Dijksma van Utrecht in race voor beste burgemeester van de wereld
UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht dingt mee naar de titel 'beste burgemeester van de wereld'. Zij is genomineerd samen met acht andere kanshebbers, onder wie Vitaliy Klitschko van Kyiv. In januari maakt de organisatie bekend wie de hoofdprijs krijgt.
Dijksma is onder meer genomineerd om de samenwerking die zij zoekt met andere steden, aldus organisator van de prijs City Mayors Foundation. Medebewoners die haar hebben aanbevolen als finalist omschrijven Dijksma als een "echte moeder van alle burgers". "Ze is een vechter, standvastig en zorgzaam. Een ware leider die zich durft uit te spreken. Alles voor een fijne, leefbare plek voor iedere Utrechter."
"Het is een eer om bij de laatste negen genomineerden te horen. Ik zet mij elke dag met veel liefde in voor mijn stad en het is hartverwarmend om te zien dat dit gewaardeerd wordt", laat Dijksma in een reactie weten.
De City Mayors Foundation is een internationale denktank die zich richt op het lokale bestuur. In 2021 won de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb de internationale titel.
Meer uit Politiek
UTRECHT (ANP) - Een "fundamentele koerswijziging" is nodig voor steun van GroenLinks-PvdA. Die boodschap bracht partijleider Jesse Klaver over aan coalitiepartijen D66, VVD en CDA op een bijeenkomst in Utrecht. "Verwar onze uitgestoken hand niet met een blanco cheque."
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International maakt zich "ernstige zorgen" over de rechten van vluchtelingen in het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord. "Mensen op de vlucht worden al jarenlang gestigmatiseerd en ontmenselijkt in het politieke debat. Het is schokkend om te lezen dat de rechten van mensen die vluchten voor oorlog en vervolging nog verder worden afgebroken", aldus de hulporganisatie over de plannen van D66, VVD en CDA.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - Dat het CDA weer mee gaat regeren, betekent dat het lastig gaat worden, verwacht partijleider Henri Bontenbal. Op een partijcongres in Den Bosch blikt hij vooruit op de fase na het net gepresenteerde coalitieakkoord. "Als we verantwoordelijkheid dragen, worden we ook weer stevig aangesproken op het regeringsbeleid. Dat is nu eenmaal hoe het gaat."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Als Rob Jetten premier van Nederland wordt, is hij de jongste minister-president ooit. Dat blijkt uit data die het ANP vergeleek. In maart wordt Jetten 39 jaar. De gemiddelde leeftijd van Nederlandse premiers is 55,1 jaar.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema verwacht een normaal gesprek te kunnen voeren met toekomstig premier Rob Jetten. Dat vertelt ze in Het Parool. Het vorige kabinet was Amsterdam volgens Halsema "liever kwijt dan rijk".
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Fractieleider Lidewij de Vos van het uiterst rechtse Forum voor Democratie heeft weinig goede woorden over voor het regeerakkoord van D66, VVD en CDA. "Op vrijwel alle vlakken slaan deze partijen de verkeerde richting in", laat De Vos in een verklaring weten.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet gaat geen nieuwe medische evacuatie van kinderen uit Gaza meer regelen. Het is aan het volgende kabinet om hierover een besluit te nemen, schrijven staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) en minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag aan de Tweede Kamer.
2 dagen geleden