Dijkgraaf: Nederland loopt niet meer voorop met lhbti-rechten
DEN HAAG (ANP) - Nederland is geen voortrekkersland meer op het gebied van lhbti-rechten, stelt minister Robbert Dijkgraaf (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) op de dag van de Canal Parade in Amsterdam. In gesprek met het internationale persbureau Bloomberg zegt hij dat het niet vanzelfsprekend is dat de samenleving inclusiever wordt en bepleit hij dat hier meer voor moet gebeuren.
De minister zegt dat het momentum voor lhbti-rechten aan het vertragen is wegens opkomend verzet hiertegen. Hij zegt dat extreemrechtse partijen zich wereldwijd inspannen om groepen uit elkaar te drijven.
In Nederland houdt volgens Dijkgraaf een kleine minderheid de vooruitgang tegen. "Die minderheid krimpt niet en laat zelfs steeds meer van zich horen. Afgelopen jaren en vooral dit jaar zijn we getuige geweest van meer geweld en agressie, of het nu gaat om voetbalsupporters of vernielingen aan monumenten", aldus de minister tegen Bloomberg.
Gezien als vanzelfsprekendheid
Het speelt volgens de bewindsman ook mee dat inwoners Nederland zien als een progressief land en daarom tolerantie richting lbthi'ers als vanzelfsprekend zijn gaan zien. "In Nederland hadden we voor een lange tijd het gevoel dat we voorop liepen", zegt hij. "We waren heel trots op onze traditie om erg tolerant en open te zijn."
Inmiddels loopt Nederland allang niet meer voorop volgens de internationale belangenorganisatie ILGA. In de Europese ranglijst voor lhbti-rechten van 2022 staat Nederland op de vijftiende plek. Mensen in deze gemeenschap krijgen steeds vaker te maken met haatmisdrijven, schrijft de organisatie in een rapport. Bovendien worden transpersonen die te maken krijgen met huiselijk geweld onvoldoende ondersteund volgens ILGA.
Meer uit Politiek
STRAATSBURG (ANP) - Een aantal fracties in het Europees Parlement vindt dat antisemitisme steviger moet worden bestraft. Zo riep de Nederlandse Europarlementariër Bert-Jan Ruissen (SGP) woensdag op tot "strenge regels en stevige handhaving" in een debat over het toenemende antisemitisme in Europa in het Europees Parlement.
6 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME wil dat Nederland met meer steun komt voor bedrijven die in de knel zitten door de energiecrisis door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat stelt de lobbyclub voor het bedrijfsleven nadat de Europese Commissie dit mogelijk heeft gemaakt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse regering zou excuses moeten maken aan de duizenden Molukse ex-militairen van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch Leger (KNIL) en hun gezinnen die in de jaren vijftig gedwongen naar Nederland kwamen. Dat zou "een betekenisvol gebaar" zijn, zeker nu de eerste generatie Molukkers nog in leven is. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema woensdag bij een herdenking van de aankomst van ruim 4000 Molukkers in Amsterdam, 75 jaar geleden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag zou toch weer met D66 moeten onderhandelen over een coalitie in de hofstad. Dat adviseert Ahmed Aboutaleb dinsdag in zijn eindverslag als verkenner.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De vernielingen aan het gemeentehuis in Loosdrecht zijn "onacceptabel", vindt minister van Binnenlandse Zaken Pieter Heerma (CDA). "Publieke gebouwen zijn van ons allemaal, en daar blijf je van af. Burgemeesters, wethouders en raadsleden moeten hun werk veilig en zonder intimidatie kunnen doen."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep lokale partijen maakt formeel bezwaar tegen Progressief Nederland (PRO), de nieuwe naam van GroenLinks-PvdA. ProVeenendaal heeft samen met acht andere partijen een beroepschrift ingediend bij de Raad van State tegen de goedkeuring van de naamsverandering door de Kiesraad. Ze vinden de naam van de landelijke fusiepartij verwarrend.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - VVD en JA21 gaan door met hun wetsvoorstel om taakstraffen bij geweld tegen hulpverleners te verbieden, bevestigt JA21-leider Joost Eerdmans na berichtgeving door De Telegraaf. Ondanks stevige kritiek van de Raad van State passen de twee partijen het voorstel inhoudelijk niet aan.
1 dag geleden