Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dijklander Ziekenhuis vraagt Rijkswaterstaat vergoeding om A7

Dijklander Ziekenhuis vraagt Rijkswaterstaat vergoeding om A7

HOORN (ANP) - Het Dijklander Ziekenhuis in Hoorn heeft Rijkswaterstaat om een vergoeding gevraagd voor kosten die gemaakt moeten worden door de langdurige werkzaamheden aan de brug van de A7, meldt het ziekenhuis vrijdag desgevraagd. Ook is "financiële compensatie gevraagd voor het verwachte productieverlies. Deze compensatie moet ervoor zorgen dat wij op korte en lange termijn onze zorg kunnen blijven leveren zoals we dat nu ook doen", staat in een verklaring. Met productieverlies doelt het ziekenhuis op mogelijk uitstel van behandelingen, legt een woordvoerster uit.

Het ziekenhuis heeft diverse maatregelen getroffen in verband met de werkzaamheden, die maandag beginnen en vijf maanden gaan duren. Zo is onder meer in de planning zo mogelijk rekening gehouden met waar een patiënt woont. Ook worden waar mogelijk telefonische consulten ingepland, zijn er meer spreekurenmogelijkheden ingepland op de 'buitenlocaties' Volendam en Enkhuizen en zijn er extra zogeheten piketkamers gecreëerd voor zorgverleners die willen overnachten.

Ook is er gekeken of dingen anders georganiseerd kunnen worden. Zo is bijvoorbeeld geregeld dat echo's niet alleen in het IVF-centrum in Purmerend gedaan kunnen worden, maar ook in Hoorn. "Zodat deze vrouwen de reis naar Purmerend niet hoeven te maken tijdens de werkzaamheden aan de A7."

Pendelbus

Een speciale pendelbus hoeft niet ingezet te worden, aldus het ziekenhuis. Dit omdat het station van Hoorn op korte loopafstand ligt van het ziekenhuis. En omdat de vestiging in Purmerend goed te bereiken is via een busverbinding vanaf het station.

Rijkswaterstaat heeft de claim van het ziekenhuis ontvangen, zegt een woordvoerder. "We zijn daarover in constructief overleg." Volgens hem past de aanvraag binnen een bestaande "financiële regeling nadeelcompensatie", waarnaar een commissie nog gaat kijken. Over de hoogte van de gevraagde vergoeding kon hij geen uitspraken doen.

Meer uit Binnenland

Zes bestuurders die nog vastzaten na A12-blokkade vrijgelaten

UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.

7 uur geleden
Koninklijk bezoek Dokkum trok 21.000 mensen, burgemeester blij

DOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.

7 uur geleden
Eerste asielzoekers dinsdag naar opvang in Zeelandhallen Goes

GOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.

7 uur geleden
Gemeente Breda: plein binnenstad vol

BREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.

7 uur geleden
Utrecht: Stadhuisplein en Oudkerkhof vol door drukte

UTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.

7 uur geleden
Willem-Alexander sluit 'onvergetelijke Koningsdag' in Dokkum af

DOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.

9 uur geleden
NS: treinen druk maar beheersbaar op Koningsdag

DEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.

10 uur geleden