Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Digitale afpersers inden vorig jaar ruim 1 miljard dollar losgeld

Digitale afpersers inden vorig jaar ruim 1 miljard dollar losgeld

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Hackers hebben vorig jaar meer dan 1 miljard dollar aan cryptomunten verdiend met ransomware-aanvallen. Volgens blockchainonderzoeker Chainanalysis is dat een record. Bij dit soort aanvallen worden slachtoffers gedwongen losgeld te betalen aan cybercriminelen om weer toegang te krijgen tot hun geblokkeerde gegevens.

Een jaar eerder maakten hackers volgens Chainanalysis met deze vorm van afpersing nog 567 miljoen dollar buit, omgerekend zo'n 526 miljoen euro. De blockchainonderzoeker richt zich alleen op losgeld dat is betaald in cryptovaluta. Chainanalysis constateert dat hackersgroepen in 2023 vaker voor grotere aanvallen gingen. Daarmee konden zij soms wel tot 1 miljoen dollar per keer innen, in plaats van kleinere bedragen verspreid over een groot aantal ransomwarehacks.

Een extreem voorbeeld van zo'n aanval was die door de ransomwarebende Cl0P, die meer dan 100 miljoen dollar losgeld ontving. De hackers wisten toegang te krijgen tot softwaresysteem MOVEit, dat door veel bekende organisaties wordt gebruikt. Het gaat dan bijvoorbeeld om Amerikaanse overheidsinstellingen, olie- en gasconcern Shell en de Britse omroep BBC.

Meer uit Financieel

Europees Parlement wil meer aanpassingen in EU-meerjarenbegroting

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement wil meer aanpassingen in de EU-meerjarenbegroting 2028-2034. Het voorstel van de Europese Commissie van vorig jaar juli kon meteen al geen genade vinden. Maar ook een eerste tegenvoorstel van de toekomstige onderhandelaars namens het Europees Parlement is te mager, werd duidelijk in het eerste inhoudelijke debat over de meerjarenbegroting (MFK).

20 minuten geleden
Denktank: Brussel moet slimme Chinese auto's strenger reguleren

WARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Brussel moet strengere regels invoeren om de groeiende veiligheidsrisico's van slimme elektrische auto's te beheersen, stelt de denktank Center for Eastern Studies (OSW) in Warschau. Volgens de organisatie vormt vooral het groeiende aantal Chinese auto's een probleem.

25 minuten geleden
Istanbul nadert Londen Heathrow als drukste Europese luchthaven

BRUSSEL (ANP) - Het Londense vliegveld Heathrow was vorig jaar opnieuw de drukste luchthaven van Europa. Het wordt op de voet gevolgd door Istanbul Airport, meldt koepelorganisatie van luchthavens in Europa ACI Europe. Via alle Europese luchthavens samen vloog een recordaantal passagiers.

28 minuten geleden
Grote peiling Duitse bedrijven: onvoldoende voor regeringsbeleid

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse regering krijgt een onvoldoende van het bedrijfsleven voor haar economisch beleid. In een peiling van het vooraanstaande economische onderzoeksinstituut Ifo onder ongeveer 6300 Duitse ondernemingen wordt een negatief oordeel uitgesproken over het beleid van de regering van bondskanselier Friedrich Merz. Hij heeft het stimuleren van de kwakkelende Duitse economie juist tot prioriteit gemaakt.

33 minuten geleden
Toch geen strengere EU-regels voor kaarten en advertenties Apple

BRUSSEL (ANP) - De kaarten- en advertentiediensten van Apple krijgen toch niet te maken met strengere marktregels in de Europese Unie. In november meldde de Europese Commissie nog dat Apple Ads en Apple Maps mogelijk zo machtig zijn dat ze gedwongen ruimte moeten bieden aan concurrenten. Na protest concludeert het dagelijkse EU-bestuur dat het Amerikaanse techbedrijf een te kleine speler is op het vlak van digitale kaarten en advertenties.

35 minuten geleden
Winst energiebedrijf Vattenfall zakt na verkoop windprojecten

STOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall heeft vorig jaar flink minder winst gemaakt, ondanks de gestegen gas- en elektriciteitsprijzen. Ook de omzet liep terug, meldt het Zweedse bedrijf in zijn resultaten.

1 uur geleden
Pandora kiest platinum om minder afhankelijk te zijn van zilver

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Sieradenmerk Pandora gaat producten met een platinumlaag aanbieden om minder afhankelijk te zijn van zilver, waarvan de prijs de afgelopen tijd sterk schommelt.

2 uur geleden