Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dijkgraaf: bangalijsten 'walgelijk en totaal onacceptabel'

Dijkgraaf: bangalijsten 'walgelijk en totaal onacceptabel'

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Robbert Dijkgraaf noemt de bangalijsten "bijzonder walgelijk en totaal onacceptabel". Het bewijst volgens hem opnieuw dat er "een cultuurverandering nodig is voor een samenleving waarin iedereen zich veilig voelt en op een respectvolle manier met elkaar omgaat. Er is werk daarom aan de winkel, ook in het studentenleven", zegt hij in reactie op de tweede bangalijst die in Utrecht is opgedoken. Hij roept alle studenten op "om op te staan en uit te spreken dat dit totaal over alle grenzen gaat".

"We leren keer op keer dat de rol van de omstander die het ziet gebeuren, maar niks durft te zeggen, cruciaal is", zegt Dijkgraaf. Op de bangalijsten staan 'beoordelingen' van de seksuele prestaties van Utrechtse studentes.

Volgens Dijkgraaf is het ook belangrijk om in het studentenleven seksueel grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld aan te pakken. "Het gaat om de veiligheid en gelijkwaardigheid van studenten."

Studentenpact

De minister roept in herinnering dat studenten uit het mbo, hbo en wo in het vorig jaar gesloten Studentenpact hebben afgesproken om seksueel grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld tegen te gaan. "Daar is moed voor nodig, want het is niet altijd makkelijk en gezellig om je uit te spreken binnen de cultuur van studentenverenigingen", realiseert Dijkgraaf zich.

Daarnaast komt er wettelijke zorgplicht en worden klacht- en meldvoorzieningen verbeterd. Dit zijn onderdelen van de vorig jaar door Dijkgraaf gepresenteerde integrale aanpak sociale veiligheid. Daarin wil hij samen met studenten, medewerkers en instellingen de sociale veiligheid op de onderwijsinstellingen vergroten.

Onderdeel van die aanpak is ook een landelijk programma waarbij instellingen en studenten zelf initiatieven en activiteiten kunnen organiseren om sociale veiligheid te verbeteren. Dijkgraaf stelt dit programma ook open voor studie- en studentenverenigingen.

Meer uit Politiek

Bruins bereid alternatief voor onderwijsbezuiniging te zoeken

DEN HAAG (ANP) - Onderwijsminister Eppo Bruins is bereid om op zoek te gaan naar alternatieven voor onderwijsbezuinigingen, als de Tweede Kamer daarom vraagt. Dat heeft de NSC-minister gezegd in een debat over de onderwijsbegroting.

4 uur geleden
PVV stemt voor asielnoodmaatregelenwet met strafbare illegaliteit

DEN HAAG (ANP) - Nu de Tweede Kamer een aanpassing heeft aangenomen om illegaal verblijf van vreemdelingen strafbaar te stellen, stemt de PVV hoe dan ook voor de Asielnoodmaatregelenwet. Dat schrijft PVV-leider Geert Wilders op X. De wet schaft asielvergunningen voor onbepaalde tijd af en verkort de maximale duur van tijdelijke vergunningen van vijf naar drie jaar.

4 uur geleden
Meerderheid tekent zich af tegen onderwijsbezuiniging 177 miljoen

DEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid tekent zich af tegen de bezuiniging van jaarlijks 177 miljoen euro die het kabinet wil doorvoeren op een regeling waardoor voornamelijk vmbo-scholieren extra ondersteuning krijgen. NSC-Kamerlid Aant Jelle Soepboer zei in een debat over de onderwijsbegroting dat hij een motie ondertekent die het kabinet vraagt om de bezuiniging op deze onderwijskansenregeling te "heroverwegen" richting Prinsjesdag.

4 uur geleden
Geen nee NSC of geld constitutioneel hof naar cellentekort kan

DEN HAAG (ANP) - NSC reageert niet meteen afwijzend op het oppositieplan om geld dat eigenlijk is bedoeld voor een constitutioneel hof, uit te geven om het nijpende cellentekort te verkleinen. "Ik zeg niet 'nee', ik zeg alleen ook nog geen 'ja'. Ik ben zonder meer bereid om met alle partijen hier aan tafel in gesprek te gaan om te zien hoe we dit rondkrijgen", zei NSC-Kamerlid Willem Koops dinsdagmiddag tijdens een debat.

6 uur geleden
Tuinman tegen VVD: vliegdekschip is geen optie voor Defensie

DEN HAAG (ANP) - Defensie krijgt er veel geld bij. Voor de VVD was het dinsdag aanleiding om te vragen of een vliegdekschip voor de Koninklijke Marine geen optie is. Demissionair staatssecretaris Gijs Tuinman was duidelijk: een vliegdekschip is voor Nederland niet te betalen. "Het is extreem duur in aanschaf en exploitatie." Bovendien vraagt de NAVO ons land ook niet om zo'n schip te kopen, zei hij.

7 uur geleden
Kabinet wil snoeien in de ruim 8800 overheidswebsites

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet wil het aantal overheidswebsites verminderen om informatie makkelijker vindbaar te maken. De overheid heeft zeker ruim 8800 websites en apps, waarvan bijna de helft niet voldoet aan de regels voor digitale toegankelijkheid. Staatssecretaris Eddie van Marum heeft dinsdag het nationaal actieplan webbeleid naar de Tweede Kamer gestuurd.

8 uur geleden
Kamer wil af van voorrang statushouders bij sociale huurwoning

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat statushouders niet langer met voorrang kans maken op een sociale huurwoning. Een voorstel van de PVV om dat in de wet aan te passen, is dinsdag aangenomen. SGP, VVD, BBB, FVD en JA21 stemden voor het PVV-amendement, goed voor 75 zetels. Niet alle Kamerleden waren aanwezig, de hoofdelijke stemming kwam uit op 72 voor en 69 tegen.

8 uur geleden