Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dijkgraaf: politiek moet opkomen voor wetenschappers

Dijkgraaf: politiek moet opkomen voor wetenschappers

DEN HAAG (ANP) - De politiek moet opkomen voor wetenschappers en hun een veilige werkomgeving bieden, zegt minister Robbert Dijkgraaf (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) tijdens een debat in de Tweede Kamer. Daarmee reageert hij op een ingezonden brief van honderden wetenschappers in de Volkskrant.

Zij namen het op voor RIVM-baas Jaap van Dissel, die vorige week door Forum voor Democratie-Kamerlid Gideon van Meijeren werd beticht van corruptie. Ondervoorzitter Martin Bosma (PVV) riep Van Meijeren toen tot de orde.

In de Tweede Kamer mogen parlementariërs vrijwel alles zeggen, zonder daarvoor vervolgd te worden. De ondertekenaars van de brief, onder wie microbioloog Marc Bonten en viroloog Marion Koopmans, vinden dat Kamerleden die immuniteit niet mogen misbruiken om wetenschappers ongefundeerd te beschuldigen. Volgens hen was de aanval van Van Meijeren "geen incident, maar een zoveelste overtreffende trap in belediging van wetenschappers door een bepaald deel van het parlement".

Dijkgraaf vindt dat men "heel goed moet luisteren naar dit signaal". Ook als wetenschappers kennis produceren die "ons ongelegen komt", dienen zij veilig te kunnen debatteren en kennis delen, aldus de minister, die zelf jarenlang actief was als wetenschapper. "Ik heb heel mijn leven voor de wetenschap gestaan en dat doe ik nu ook." Volgens hem zullen "feiten het laatste woord hebben". Simone Kerseboom, partijgenoot van Van Meijeren en aanwezig bij het debat, reageerde niet op het betoog van de minister.

Meer uit Politiek

Kabinet ziet geen acute dreiging voor Aruba, Bonaire en Curaçao

DEN HAAG (ANP) - Er zijn volgens het demissionaire kabinet geen aanwijzingen dat Aruba, Bonaire en Curaçao meegesleept worden in een mogelijk gewapend conflict in de Cariben. De spanning is in de regio hoog opgelopen door Amerikaanse acties tegen vermeende drugsbootjes uit Venezuela.

18 uur geleden
Ministerraad stemt in met besluit stroomstootverbod veehouderij

DEN HAAG (ANP) - De ministerraad heeft vrijdag ingestemd met het besluit van landbouwminister Femke Wiersma om stroomstootapparatuur in de veehouderij te verbieden. Voordat het besluit formeel van kracht kan worden, moet de Koning het voorstel ondertekenen, een formaliteit.

20 uur geleden
Heinen optimistisch over oplossing gebruik Russische tegoeden

DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) is optimistisch dat er een oplossing wordt gevonden voor het gebruik van Russische tegoeden die op rekeningen in België staan. De Europese Commissie wil 90 miljard euro van die tegoeden gebruiken om Oekraïne te helpen.

21 uur geleden
Tielen: goed dat advies er is om minder vlees te eten

DEN HAAG (ANP) - Het is goed dat experts aanraden om minder vlees te eten, vindt demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD). Stappen om dat advies kracht bij te zetten laat ze aan een volgend kabinet.

22 uur geleden
Stikstofrekengrens verhogen 'hele klus' voor Wiersma

DEN HAAG (ANP) - Het verhogen van de stikstofgrens is voor demissionair landbouwminister Femke Wiersma "een hele klus". Dat erkende de BBB-minister naar aanleiding van berichten dat invoering hoogst onzeker is. Deze maand moet daar een besluit over vallen. "In de tussentijd ben ik in overleg met de provincies."

22 uur geleden
Van Marum: nieuw kabinet moet minister van Digitale Zaken krijgen

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet moet een minister van Digitale Zaken krijgen. Deze minister moet de "doorzettingsmacht" hebben om een nieuw digitaal systeem binnen de overheid van de grond te krijgen. Dat zei demissionair staatssecretaris Eddie van Marum na afloop van de ministerraad tegen het ANP. Behalve Binnenlandse Zaken gaat hij ook over digitalisering.

23 uur geleden
Minister maakt grappen over doodsbedreigingen tegen Hoofdpiet

DEN HAAG (ANP) - Demissionair onderwijsminister Gouke Moes maakte na afloop van de ministerraad in eerste instantie grappen over doodsbedreigingen aan het adres van Niels van der Laan, de acteur die de Hoofdpiet speelt in het Sinterklaasjournaal. De mensen die dat doen, krijgen volgens de BBB-bewindsman op pakjesavond "gewoon een zakje zout".

23 uur geleden