Dijkstra blij met besluit voor versoepelen borstreconstructies
DEN HAAG (ANP) - Demissionair zorgminister Pia Dijkstra is blij met het besluit van de zorgverzekeraars om hersteloperaties van al eerder gereconstrueerde borsten makkelijker te vergoeden. Dat houdt in dat er geen foto's meer nodig zouden zijn van de verminkte borst om een aanvraag te beoordelen. De Tweede Kamer vroeg dinsdag in het vragenuurtje opheldering over deze praktijken, na berichtgeving in media dat verzekeraars soms nog steeds foto's willen zien voordat zij toestemming geven.
In 2021 had de Kamer al unaniem het kabinet verzocht een einde te maken aan het inzenden van naaktfoto's aan zorgverzekeraars. Vooral voor vrouwen die te maken krijgen met borstkanker is dat een vernedering. Volgens PVV-Kamerlid Fleur Agema is het "ongelooflijk verdrietig" dat dit sindsdien niet is veranderd. Het gaat in dit soort situaties om een extra reconstructie die pas na enige tijd gewenst is, bijvoorbeeld als een eerdere operatie onvoldoende resultaat had.
Dijkstra, die voor het eerst de vertrokken Ernst Kuipers verving, noemde de verhalen van de vrouwen die te maken hebben met deze ingrijpende procedures "uiterst schrijnend". Ze wees erop dat de zorgverzekeraars al enige tijd met de plastisch chirurgen praten over betere procedures. Daar is volgens haar nu "deze belangrijke stap" uit voortgekomen. Het gesprek tussen de chirurgen en de verzekeraars over de invulling gaat nog door en Dijkstra zal dat streng in de gaten houden.
Een aantal fracties drong er bij Dijkstra op aan dat ook voor de vergoeding voor andere hersteloperaties geen naaktfoto's meer nodig zijn. Het kan dan gaan om brandwonden, een ongeluk of een ziekte waarvoor reconstructies nodig zijn. De minister wilde daar niet op vooruitlopen en komt er later op terug. Ze wees er op dat zorgverzekeraars ook de taak hebben om te sturen op de doelmatigheid en rechtmatigheid van de zorguitgaven.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Ambtenaren van het ministerie van Financiën adviseerden vorig jaar tegen het ondertekenen van voorlopige afspraken met Tata Steel over verduurzaming. In de deal staat dat de staalfabriek in IJmuiden miljoenen tonnen CO2 minder gaat uitstoten en dat de overheid daar maximaal 2 miljard euro aan meebetaalt.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland maakt nog eens 4 miljoen euro vrij voor de bestrijding van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo (DRC) en Oeganda. Het geld is bestemd voor de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), meldt minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) woensdag.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Sommige dieren die niet in Nederland horen, mogen worden afgeschoten zonder opdracht van de provincie. Minister Jaimi van Essen (Natuur, D66) heeft daarvoor nieuwe regels gepubliceerd die hij op 1 januari wil laten ingaan. Op een lijst met 23 zogeheten invasieve exoten staan bijvoorbeeld de nijlgans, de wasbeer en de grijze eekhoorn.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten verwacht snel resultaat van een nieuwe Europese coalitie tegen ballistische raketten. "We verwachten eigenlijk binnen een jaar al te kunnen leveren voor een deel van het luchtafweergeschut, en binnen anderhalf jaar voor de meer complexe gevallen", zegt hij tegen het ANP.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland keurt het plan van de Amerikaanse president Donald Trump af om geld te gaan vragen van schepen die door de Straat van Hormuz varen. Dat zegt premier Rob Jetten tegen het ANP. "Van tolheffing kan geen sprake zijn. Dat vinden we echt Europabreed."
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat meedoen aan militaire oefeningen met Oekraïne. Dat zei premier Rob Jetten tegen het ANP na een bijeenkomst van de Coalition of the Willing in Parijs. De oefeningen vinden niet plaats in Oekraïne, maar op grondgebied van de EU, aldus de premier.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) neemt maatregelen bij het aanmeldcentrum van Ter Apel nadat Rode Kruis en VluchtelingenWerk hun werk hier hebben gestaakt om de veiligheid. Asielzoekers die door grote drukte niet kunnen worden toegelaten tot het asielzoekerscentrum hoeven vanaf woensdag niet meer te wachten op het gras en worden in plaats daarvan overdag opgevangen in een pand op het terrein. Het terrein rond het asielzoekerscentrum wordt bovendien uitgeroepen tot veiligheidsrisicogebied, wat preventief fouilleren mogelijk maakt.
3 dagen geleden