Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dijkgraaf zal heropening hoger onderwijs 'stevig inbrengen'

Dijkgraaf zal heropening hoger onderwijs 'stevig inbrengen'

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe minister van Onderwijs Robbert Dijkgraaf (D66) zal de heropening van het hoger onderwijs "nog eens heel stevig inbrengen" de komende dagen. Na de eerste ministerraad van kabinet-Rutte IV zegt hij dat dit punt "hoog op het prioriteitenlijstje" staat. De minister vindt het belangrijk "dat we de gezondheid en toekomst van onze kinderen bovenaan zetten".

Momenteel is het hoger onderwijs nog gesloten om de verspreiding van corona tegen te gaan en volgen studenten hun colleges online. Vrijdag besluit het kabinet hoe het hoger onderwijs er de komende tijd gaat uitzien. Dijkgraaf zei tegen de NOS dat "hij heel erg gaat pleiten" voor heropening van het mbo en het hoger onderwijs.

Voor de langere termijn denkt Dijkgraaf dat het onderwijs zich moet "wapenen" tegen corona en zich dient voor te bereiden op een toekomst met het virus. "De effecten van het virus blijven bij ons." Daarmee doelt hij ook op de achterstanden die in het onderwijs zijn ontstaan, nadat scholen en instellingen meerdere keren de deuren moesten sluiten. Concrete ideeën hoe het onderwijs zich moet voorbereiden, heeft de nieuwe minister nog niet. Daarover wil hij eerst praten met organisaties in het onderwijsveld.

Eerder gingen het basis- en voortgezet onderwijs al wel open, nadat de kerstvakantie daar met een week werd verlengd. Op scholen gelden wel veiligheidsmaatregelen, zoals preventief testen en mondkapjes op de gang vanaf groep zes.

Meer uit Binnenland

Ook zondagochtend extra NOS Journaals over Iran

HILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.

24 minuten geleden
Steekincident en gijzeling in PI Heerhugowaard, gevaar voorbij

HEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.

48 minuten geleden
Negatief reisadvies Irak, Israël, Libanon en Palestijnse gebieden

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.

1 uur geleden
Bijeenkomst Malieveld wordt feest door mogelijke dood Khamenei

DEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.

1 uur geleden
Honderden demonstreren tegen Iraans regime met mars om Malieveld

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag zijn een paar honderd mensen naar de demonstratie op het Malieveld gekomen om zich uit te spreken voor het Iraanse volk en tegen het regime. Die actie startte om 14.00 uur en een uur later komen er nog altijd mensen bij, ziet een ANP-verslaggever. Bijna alle aanwezigen dragen een vlag bij zich, veelal een Iraanse.

1 uur geleden
Zelensky praat met Berendsen en Yeşilgöz over luchtafweer

KYIV (ANP) - Tijdens een ontmoeting met president Volodymyr Zelensky zaterdag in Kyiv hebben ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) gesproken over het versterken van de luchtafweer. Oekraïense steden en de energie-infrastructuur worden dagelijks onder vuur genomen door de Russen met raketten en drones.

2 uur geleden
CIDI: aanval op Iran is continuering van existentiële strijd

DEN HAAG (ANP) - Voor Naomi Mestrum, directeur van het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI), was de vraag niet óf, maar wanneer de Israëlisch-Amerikaanse aanval op Iran zou plaatsvinden. "In Israël was men daar al een paar weken mee bezig. Het land is al een tijdje in opperste staat van paraatheid."

2 uur geleden