Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dijkhoff 'ergert' zich aan overactieve rechter

Dijkhoff 'ergert' zich aan overactieve rechter

ARNHEM (ANP) - Rechters gaan soms met de regels aan de haal en dwingen zo zaken af, vindt Klaas Dijkhoff, de leider van de VVD in de Tweede Kamer. De tweede man van de grootste regeringspartij stoort zich daaraan, zei hij op het VVD-congres in Arnhem. Hij wees op de rechter die in mei een streep zette door het stikstofbeleid van het kabinet en het zo tot ingrijpende maatregelen dwong.

Dijkhoff ergert zich aan rechters die "creatief of te extensief gebruikmaken van de regels die er zijn en dingen opleggen". Dat mensen steeds naar de rechter stappen is ook "vaak bloedirritant. Dat zijn ook nog vaak mensen met een andere mening dan wij, die daar tijd in steken." Tegelijkertijd is het een "heel mooi liberaal principe" dat iedereen de rechter kan vragen ervoor te zorgen dat de overheid zich aan haar eigen regels houdt.

Dijkhoff steekt de hand vooral in eigen boezem. "Als we weten dat dat vaker voorkomt, mogen mensen van politici verwachten dat ze rekening houden met zo'n uitslag en plannen hebben klaarliggen" om de regels aan te passen.

Meer uit Politiek

Minister Klever ontving 16.501 euro te veel bij ON!

HILVERSUM (ANP) - Minister Reinette Klever van Ontwikkelingssamenwerking heeft toen zij zakelijk directeur was bij Ongehoord Nederland meer vergoeding ontvangen dan de omroep volgens zijn eigen statuten toestaat. Dat meldt Ongehoord Nederland (ON!) woensdag in zijn jaarverslag 2024.

14 uur geleden
Minister moet verbreden snelwegen Utrecht beter onderbouwen

DEN HAAG (ANP) - De plannen van minister Barry Madlener (Infrastructuur) om snelwegen rond Utrecht te verbreden kunnen voorlopig niet worden uitgevoerd. Hij moet eerst onderzoeken of het stikstofrekenwerk wel in orde is, oordeelt de Raad van State.

22 uur geleden
Advies RvS aan Kamer: laat wijzigingsvoorstellen beter nakijken

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerleden moeten amendementen laten nakijken op de gevolgen en de uitvoerbaarheid, stelt de Raad van State in een advies. Nu worden de voorstellen voor een wetswijziging vaak snel gemaakt en ingediend tijdens debatten, wat volgens de raad ten koste kan gaan van de kwaliteit.

1 dag geleden
Schoof na uitvaart: grootsheid van Franciscus schuilde in eenvoud

DEN HAAG (ANP) - "De grootsheid van paus Franciscus schuilde in zijn eenvoud en medemenselijkheid", schrijft minister-president Dick Schoof op X na de uitvaart van de paus. "Die levensinstelling was ook vandaag bij zijn uitvaart duidelijk te zien en te horen."

4 dagen geleden
Geen geld kabinet tegen duurdere NS-kaartjes in 2026

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt geen geld uit om de stijging van de prijskaartjes bij de NS volgend jaar te dempen. Dat heeft ov-staatssecretaris Chris Jansen gemeld aan de Tweede Kamer. Mogelijk worden ritten op rustige trajecten geschrapt.

5 dagen geleden
Wiersma trekt 2,2 miljard euro uit voor stikstofaanpak

DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma trekt 2,2 miljard euro uit voor een startpakket aan stikstofmaatregelen. Het kabinet begint met een regionale aanpak rondom natuurgebieden de Veluwe en De Peel.

5 dagen geleden
Brekelmans ziet geen vredesdeal Oekraïne op heel korte termijn

DEN HAAG (ANP) - Minister Ruben Brekelmans (Defensie, VVD) verwacht niet snel een vredesdeal tussen Oekraïne en Rusland waar de VS op aandringen. "Ik voorzie niet op heel korte termijn een uitkomst", zei hij vrijdag. President Donald Trump dreigt zich terug te trekken uit de onderhandelingen als er niet snel een akkoord komt.

5 dagen geleden