Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Digitale afpersers inden vorig jaar ruim 1 miljard dollar losgeld

Digitale afpersers inden vorig jaar ruim 1 miljard dollar losgeld

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Hackers hebben vorig jaar meer dan 1 miljard dollar aan cryptomunten verdiend met ransomware-aanvallen. Volgens blockchainonderzoeker Chainanalysis is dat een record. Bij dit soort aanvallen worden slachtoffers gedwongen losgeld te betalen aan cybercriminelen om weer toegang te krijgen tot hun geblokkeerde gegevens.

Een jaar eerder maakten hackers volgens Chainanalysis met deze vorm van afpersing nog 567 miljoen dollar buit, omgerekend zo'n 526 miljoen euro. De blockchainonderzoeker richt zich alleen op losgeld dat is betaald in cryptovaluta. Chainanalysis constateert dat hackersgroepen in 2023 vaker voor grotere aanvallen gingen. Daarmee konden zij soms wel tot 1 miljoen dollar per keer innen, in plaats van kleinere bedragen verspreid over een groot aantal ransomwarehacks.

Een extreem voorbeeld van zo'n aanval was die door de ransomwarebende Cl0P, die meer dan 100 miljoen dollar losgeld ontving. De hackers wisten toegang te krijgen tot softwaresysteem MOVEit, dat door veel bekende organisaties wordt gebruikt. Het gaat dan bijvoorbeeld om Amerikaanse overheidsinstellingen, olie- en gasconcern Shell en de Britse omroep BBC.

Meer uit Financieel

Voorzitter Duits instituut waarschuwt voor recessie na heffing VS

BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.

2 uur geleden
Gesprekken over overname staaldivisie Thyssenkrupp op pauze

ESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.

4 uur geleden
Verdachte opgepakt in onderzoek naar vergiftigde babyvoeding

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.

18 uur geleden
Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

21 uur geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

22 uur geleden
Problemen met pinnen bij ING en Triodos

AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.

23 uur geleden
Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

1 dag geleden