Dijkgraaf Rivierenland: 'het is een extreme dag'
TIEL (ANP) - Dijkgraaf Co Verdaas van waterschap Rivierenland waarschuwt zijn medewerkers en mensen die naar het hoge water in de rivieren willen komen kijken voor "extreme omstandigheden". Volgens de dijkgraaf is het erg glad op de dijken en kunnen sneeuwduinen zeer verraderlijk zijn. Het schap adviseert iedereen zoveel mogelijk thuis te blijven.
Verdaas, die zelf buitendijks woont, zegt: "In de stad merk je het minder, maar hier in het buitengebied zijn extreme omstandigheden merkbaar en voelbaar. Op sommige plekken liggen sneeuwduinen van wel twee meter hoog, terwijl elders juist nauwelijks sneeuw ligt. Reden om heel goed op te passen." Sommige gemeenten hebben dijkwegen en uiterwaarden afgesloten. Staatsbosbeheer heeft zondag natuurgebied Avelingen bij Gorinchem gesloten.
De Rijn heeft zondag de hoogste stand van 14,45 meter boven NAP bij Lobith bereikt. Maandag blijft die hoge waterstand naar verwachting onveranderd. De sneeuw heeft weinig invloed op de waterstand, want daarvan is in het stroomgebied van de Rijn in Duitsland en Zwitserland nauwelijks sprake. De waterschappen verwachten dat de hoogwatergolf dinsdag de Merwede bij Gorinchem bereikt. Daar staat nu ook water in de Noordwaard, die speciaal is aangelegd om hoge waterstanden op te vangen. Daarna verdwijnt de watermassa snel naar zee.
Ook op de Maas is nog steeds sprake van verhoogde waterstanden. Stuwen staan open en waar nodig zijn schotbalken geplaatst om overstromingen te voorkomen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.
2 uur geledenHATTEM (ANP) - Acht Gelderse gemeenten op en rond de Noord-Veluwe zijn bezorgd over de plannen van de beoogde coalitie voor Lelystad Airport. D66, VVD en CDA willen de luchthaven openstellen voor burgerluchtvaart, met jaarlijks zo'n 10.000 vluchten.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - VNG-voorzitter Sharon Dijksma noemt het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord verantwoord, vooruitstrevend en gericht op grote doorbraken. "In het akkoord zien we duidelijke erkenning, waardering en bereidheid tot samenwerking met gemeenten. Veel van onze bouwstenen zijn terug te vinden, wat vertrouwen geeft dat we samen stappen kunnen zetten", reageert de Utrechtse burgemeester.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is "blij en opgelucht" dat het nieuwe kabinet 512 miljoen euro per jaar wil investeren in de politie. Met het geld komt er financiële ruimte om de kwaliteit van het politiewerk te verbeteren en de organisatie "bij de tijd te brengen". "Dit draagt direct bij aan de veiligheid in ons land", zegt korpschef Janny Knol.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verdachten in een proces over de moord op Vincent Jalink in 2016 ontkennen dat zij een opdracht hebben gegeven of ontvangen om de 38-jarige man om te brengen. Jalink werd op de avond van 27 mei van dat jaar bij zijn woning in Diemen met twaalf kogels doodgeschoten voor de ogen van zijn toen 9-jarige zoontje. Schutter Gideon G. is als enige veroordeeld. Hij kreeg in 2023 in hoger beroep 22 jaar celstraf.
10 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De provincie Flevoland en de gemeente Lelystad zijn "ontzettend blij" dat de nieuwe regeringscoalitie Lelystad Airport ook voor burgervluchten wil openstellen. "Opening van Lelystad Airport voor vakantievluchten is voor Lelystad en de regio van groot belang", stelt burgemeester Mieke Baltus. "Samen met de provincie Flevoland en Lelystad Airport hebben wij ons er altijd hard voor gemaakt en er is flink geïnvesteerd."
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - NS-directeur Wouter Koolmees ziet toekomst in de Lelylijn, een spoorverbinding die Noord-Nederland moet verbinden met de Randstad en mogelijk ook met Duitsland. "Hij gaat er komen. Maar de vraag is wanneer", zei Koolmees in Den Haag, waar een 'masterplan' voor de Lelylijn en een financieel advies van Klaas Knot werden gepresenteerd.
11 uur geleden