Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dijk Marken is stabiel, waterstand Markermeer zeer hoog

Dijk Marken is stabiel, waterstand Markermeer zeer hoog

HEERHUGOWAARD (ANP) - De toestand van de dijk op Marken is stabiel en onder controle, aldus Rijkswaterstaat. De waterbeheerder heeft sinds zaterdagavond dijkwachten op de dijk laten lopen omdat de waterstand in het Markermeer zeer hoog is, maar die hebben nergens problemen ontdekt. De waterbeheerder beslist later zondag of het in de nacht van zondag op maandag weer nodig is om dijkwachten op Marken te laten lopen.

De dijk op Marken is laag en moet nog verstevigd worden om aan de nieuwste hoogwaternormen te voldoen.

Op het Markermeer is zondagmorgen sprake van een hoogwaterpiek, aldus de waterbeheerders. De gemeente Edam-Volendam heeft hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier gevraagd om een pomp te plaatsen bij het buitendijkse gebied Slobbeland bij Volendam. Daar waren zaterdag nog extra zandzakken geplaatst, maar het is volgens de gemeente nodig om water weg te pompen om overstromingen te voorkomen. Het schap zal de pomp zondag installeren, aldus de woordvoerder.

De dijken in het gebied van het schap zijn in orde, zegt de woordvoerder, maar de wateroverlast in een aantal plaatsen langs het Markermeer is nog niet voorbij. Er kan nog geen water vanuit het Markermeer gespuid worden naar het IJsselmeer. Het schap raadt inwoners en ook eventuele hoogwatertoeristen dringend aan om weg te blijven uit buitendijkse gebieden, land aan de waterkant van een dijk. De waterstand kan daar heel snel stijgen, waardoor mensen in gevaar kunnen komen. Het schap inspecteert de dijken voortdurend.

Meer uit Binnenland

Ministerie corrigeert Keijzer: pendelbus is niet van Qbuzz

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Mona Keijzer (Asiel en Migratie, BBB) heeft vrijdagmorgen busbedrijf Qbuzz ten onrechte aangewezen als verantwoordelijke voor de pendelbus van en naar het Groningse Ter Apel. Dat laat het ministerie van Asiel en Migratie weten na vragen van het ANP.

30 minuten geleden
Keijzer: pendelbus tussen Emmen en Ter Apel niet meer gratis

DEN HAAG (ANP) - De speciale pendelbus die rijdt tussen station Emmen en het asielzoekerscentrum in Ter Apel is niet meer gratis. Dat schrijft demissionair minister Mona Keijzer (Asiel, BBB) vrijdag aan de Tweede Kamer. De kaartjesverkoop was gestopt vanwege overlast door wanbetalers.

1 uur geleden
Teller 3FM Serious Request na een dag op ruim 4,3 miljoen euro

DEN BOSCH (ANP) - De teller van 3FM Serious Request staat na een dag actievoeren op 4.306.428 euro. Dat is vrijdagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Niet eerder werd er op de eerste dag van de actie zoveel geld opgehaald.

3 uur geleden
COA moet nareizigers naar hotel in bestemmingsgemeente brengen

DEN HAAG (ANP) - Het COA heeft van het ministerie van Asiel en Migratie (A&M) de opdracht gekregen om nareizigers naar een hotel te brengen in de gemeente waar ze uiteindelijk ook een huis moeten krijgen. Demissionair minister Mona Keijzer heeft gemeenten dat via een brief laten weten, het ANP zag die brief in. Het doel is dat er zo plek vrijkomt in asielzoekerscentra en mensen eerder kunnen beginnen met het opbouwen van een leven in de gemeente waar ze uiteindelijk een huis moeten krijgen.

3 uur geleden
Nog geen boete in 2026 als bedrijven regels zzp'ers niet volgen

DEN HAAG (ANP) - Werkgevers die verzuimen de regels tegen schijnzelfstandigheid na te komen, krijgen ook in 2026 nog geen boete. Wel wil het kabinet dat volgend jaar boetes worden opgelegd aan werkgevers en werkenden die opzettelijk de zzp-wetgeving overtreden.

4 uur geleden
Qbuzz spreekt Keijzer tegen: pendelbus Ter Apel is niet van ons

AMERSFOORT (ANP) - Qbuzz verwijst vrijdag naar een eerder statement waarin staat dat het vervoersbedrijf niet de opdrachtgever en uitvoerder is van de pendeldienst tussen het azc van Ter Apel en station Emmen. Dat terwijl demissionair asielminister Mona Keijzer (BBB) vrijdagochtend zei dat Qbuzz de beveiliging moet regelen voor de pendelbus.

5 uur geleden
Kersttoespraak koning vanuit vestibule van Paleis Huis ten Bosch

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander geeft zijn kersttoespraak dit jaar vanuit de vestibule van Paleis Huis ten Bosch. Dat meldt de Rijksvoorlichtingsdienst vrijdag. In 2019 en 2021 kwam de kersttoespraak ook vanuit de centrale entreehal van het Haagse woonpaleis.

6 uur geleden