Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dijklander Ziekenhuis vraagt Rijkswaterstaat vergoeding om A7

Dijklander Ziekenhuis vraagt Rijkswaterstaat vergoeding om A7

HOORN (ANP) - Het Dijklander Ziekenhuis in Hoorn heeft Rijkswaterstaat om een vergoeding gevraagd voor kosten die gemaakt moeten worden door de langdurige werkzaamheden aan de brug van de A7, meldt het ziekenhuis vrijdag desgevraagd. Ook is "financiële compensatie gevraagd voor het verwachte productieverlies. Deze compensatie moet ervoor zorgen dat wij op korte en lange termijn onze zorg kunnen blijven leveren zoals we dat nu ook doen", staat in een verklaring. Met productieverlies doelt het ziekenhuis op mogelijk uitstel van behandelingen, legt een woordvoerster uit.

Het ziekenhuis heeft diverse maatregelen getroffen in verband met de werkzaamheden, die maandag beginnen en vijf maanden gaan duren. Zo is onder meer in de planning zo mogelijk rekening gehouden met waar een patiënt woont. Ook worden waar mogelijk telefonische consulten ingepland, zijn er meer spreekurenmogelijkheden ingepland op de 'buitenlocaties' Volendam en Enkhuizen en zijn er extra zogeheten piketkamers gecreëerd voor zorgverleners die willen overnachten.

Ook is er gekeken of dingen anders georganiseerd kunnen worden. Zo is bijvoorbeeld geregeld dat echo's niet alleen in het IVF-centrum in Purmerend gedaan kunnen worden, maar ook in Hoorn. "Zodat deze vrouwen de reis naar Purmerend niet hoeven te maken tijdens de werkzaamheden aan de A7."

Pendelbus

Een speciale pendelbus hoeft niet ingezet te worden, aldus het ziekenhuis. Dit omdat het station van Hoorn op korte loopafstand ligt van het ziekenhuis. En omdat de vestiging in Purmerend goed te bereiken is via een busverbinding vanaf het station.

Rijkswaterstaat heeft de claim van het ziekenhuis ontvangen, zegt een woordvoerder. "We zijn daarover in constructief overleg." Volgens hem past de aanvraag binnen een bestaande "financiële regeling nadeelcompensatie", waarnaar een commissie nog gaat kijken. Over de hoogte van de gevraagde vergoeding kon hij geen uitspraken doen.

Meer uit Binnenland

Bussen met asielzoekers van Ter Apel onderweg naar Groningen

TER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn rond 21.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het opvangcentrum in Ter Apel. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden zondagochtend weer teruggebracht.

4 uur geleden
Patiënt Radboudumc heeft geen ebola, blijkt uit onderzoek

NIJMEGEN (ANP) - De patiënt die op 21 mei in het Radboudumc is opgenomen wegens een lage verdenking op ebola, is negatief getest op die ziekte. "Dat betekent dat uit bloedonderzoek blijkt dat deze patiënt geen ebola heeft. De patiënt krijgt de nodige zorg op een normale zorgafdeling", meldt het Nijmeegse ziekenhuis zaterdag.

5 uur geleden
Tientallen activisten aangehouden na spoorblokkade Utrecht CS

UTRECHT (ANP) - De politie heeft 27 actievoerders van Extinction Rebellion (XR) aangehouden na hun blokkade van het spoor op station Utrecht Centraal. Ze stapten rond 13.15 uur meerdere sporen op. Pas toen alle treinen waren stilgezet, kon de politie zelf veilig het spoor op.

5 uur geleden
Lokaal eerste tropische dag, parkeerplaatsen stranden vol

ZANDVOORT/SCHEVENINGEN (ANP) - Veel mensen hebben het zomerse weer aangegrepen om naar het strand te gaan. In Zandvoort zijn de parkeerplaatsen vol en roept de gemeente op met het openbaar vervoer, de fiets of de scooter te komen. In Scheveningen zijn de parkeergarages bij het Kurhaus en de Nieuwe Parklaan vol, maar er blijken nog ruim vierhonderd parkeerplaatsen te zijn in de parkeergarage aan de Zwolseweg, meldt een woordvoerder van de gemeente.

9 uur geleden
Hart voor Den Haag en D66: onderhandelingen definitief geklapt

DEN HAAG (ANP) - De coalitieonderhandelingen tussen Hart voor Den Haag en D66 zijn definitief geklapt. Daarmee is de deur voor coalitievorming tussen Hart voor Den Haag en D66 in het slot gevallen, melden zowel Hart voor Den Haag-voorman Richard de Mos als D66-fractievoorzitter Yousef Assad.

9 uur geleden
Rode Kruis zet 175 bedden klaar in nachtopvang in Groningen

GRONINGEN (ANP) - Het Rode Kruis gaat 175 bedden klaarzetten in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Dat meldt een woordvoerder van de organisatie. Rond 16.00 uur zal de opbouw van de opvanglocatie beginnen.

10 uur geleden
Politie haalt actievoerders XR van spoor bij Utrecht Centraal

UTRECHT(ANP) - De politie heeft de actievoerders van Extinction Rebellion van het spoor bij Utrecht Centraal gehaald. De activisten, die willen dat het kabinet Israël per direct strengere sancties oplegt, betraden het spoor rond 13.15 uur. Daarvoor hielden enkele tientallen demonstranten een sit-in in de hal van het station.

11 uur geleden