Dijksma van Utrecht in race voor beste burgemeester van de wereld
UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht dingt mee naar de titel 'beste burgemeester van de wereld'. Zij is genomineerd samen met acht andere kanshebbers, onder wie Vitaliy Klitschko van Kyiv. In januari maakt de organisatie bekend wie de hoofdprijs krijgt.
Dijksma is onder meer genomineerd om de samenwerking die zij zoekt met andere steden, aldus organisator van de prijs City Mayors Foundation. Medebewoners die haar hebben aanbevolen als finalist omschrijven Dijksma als een "echte moeder van alle burgers". "Ze is een vechter, standvastig en zorgzaam. Een ware leider die zich durft uit te spreken. Alles voor een fijne, leefbare plek voor iedere Utrechter."
"Het is een eer om bij de laatste negen genomineerden te horen. Ik zet mij elke dag met veel liefde in voor mijn stad en het is hartverwarmend om te zien dat dit gewaardeerd wordt", laat Dijksma in een reactie weten.
De City Mayors Foundation is een internationale denktank die zich richt op het lokale bestuur. In 2021 won de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb de internationale titel.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Dit jaar gaat 328 miljoen euro extra naar de begroting van ontwikkelingshulp. Daarover heeft D66-minister Sjoerd Sjoerdsma een akkoord bereikt met GroenLinks-PvdA. Daardoor zal er naar verwachting voldoende steun zijn om de begroting door de Eerste Kamer te loodsen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat het kabinet-Jetten de trend van gesneuvelde politieke beloften doorbreekt. Zowel oppositie als coalitie is het eens met de kritiek die de Algemene Rekenkamer heeft op de overheidsresultaten in 2025, waarin veel gestelde doelen niet werden gehaald. "De overheid moet gaan presteren. De belangrijkste vraag is wat mij betreft niet wat de overheid uitgeeft, maar wat het oplevert", zei D66'er Henk-Jan Oosterhuis.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer was begin 2020 niet voorbereid op een pandemie. Dat zei toenmalig Kamervoorzitter Khadija Arib woensdag tijdens haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State heeft geen bezwaar tegen de naamsverandering van GroenLinks-PvdA naar Progressief Nederland, kortweg PRO, bij de komende verkiezingen voor de Tweede Kamer en het Europees Parlement. Lokale partijen met 'pro' in de naam vreesden voor naamsverwarring. Ze waren het er daarom niet mee eens dat de Kiesraad akkoord was gegaan met de naamsverandering.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 80 procent van de Nederlanders heeft afkeer van een bepaalde politieke partij, blijkt uit het Nationaal Kiezersonderzoek over de afgelopen Tweede Kamerverkiezingen. Die afkeer is er veelal tussen de politieke flanken onderling, bijvoorbeeld van GroenLinks-PvdA-stemmers tegen de PVV of van BBB-kiezers tegen GroenLinks-PvdA.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een ruime meerderheid in de Tweede Kamer wil dat het minderheidskabinet niet langer politieke akkoorden sluit met partijen die geweld tegen vluchtelingen goedpraten of aanmoedigen, of die omvolkingstheorieën bezigen. Ook de regeringspartijen D66, VVD en CDA stemden voor.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Esmah Lahlah verlaat de Tweede Kamer en wordt wethouder in Amsterdam. Dat heeft het Kamerlid van Progressief Nederland (PRO, voorheen GroenLinks-PvdA) bekendgemaakt op Instagram. "Ik kies voor Amsterdam. Ik kies voor lokaal bestuur."
1 dag geleden