Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dijkgraaf: onderwijsplannen niet controversieel verklaren

Dijkgraaf: onderwijsplannen niet controversieel verklaren

DEN HAAG (ANP) - Demissionair onderwijsminister Robbert Dijkgraaf maakt zich zorgen om de mogelijkheid dat de Tweede Kamer twee van zijn voorstellen controversieel verklaart, schrijft hij vrijdag in een brief. Controversieel verklaren houdt in dat de Tweede Kamer een onderwerp laat liggen tot een nieuw kabinet aantreedt. Aankomende dinsdag bepaalt de Kamer onder meer of dat gaat gebeuren met twee plannen die te maken hebben met de herinvoering van de basisbeurs voor studenten.

Het eerste voorstel gaat over het geld dat onderwijsinstellingen krijgen omdat de basisbeurs een tijd lang is afgeschaft. Bij de invoering van het leenstelsel had het kabinet beloofd dat het geld van de basisbeurs de onderwijskwaliteit ten goede zou komen. Universiteiten en hogescholen hebben afspraken gemaakt over de manier waarop ze het geld besteden, maar Dijkgraaf wil het geld zonder regels aan ze geven. Als de wet die dat regelt controversieel wordt verklaard, moeten onderwijsinstellingen nieuwe afspraken maken voor 2025, verwacht Dijkgraaf. "Deze nieuwe ronde zal voor alle hbo- en wo-instellingen leiden tot een aanzienlijke toename van de regeldruk."

Met het tweede voorstel wil Dijkgraaf de tegemoetkomingen die studenten uit de leengeneratie vanaf 2025 gaan ontvangen compenseren voor inflatie. Gebeurt dat niet op tijd, dan kunnen die studenten volgens de minister 190 euro mislopen. In totaal gaat het om zo'n 100 miljoen euro.

Meer uit Politiek

Jetten: kwestie-Van Berkel spijtig, maar foutjes worden gemaakt

DEN HAAG (ANP) - Aankomend premier Rob Jetten (D66) vindt het "spijtig" dat Nathalie van Berkel, tot maandag beoogd staatssecretaris Financiƫn, zich heeft teruggetrokken. Van Berkel vermeldde studies op haar cv die ze niet had gedaan of niet had afgemaakt. Toen bleek dat zij daarover gelogen had, trok zij zich eerst terug als beoogd staatssecretaris en een dag later als Kamerlid.

40 minuten geleden
Nieuwe minister Volkshuisvesting: nieuwe steden bouwen zal moeten

DEN HAAG (ANP) - Nieuwe steden bouwen "zal moeten" om de woningnood op te lossen, vindt aankomend minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66). "We moeten dat niet uitsluiten. We moeten iedereen een thuis geven. Dat is echt heel erg belangrijk", zei ze na haar kennismakingsgesprek met beoogd premier Rob Jetten.

1 uur geleden
Letschert wil zich als minister eerst richten op cultuur en media

DEN HAAG (ANP) - Rianne Letschert wil zich in het begin van haar ministerschap vooral richten op de cultuursector en op media, om die onderwerpen snel in de vingers te krijgen. De voormalige informateur wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap namens D66. "Op beleidsterreinen zit ik er helemaal middenin", zei de voormalige bestuursvoorzitter van de Universiteit Maastricht over het hoger onderwijs en onderzoek.

2 uur geleden
Bertram noemt bereikbare woningen, ov en milieu als prioriteiten

DEN HAAG (ANP) - Bereikbaarheid van nieuwe woningen, goed openbaar vervoer en milieubeleid zijn de drie prioriteiten voor Annet Bertram wanneer ze in het nieuwe kabinet aan de slag gaat als staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat. Dat zei de kersverse CDA'er na haar kennismakingsgesprek met beoogd premier Rob Jetten. Ze somde daarmee min of meer haar hele aankomende takenpakket op.

4 uur geleden
Van Veldhoven: terugkijkend is overstap lobby niet goed gegaan

DEN HAAG (ANP) - Terugkijkend vindt D66'er Stientje van Veldhoven dat haar eerdere overstap van bewindspersoon naar lobbyist niet goed is gegaan. Dat zei ze woensdag na afloop van haar gesprek met formateur Rob Jetten. "Omdat het toch allerlei vragen opleverde, dat is niet goed voor de politiek," vindt de aankomend minister van Klimaat en Groene Groei.

5 uur geleden
Herbert was verbaasd dat ze is gevraagd voor een ministerspost

DEN HAAG (ANP) - Heleen Herbert was verbaasd dat ze is gevraagd om minister van Economische Zaken te worden, zei ze na afloop van haar gesprek met formateur Rob Jetten. De CDA'er zei dat het "een vraag is waar je onmogelijk ja op kunt zeggen, maar ook onmogelijk nee op kunt zeggen", waarmee ze voormalig onderwijsminister Robbert Dijkgraaf aanhaalde.

6 uur geleden
StemWijzer voor kiezers in 258 gemeenten bij raadsverkiezingen

DEN HAAG (ANP) - In 258 gemeenten is de StemWijzer online gegaan in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen op 18 maart. De stemhulp is afgestemd op de lokale partijen en onderwerpen die in een gemeente spelen.

10 uur geleden