Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dijkgraaf: politiek moet opkomen voor wetenschappers

Dijkgraaf: politiek moet opkomen voor wetenschappers

DEN HAAG (ANP) - De politiek moet opkomen voor wetenschappers en hun een veilige werkomgeving bieden, zegt minister Robbert Dijkgraaf (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) tijdens een debat in de Tweede Kamer. Daarmee reageert hij op een ingezonden brief van honderden wetenschappers in de Volkskrant.

Zij namen het op voor RIVM-baas Jaap van Dissel, die vorige week door Forum voor Democratie-Kamerlid Gideon van Meijeren werd beticht van corruptie. Ondervoorzitter Martin Bosma (PVV) riep Van Meijeren toen tot de orde.

In de Tweede Kamer mogen parlementariërs vrijwel alles zeggen, zonder daarvoor vervolgd te worden. De ondertekenaars van de brief, onder wie microbioloog Marc Bonten en viroloog Marion Koopmans, vinden dat Kamerleden die immuniteit niet mogen misbruiken om wetenschappers ongefundeerd te beschuldigen. Volgens hen was de aanval van Van Meijeren "geen incident, maar een zoveelste overtreffende trap in belediging van wetenschappers door een bepaald deel van het parlement".

Dijkgraaf vindt dat men "heel goed moet luisteren naar dit signaal". Ook als wetenschappers kennis produceren die "ons ongelegen komt", dienen zij veilig te kunnen debatteren en kennis delen, aldus de minister, die zelf jarenlang actief was als wetenschapper. "Ik heb heel mijn leven voor de wetenschap gestaan en dat doe ik nu ook." Volgens hem zullen "feiten het laatste woord hebben". Simone Kerseboom, partijgenoot van Van Meijeren en aanwezig bij het debat, reageerde niet op het betoog van de minister.

Meer uit Politiek

Ruim 750 jongeren met een-op-een jeugdzorg, minister geschrokken

DEN HAAG (ANP) - Ruim 750 jongeren zaten in mei in een vorm van jeugdzorg waarbij ze het grootste deel van de dag exclusief met één begeleider of meer zijn. Minister Mirjam Sterk (Jeugd, CDA) is "geschrokken" van dat aantal, schrijft ze aan de Tweede Kamer. Zembla schatte eerder dat het in drie jaar tijd om minimaal 400 kinderen in zo'n "een-op-eenplaatsing" ging. Over de kwaliteit van deze zorg bestaan ernstige twijfels.

12 uur geleden
Ook Nederland ziet Russisch patroon in droneaanval Leipzig

WICKLOW (ANP) - Ook Nederlandse inlichtingendiensten zien "het patroon" waaruit Duitsland opmaakt dat Rusland achter een droneaanval op het vliegveld van Leipzig zit, zegt buitenlandminister Tom Berendsen. Het is volgens hem "glashelder dat deze acties onaanvaardbaar zijn".

13 uur geleden
Kinderopvangtoeslag stijgt volgend jaar minder hard

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de kinderopvangtoeslag volgend jaar minder laten stijgen dan het oorspronkelijk van plan was. Ouders krijgen nog altijd een groter deel van hun kosten vergoed dan dit jaar, maar het verschil is wel minder groot. Dat bevestigen Haagse bronnen na een bericht van RTL Nieuws.

14 uur geleden
Rechtbank: asielzoeker mag niet terug naar Italië ondanks EU-pact

DEN BOSCH (ANP) - Nederland mag van de rechtbank Den Haag nog altijd geen asielzoekers terugsturen naar Italië. Ook niet nu het Europese Asiel- en Migratiepact van kracht is. Dat komt naar voren uit een uitspraak die gedaan is in de asielzaak van een Russische man.

15 uur geleden
Erkens gaat onderhandelen met buurlanden over aantallen wolven

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) gaat met buurlanden onderhandelen over de aantallen wolven die elk land herbergt. Als de Europese Commissie de wolven in meerdere landen als één populatie ziet, zijn er minder in Nederland nodig, verwacht hij.

15 uur geleden
Boswijk gefrustreerd over trage EU-hulp aan Oekraïne

WICKLOW (ANP) - Staatssecretaris Derk Boswijk (Defensie) is behoorlijk gefrustreerd over het uitblijven van snelle hulp aan Oekraïne door de EU. Dat zei de bewindsman na afloop van de informele EU-raad Defensie in Ierland. Oekraïne kampt al jaren met een tekort aan luchtverdediging, maar verscheidene EU-landen weigeren nog steeds over de brug te komen met bijvoorbeeld Patriots die ze in voorraad hebben.

16 uur geleden
Omroepen vinden dat minister vergunning van ON! in moet trekken

DEN HAAG (ANP) - Ongehoord Nederland (ON!) moet uit de publieke omroep worden gezet, vindt het College van Omroepen. Dit adviesorgaan, waarin landelijke publieke ledenomroepen zijn vertegenwoordigd, heeft vrijdag de Nederlandse Publieke Omroep (NPO) in een brief gevraagd om een verzoek hiertoe in te dienen bij mediaminister Rianne Letschert. Dat liet de D66'er dinsdagmiddag weten tijdens het wekelijkse vragenuur in de Tweede Kamer. "Voor ons is inmiddels een grens bereikt", schrijven de ledenomroepen in de brief.

16 uur geleden