Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dijkgraaf: politiek moet opkomen voor wetenschappers

Dijkgraaf: politiek moet opkomen voor wetenschappers

DEN HAAG (ANP) - De politiek moet opkomen voor wetenschappers en hun een veilige werkomgeving bieden, zegt minister Robbert Dijkgraaf (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) tijdens een debat in de Tweede Kamer. Daarmee reageert hij op een ingezonden brief van honderden wetenschappers in de Volkskrant.

Zij namen het op voor RIVM-baas Jaap van Dissel, die vorige week door Forum voor Democratie-Kamerlid Gideon van Meijeren werd beticht van corruptie. Ondervoorzitter Martin Bosma (PVV) riep Van Meijeren toen tot de orde.

In de Tweede Kamer mogen parlementariërs vrijwel alles zeggen, zonder daarvoor vervolgd te worden. De ondertekenaars van de brief, onder wie microbioloog Marc Bonten en viroloog Marion Koopmans, vinden dat Kamerleden die immuniteit niet mogen misbruiken om wetenschappers ongefundeerd te beschuldigen. Volgens hen was de aanval van Van Meijeren "geen incident, maar een zoveelste overtreffende trap in belediging van wetenschappers door een bepaald deel van het parlement".

Dijkgraaf vindt dat men "heel goed moet luisteren naar dit signaal". Ook als wetenschappers kennis produceren die "ons ongelegen komt", dienen zij veilig te kunnen debatteren en kennis delen, aldus de minister, die zelf jarenlang actief was als wetenschapper. "Ik heb heel mijn leven voor de wetenschap gestaan en dat doe ik nu ook." Volgens hem zullen "feiten het laatste woord hebben". Simone Kerseboom, partijgenoot van Van Meijeren en aanwezig bij het debat, reageerde niet op het betoog van de minister.

Meer uit Politiek

Ongeduldig PRO ziet kabinet niet bewegen in onderhandelingen

DEN HAAG (ANP) - "Ik word wel ongeduldig", zei Luc Stultiens van PRO donderdagmiddag na weer een gesprek met minister Eelco Heinen (Financiën) over de begroting met Prinsjesdag. De financieel woordvoerder van de linkse fusiepartij hoort "vooral heel weinig" tijdens de gesprekken met de VVD-bewindsman. "Op een gegeven moment moet je ook als kabinet zelf beslissen: wij gaan met links of rechts en we gaan bereid zijn om te schuiven. Dat is nog niet gebleken."

11 uur geleden
Stoffer vindt dat kabinet laat met begrotingsgesprekken begint

DEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer vindt dat het kabinet al voor de zomer met gesprekken over de begroting had moeten beginnen. "Dat had ik wel verwacht, ja", zei hij voorafgaand aan zijn eigen gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).

1 dag geleden
Bikker wil dat rekening niet eenzijdig bij werkende mensen ligt

DEN HAAG (ANP) - Mirjam Bikker wil dat de rekening van stijgende prijzen niet eenzijdig bij werkende mensen wordt neergelegd. "En dat dreigt wel te gebeuren", zei de leider van de ChristenUnie voorafgaand aan een begrotingsgesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz en Bart van den Brink.

1 dag geleden
Struijs kritisch op minderheidskabinet, ziet kansen voor 50PLUS

DEN HAAG (ANP) - 50PLUS-leider Jan Struijs is kritisch op het minderheidskabinet. Volgens hem zou het "voor het land" verstandiger zijn als het kabinet alsnog een gedoogconstructie aangaat. "Maar voor ons is het beter om verder te gaan met een minderheidskabinet", zei hij voorafgaand aan een gesprek over de begroting.

1 dag geleden
Nachten Heinen zijn 'al korter' in aanloop naar Prinsjesdag

DEN HAAG (ANP) - De nachten van minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) zijn "al korter". Dat zei de bewindsman voorafgaand aan een begrotingsraad, een extra ministerraad over de begroting. En hij verwacht dat de gesprekken alleen maar zwaarder worden.

1 dag geleden
Paternotte wil dat PRO en JA21 elkaar niet uitsluiten

DEN HAAG (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte vindt dat oppositiepartijen PRO en JA21 elkaar niet moeten uitsluiten bij de gesprekken over de begroting. Beide partijen hebben afgelopen dagen gezegd dat de verschillen tussen wat ze willen te groot zijn om dezelfde begroting te kunnen steunen.

1 dag geleden
PvdD-leider Teunissen gaat eind november met zwangerschapsverlof

DEN HAAG (ANP) - Christine Teunissen verwacht met haar vriend een kindje en gaat daarom eind november met zwangerschapsverlof, zo meldt de leider van de Partij voor de Dieren. Haar partijgenoot Ines Kostić zal haar dan tijdelijk vervangen als fractievoorzitter.

1 dag geleden