Dijkstra blij met besluit voor versoepelen borstreconstructies
DEN HAAG (ANP) - Demissionair zorgminister Pia Dijkstra is blij met het besluit van de zorgverzekeraars om hersteloperaties van al eerder gereconstrueerde borsten makkelijker te vergoeden. Dat houdt in dat er geen foto's meer nodig zouden zijn van de verminkte borst om een aanvraag te beoordelen. De Tweede Kamer vroeg dinsdag in het vragenuurtje opheldering over deze praktijken, na berichtgeving in media dat verzekeraars soms nog steeds foto's willen zien voordat zij toestemming geven.
In 2021 had de Kamer al unaniem het kabinet verzocht een einde te maken aan het inzenden van naaktfoto's aan zorgverzekeraars. Vooral voor vrouwen die te maken krijgen met borstkanker is dat een vernedering. Volgens PVV-Kamerlid Fleur Agema is het "ongelooflijk verdrietig" dat dit sindsdien niet is veranderd. Het gaat in dit soort situaties om een extra reconstructie die pas na enige tijd gewenst is, bijvoorbeeld als een eerdere operatie onvoldoende resultaat had.
Dijkstra, die voor het eerst de vertrokken Ernst Kuipers verving, noemde de verhalen van de vrouwen die te maken hebben met deze ingrijpende procedures "uiterst schrijnend". Ze wees erop dat de zorgverzekeraars al enige tijd met de plastisch chirurgen praten over betere procedures. Daar is volgens haar nu "deze belangrijke stap" uit voortgekomen. Het gesprek tussen de chirurgen en de verzekeraars over de invulling gaat nog door en Dijkstra zal dat streng in de gaten houden.
Een aantal fracties drong er bij Dijkstra op aan dat ook voor de vergoeding voor andere hersteloperaties geen naaktfoto's meer nodig zijn. Het kan dan gaan om brandwonden, een ongeluk of een ziekte waarvoor reconstructies nodig zijn. De minister wilde daar niet op vooruitlopen en komt er later op terug. Ze wees er op dat zorgverzekeraars ook de taak hebben om te sturen op de doelmatigheid en rechtmatigheid van de zorguitgaven.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink gaat deze week hard zijn best doen om in de Eerste Kamer steun te krijgen voor de twee strenge asielwetten. "Jazeker wel. Ik zet alles in wat nodig is", zei de CDA-bewindsman donderdagmiddag tegen journalisten. Die steun voor één van deze wetten is onzeker geworden toen de PVV woensdag bekendmaakte wél voor de wetten van partijgenoot Marjolein Faber te stemmen, maar niet voor de reparatie van de toevoeging die een illegaal verblijf strafbaar maakt.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gedupeerde ouders gaan niets merken van de vondst van tientallen miljoenen documenten met betrekking tot het schandaal rond de kinderopvangtoeslag in een datakluis van de Belastingdienst. Ook niet als daar gegevens bij zitten waaruit blijkt dat zij ten onrechte of te ruimhartig zijn gecompenseerd. Dat heeft partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) gezegd in een Kamerdebat.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, CDA en VVD willen bedrijven tegemoetkomen in de kosten voor elektriciteit. Geld dat daarvoor is klaargezet in het coalitieakkoord voor 2028, wil de minderheidscoalitie eerder uitgeven, zeggen de partijen donderdag in een debat over de verduurzaming van de industrie.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer is zeer ontstemd omdat een datakluis met tientallen miljoenen documenten die betrekking hebben op het toeslagenschandaal jarenlang buiten beeld is gebleven. Onder meer de regeringspartijen D66, CDA en VVD hebben daar in een debat met partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) opheldering over gevraagd.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft de Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado ontvangen op zijn ministerie. Zij won vorig jaar de Nobelprijs voor de Vrede.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De PVV geeft geen steun aan de reparatiewet die in de Eerste Kamer nodig is voor een meerderheid voor de asielplannen van het vorige kabinet. Dat schrijft PVV-senator Alexander van Hattem op X. De 'reparatie' was bedoeld om een van de twee asielwetten van voormalig PVV-minister Marjolein Faber minder streng te maken voor wie hulp biedt aan mensen die hier illegaal verblijven. Maar daar wil de PVV-fractie in de senaat niet aan, aldus Van Hattem.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft dinsdag met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio gesproken over de inzet van een aantal Europese en Aziatische landen om de Straat van Hormuz te beschermen. Daarbij is wel benadrukt dat er eerst een einde aan de vijandelijkheden moet komen, zei Berendsen na afloop van het gesprek tegen media.
2 dagen geleden