Dijkhoff ziet verder af van wachtgeld
DEN HAAG (ANP) - VVD-fractievoorzitter Klaas Dijkhoff ziet verder af van wachtgeld. Hij houdt vol dat hij daar recht op heeft, maar zet zijn "mening opzij" nu hij opnieuw in opspraak is gekomen door een ten onrechte ontvangen reiskostenvergoeding.
Dijkhoff streek de afgelopen tijd 4900 euro per jaar op voor reiskosten die hij niet maakte, ontdekte HP De Tijd. De tweede man van de VVD heeft een auto met chauffeur. Dijkhoff spreekt van "een stomme fout".
Hij verkeerde in de veronderstelling dat hij die reiskostenvergoeding niet ontving, maar controleerde dat niet. "Ik ben zo stom geweest om het niet te checken op mijn loonstrook. Daardoor heb ik een vergoeding ontvangen die ik nooit heb willen krijgen." Het geld is inmiddels teruggestort, zegt de voorman van de VVD-fractie in de Tweede Kamer.
Beschadigd
Vorige week moest Dijkhoff zich al verantwoorden omdat hij bovenop zijn salaris wachtgeld ontving. Dat is niet de bedoeling van de wachtgeldregeling, vinden veel critici. Dijkhoff gaf echter geen krimp en kreeg steun van onder anderen premier Mark Rutte.
Dijkhoff houdt vast aan de "niet populaire" opvatting dat hij zijn toelage verdient. Hij stort het ontvangen geld ook niet terug. Maar hij vindt "dat in deze discussie onze fractie op inhoud het debat moet kunnen voeren, zonder iedere keer aangesproken te worden op mijn persoonlijk keuze". Hij heeft "helaas gemerkt" dat zijn fractiegenoten werden aangesproken op zijn keuzes.
Hij kan zich voorstellen dat de twee kwesties hem hebben beschadigd. "Maar eerlijk gezegd: toen ik die toelage ooit accepteerde, wist ik dat er gedoe kwam. Dat vind ik ook niet erg. Inhoudelijk sta ik er nog steeds volledig achter." Dat altijd nog "liever dan een politiek correcte, maar in mijn ogen feitelijk en juridisch incorrecte mening" verkondigen, stelt hij.
Meer uit Politiek
NEW YORK (ANP/AFP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas heeft de Europese lidstaten opgeroepen om de sancties tegen Rusland van kracht te laten blijven. "Sancties vormen een belangrijke pijler van onze reactie op de oorlog van Rusland", zei ze in New York tegen verslaggevers. "We hebben die stabiliteit nodig", zei Kallas.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ouders gaan vanaf 2029 een iets hogere eigen bijdrage betalen voor kinderopvang dan eerder het plan was. Het kabinet kiest ervoor om de opvang voor 95,6 procent te vergoeden, in plaats van de eerder genoemde 96 procent. Dit komt omdat de uitvoering van het nieuwe stelsel en het toezicht duurder uitpakken dan in eerste instantie verwacht.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen met een laag inkomen kunnen 4000 of 6000 euro subsidie krijgen als ze een tweedehands elektrische auto kopen. Dat wil staatssecretaris Annet Bertram (CDA), die over duurzaam vervoer gaat. Het kabinet heeft 52,4 miljoen euro beschikbaar voor de regeling.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, VVD en CDA zien geen heil in het SP-plan om het eigen risico af te schaffen voor slachtoffers van seksueel geweld die medische hulp nodig hebben. Dat bleek tijdens een debat over een voorstel van Sarah Dobbe (SP) om de zorg voor slachtoffers van seksueel geweld te verbeteren.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De situatie van kinderen van asielzoekers die nu in noodopvanglocaties zitten, moet beter. Dat zegt asielminister Bart van den Brink in reactie op de "urgente aanbeveling" van de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) om binnen zes maanden met verbeteringen te komen. Hij pleit voor het "versneld afbouwen van noodopvanglocaties", maar komt niet direct met maatregelen om dit te bereiken en wijst op staand beleid.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vier gemeenten hebben bij de provincie Utrecht hun zorgen geuit over het provinciale plan voor het landelijk gebied. In een brief aan Provinciale Staten schrijven de gemeenten Leusden, Woudenberg, Rhenen en Renswoude dat de stikstofmaatregelen bij boeren en andere betrokken partijen leiden tot onzekerheid en onrust en dat het vertrouwen in de overheid daardoor afneemt.
14 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant wil de proeftuin worden waarin nauwkeurig wordt gekeken naar de effecten die bijvoorbeeld woningbouw, uitbreiding van Defensie en natuurherstel gezamenlijk hebben voor een gebied. Tijdens overleg tussen provincies, gemeenten, waterschappen en rijksoverheid heeft Brabant aangeboden de nieuwe aanpak voor ruimtelijke keuzes uit te proberen in de provincie. Te beginnen in Woensdrecht.
14 uur geleden