zijn nog steeds niet afgerond. Na een nachtelijke ronde onderhandelingen praten de boerenvertegenwoordigers en de D66-minister vrijdagochtend verder, zeggen bronnen rond het overleg tegen het ANP.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen van onderwijs gaat nog niet mee in het verzoek van de Kamer om generatieve AI voor basisschoolleerlingen te verbieden. "Ik snap de zorg heel erg", zei de VVD-staatssecretaris in een debat over haar begroting. "Maar om het nu zo stevig neer te zetten, daar heb ik gewoon echt nog wat meer tijd voor nodig."
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer wil dat de 40 miljoen euro die jaarlijks zou worden uitgetrokken voor het renteplafond op de studielening alsnog wordt uitgegeven aan studenten. Ilana Rooderkerk (D66) diende daarvoor een voorstel in samen met het CDA, de VVD, JA21 en de ChristenUnie.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Basisschoolleerlingen mogen geen generatieve AI gebruiken, vindt de Tweede Kamer. Een ruime meerderheid steunt een motie van Volt en CDA die het kabinet vraagt om een verbod te regelen. Volt-leider Laurens Dassen dient de motie donderdag in tijdens het debat over de onderwijsbegroting. Kamerleden van PRO, D66, Partij voor de Dieren, DENK, 50PLUS, SP, ChristenUnie en JA21 hebben hun namen er ook onder gezet.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het minimumuurloon gaat vanaf 1 januari 2027 omhoog naar 15,29 euro. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid, D66) in een brief aan de Tweede Kamer.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Financiën Eelco Heinen vond het renteplafond voor studieleningen kort nadat dit in het coalitieakkoord was afgesproken al te duur. In documenten van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap die op verzoek van de Tweede Kamer openbaar zijn gemaakt, schrijven ambtenaren dat de VVD-minister een vast renteplafond van 2,5 procent een te groot risico vindt.
19 uur geleden