Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dijklander Ziekenhuis vraagt Rijkswaterstaat vergoeding om A7

Dijklander Ziekenhuis vraagt Rijkswaterstaat vergoeding om A7

HOORN (ANP) - Het Dijklander Ziekenhuis in Hoorn heeft Rijkswaterstaat om een vergoeding gevraagd voor kosten die gemaakt moeten worden door de langdurige werkzaamheden aan de brug van de A7, meldt het ziekenhuis vrijdag desgevraagd. Ook is "financiële compensatie gevraagd voor het verwachte productieverlies. Deze compensatie moet ervoor zorgen dat wij op korte en lange termijn onze zorg kunnen blijven leveren zoals we dat nu ook doen", staat in een verklaring. Met productieverlies doelt het ziekenhuis op mogelijk uitstel van behandelingen, legt een woordvoerster uit.

Het ziekenhuis heeft diverse maatregelen getroffen in verband met de werkzaamheden, die maandag beginnen en vijf maanden gaan duren. Zo is onder meer in de planning zo mogelijk rekening gehouden met waar een patiënt woont. Ook worden waar mogelijk telefonische consulten ingepland, zijn er meer spreekurenmogelijkheden ingepland op de 'buitenlocaties' Volendam en Enkhuizen en zijn er extra zogeheten piketkamers gecreëerd voor zorgverleners die willen overnachten.

Ook is er gekeken of dingen anders georganiseerd kunnen worden. Zo is bijvoorbeeld geregeld dat echo's niet alleen in het IVF-centrum in Purmerend gedaan kunnen worden, maar ook in Hoorn. "Zodat deze vrouwen de reis naar Purmerend niet hoeven te maken tijdens de werkzaamheden aan de A7."

Pendelbus

Een speciale pendelbus hoeft niet ingezet te worden, aldus het ziekenhuis. Dit omdat het station van Hoorn op korte loopafstand ligt van het ziekenhuis. En omdat de vestiging in Purmerend goed te bereiken is via een busverbinding vanaf het station.

Rijkswaterstaat heeft de claim van het ziekenhuis ontvangen, zegt een woordvoerder. "We zijn daarover in constructief overleg." Volgens hem past de aanvraag binnen een bestaande "financiële regeling nadeelcompensatie", waarnaar een commissie nog gaat kijken. Over de hoogte van de gevraagde vergoeding kon hij geen uitspraken doen.

Meer uit Binnenland

Inzet Evertsen niet verlengd, schip keert binnenkort terug

DEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.

1 uur geleden
Brandweer blust meerdere nieuwe bosbranden

KOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.

3 uur geleden
Natuurbrand bij Weert laait op door wind en warmte

WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.

5 uur geleden
Brand bij 't Harde heeft nog meerdere vuurhaarden

'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."

6 uur geleden
Duizenden mensen applaudisseren luid voor overleden Jade Kops

NAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.

6 uur geleden
Brandweer wil sneller blussen bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.

7 uur geleden
Twee Chinook-helikopters ingezet bij natuurbrand 't Harde

'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.

8 uur geleden