Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dijkgraaf zal heropening hoger onderwijs 'stevig inbrengen'

Dijkgraaf zal heropening hoger onderwijs 'stevig inbrengen'

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe minister van Onderwijs Robbert Dijkgraaf (D66) zal de heropening van het hoger onderwijs "nog eens heel stevig inbrengen" de komende dagen. Na de eerste ministerraad van kabinet-Rutte IV zegt hij dat dit punt "hoog op het prioriteitenlijstje" staat. De minister vindt het belangrijk "dat we de gezondheid en toekomst van onze kinderen bovenaan zetten".

Momenteel is het hoger onderwijs nog gesloten om de verspreiding van corona tegen te gaan en volgen studenten hun colleges online. Vrijdag besluit het kabinet hoe het hoger onderwijs er de komende tijd gaat uitzien. Dijkgraaf zei tegen de NOS dat "hij heel erg gaat pleiten" voor heropening van het mbo en het hoger onderwijs.

Voor de langere termijn denkt Dijkgraaf dat het onderwijs zich moet "wapenen" tegen corona en zich dient voor te bereiden op een toekomst met het virus. "De effecten van het virus blijven bij ons." Daarmee doelt hij ook op de achterstanden die in het onderwijs zijn ontstaan, nadat scholen en instellingen meerdere keren de deuren moesten sluiten. Concrete ideeën hoe het onderwijs zich moet voorbereiden, heeft de nieuwe minister nog niet. Daarover wil hij eerst praten met organisaties in het onderwijsveld.

Eerder gingen het basis- en voortgezet onderwijs al wel open, nadat de kerstvakantie daar met een week werd verlengd. Op scholen gelden wel veiligheidsmaatregelen, zoals preventief testen en mondkapjes op de gang vanaf groep zes.

Meer uit Binnenland

Tientallen ongevallen door gladde wegen

UTRECHT (ANP) - De sneeuw en gladheid leiden tot tientallen ongevallen en pechgevallen op de weg. Een overzicht van het verkeerscentrum van Rijkswaterstaat laat zien dat veel weggebruikers in de problemen zijn gekomen. De meldingen variëren van geschaarde of van de weg gegleden vrachtwagens tot auto's die overdwars op de rijbaan belanden.

37 minuten geleden
Meer aardbevingen dan vorig jaar, vooral door breuklijnen

DE BILT (ANP) - In Nederland waren vorig jaar 59 aardbevingen. Dat is meer dan de 47 in 2024, meldt het KNMI. De toename komt niet door de gaswinning in en rond Groningen, maar door natuurlijke breuklijnen in Limburg.

49 minuten geleden
Rijkswaterstaat: Ochtendspits derde drukste sinds 2020

DEN HAAG (ANP) - De ochtendspits van maandag staat op de derde plek van drukste ochtendspitsen sinds 2020. Dat blijkt uit data van Rijkswaterstaat (RWS).

1 uur geleden
Geen treinen in regio Amsterdam en rond Schiphol

UTRECHT (ANP) - Als gevolg van de winterse weersomstandigheden rijden er maandagochtend geen treinen in de regio Amsterdam. Dat meldt de NS. Ook rond Schiphol ligt het treinverkeer plat. De verwachting is dat de hinder nog de rest van de ochtend duurt. De NS raadt reizigers van en naar de hoofdstad aan hun reis uit te stellen. Ook moeten zij er rekening mee houden dat treinen kort voor vertrek nog kunnen uitvallen, aldus de spoorvervoerder.

1 uur geleden
Geen treinen van en naar Amsterdam Centraal

UTRECHT (ANP) - Als gevolg van de winterse weersomstandigheden rijden er maandagochtend geen treinen in de regio Amsterdam. Dat meldt de NS. Ook rond Schiphol ligt het treinverkeer plat. De verwachting is dat de hinder nog de rest van de ochtend duurt. De NS raadt reizigers van en naar de hoofdstad aan hun reis uit te stellen. Ook moeten zij er rekening mee houden dat treinen kort voor vertrek nog kunnen uitvallen, aldus de spoorvervoerder.

2 uur geleden
Maandag al ruim 6,5 miljoen kilo zout gestrooid door winterweer

UTRECHT (ANP) - De strooiwagens van Rijkswaterstaat hebben maandag al ruim 6,5 miljoen kilo zout gestrooid op de wegen. De teller stond even na 9.30 uur op 6.590.776 kilo, is te zien op de Strooikaart van de wegbeheerder.

2 uur geleden
Stadsherstel zamelt ruim 92.000 euro in voor herstel Vondelkerk

AMSTERDAM (ANP) - Stadsherstel heeft tot zondagavond 92.779 euro ingezameld om de Vondelkerk in Amsterdam te herstellen, meldt de organisatie op haar website. Het geld om de op nieuwjaarsnacht door brand verwoeste kerk weer op te bouwen, kwam van 1365 donateurs.

2 uur geleden